Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Co je to RUŠ

je to zkratka pro Rychlá a Účinná změna Skutečnosti s G = garancí kvality. Absolventi mých výuk a klienti začali používat „Ruš, co ti vadí“, „Rychle k úplnému štěstí“ a podobně.
Je to moderní, jednoduchá, praktická, logická a věcná metoda pro současného člověka. Tím, že přímočaře řeší skutečné příčiny aktuálních problémů – rychle a úplně – je jedinečná. Zároveň je šetrná. Pomocí této metody se zcela zbavíte řady svých potíží během relativně velmi krátké doby, navíc s trvalým efektem.
Pod vedením terapeuta se klient zaměřuje na vyhledání a odstranění negativních programů (přesvědčení, vzorců, bloků), prostě toho, co člověku způsobuje nepříjemné pocity, stres, trable, problémy, starosti, bolesti a bolístky...; všechno, co mu brání žít šťastný život.

Co se s ní dá vyřešit?
Jakékoli psychické trampoty i fyzické obtíže.
To, co máte - vy osobně – za problém/y – můžete metodou RUŠ vyřešit. Když se nad tím zamyslíte, pak jsou to jen naše nepříjemné pocity, které nás negativně ovlivňují. A ty se dají odstranit úplně a navždy.
Řeším s klienty jejich prožité trauma. Jestliže vám někdo ublížil (při přepadení, znásilnění, vyloupení...), nebo jste někomu ublížili vy (například při dopravní nehodě), pak tuto zátěž vyřešíme úplně, jakoby se to nikdy nestalo. Přitom je lhostejné, jak dávno nebo nedávno k situaci došlo.
Během terapie dojde k uvědomění, pochopení, poznání souvislostí, a k odpuštění ostatním i sobě.
Klient si s mojí pomocí vyřeší jakékoli fobie - sociální fobii, strachy, obavy, úzkosti, lítost, smutky, depresi, stres, vztek, nenávist, hněv, žárlivost, závist, prožitý šok, pocit samoty, nelásky, odloučení, marnost, pocit vyhoření, strach ze smrti, strach z utrpení a bolesti, myšlenky na sebevraždu, anorexii, bulimii, alergie, bolesti hlavy i migrény, trauma z rozvodu i rozchodu – ať už k němu došlo nebo ještě ne, úmrtí blízkého člověka i milovaného zvířátka; asi jeden z nejhorších prožitků je, když mamince zemře její malé dítě v náručí – během dvou hodin jsou všechny nepříjemné pocity vyčištěny.
Zároveň touto metodou vyřešíme i zdravotní problémy, které klienta zatěžují. Ty obvyklé, označené jako diagnóza, i ty, které se běžně řešit nedají.
Metodou RUŠ VYŘEŠÍME SKUTEČNÉ PŘÍČINY současných potíží.

Jakým způsobem se s ní pracuje?
Cíleným vedením se nejprve definují negace, které má klient uloženy v podvědomí (a kterých si často není vědom). Následně se tyto negace vyčistí tak, že je přestane žít. Úplně a navždy. Klient je celou dobu při plném vědomí (i terapeut :-)).

K čemu vede metoda RUŠ ?
Vede k prožívání šťastného, naplněného života. Ke svobodě. K hlubokému vnitřnímu klidu. Ke stavu bez myšlenek. K bezprostřednosti, k prožívání každého okamžiku naplno.
Vede k harmonickým vztahům – s okolím, se sebou, s vesmírem. Život je úspěšný bez usilování.
Prodělanou terapií se zvýší odolnost vůči stresu.
Vede ke šťastnějšímu a spokojenému životu (ve všech oblastech) tím, že odstraní všechny negace, které nám způsobují nepříjemné pocity. Vede k uvědomění a zodpovědnosti za vlastní život.
Učí člověka vyznat se ve svých pocitech, uvědomovat si je, rozumět sobě i ostatním.
Metoda  RUŠ vede k hlubšímu pochopení souvislostí. Vede k vytvoření a rozšíření vnitřního prostoru – klidného, čistého, hlubokého.

Pomůže každému?
Ano. Jsou tři podmínky, aby si klient vyřešil svoje problémy pomocí RUŠky:
a) je rozhodnutý: např. že chce vyřešit svoje problémy, nebo že chce žít šťastně a podobně.
b) během terapie dělá to, co mu říkám.
c) je otevřený, říká všechny negace, na které během terapie myslí – abychom je spolu vyřešili a on je přestal žít.
Ovšem každý člověk je svobodný a nemusí vůbec nic :-)!

Je lepší individuální terapie, nebo seminář?
Záleží na tom, jaký výsledek očekáváte. Během individuální terapie si odstraníte problémy, které vás zatěžují v současnosti; rozhodně se vám uleví zásadně nebo částečně.
Během pětidenního semináře si účastníci řeší postupně všechny oblasti svého života. Tím se jejich život zásadně změní. Často vstupují doslova do jiného světa. Získávají nadhled, jsou otevření, uvažují pozitivně bez úsilí, užívají si přítomný okamžik. S případnými příštími starostmi si poradí - použijí metodu RUŠ.
Během týdenní výuky je efekt stejný jako u pětidenního semináře, navíc se účastníci učí, jak být dobrým terapeutem metody RUŠ. Získávají tak novou profesi.

Terapie individuální
Je zaměřena na řešení vašich osobních problémů psychických i fyzických.
Problémy během sezení odcházejí jeden za druhým tak, že přestávají ve vašem osobním vesmíru existovat. Proto se vám už dále nedějí. Individuální terapii doporučuji při akutních problémech. Terapie trvá až 4 hodiny, ovšem uteče to jako voda, uvidíte.

Dá se metoda RUŠ naučit?
Metodu RUŠ se můžete naučit na semináři, který vedu osobně. Vybrat si můžete v Nabídce akcí.
Jeden přítel (původně klient) řekl: „Ta metoda je geniálně jednoduchá, ovšem tím je zároveň pro některé lidi složitá“.
Ani netušíte, jak rád bych vám ji předal co nejjednodušším způsobem.
Tříletý Kryštof se bál draka ve školce. Během několika vteřin se strachu pod mým vedením zbavil. Po téměř dvou letech mi jeho maminka sdělila, že její synek tento způsob řešení problémů od té doby běžně používá; přitom ani já, ani ona, ani nikdo jiný mu nic nevysvětloval. Jednou jedinkrát to se mnou aplikoval.
Oproti tříletému dítěti to dospělým někdy vysvětluji i dvě hodiny a stejně se občas stává, že to moc nechápou, právě proto, že jsou zvyklí uvažovat složitě...
Proto nabízím týdenní výuku RUŠ, kde vysvětluji vše podrobně tak, aby to pochopil každý.

Jak fungujeme?
Odborníci tvrdí, že nás podvědomí hodně ovlivňuje. S tím souhlasím. Dále říkají, že my ale nevíme, co v podvědomí máme. Moje zkušenosti s přibližně 11000 klienty jsou jiné: negace, které máme uloženy v podvědomí, se nám průběžně "honí" v hlavě a více či méně je žijeme na fyzické úrovni. Pokud tyto negace z podvědomí "vytáhneme" a následně zpracujeme tak, že na nás nemají sebemenší vliv (zbavíme je všech nepříjemných emocí, "vyčistíme" je), přestaneme je žít.

Jak poznat, že je problém vyřešený?
Kontrola je jasná a logická: pokud žijete štěstí ve všech oblastech vašeho života – pak není co řešit :-).
Pokud jste vyřešili nějakou situaci nebo vztah (jakýmkoli způsobem), pak při vzpomínce na tu situaci nebo člověka nebo zvířátko nebo sebe… jste v úplné pohodě, jste „nad věcí“.
Pokud však máte nepříjemné pocity, je tam ještě nějaká (jedna nebo více) negativní myšlenka – vaše. Dá se to vyčistit úplně. Je jedno jak moc i jak dlouho vás to zlobí.

Kdy a jak vznikla metoda  ?
Řadu let jsem pracoval většinou pomocí regresní terapie (Hlubinné abreaktivní psychoterapie). Přitom jsem si uvědomil určité principy, podle nichž všichni žijeme, a které mi zásadně pomohly při vzniku i rozvíjení metody RUŠ.
Zlomový okamžik pro vznik RUŠky byla přednáška v ášramu v jižní Indii, kde jsem pobýval mimo jiné v předjaří roku 2005. Měl jsem tam problém, se kterým mi dasaji (učitelé, mniši) neuměli pomoci. Hloubal jsem, jak z toho ven. Přišel mi na mysl princip metody, který jsem hned použil sám na sobě a zjistil, že funguje. Bylo to pro mě obrovské překvapení, tak rychle, jednoduše, přímočaře jsem se zbavoval toho, co mě zatěžovalo!
Po příjezdu domů jsem tento postup aplikoval u svých klientů a účastníků seminářů. Metodu, kterou jsem později nazval , jsem během další praxe ještě více zjednodušil a zprůhlednil. Získáváním dalších zkušeností vznikl postupně kompaktní, ucelený systém, kterým se dají řešit problémy ve všech oblastech života (vztahy, zdraví, finance, osobní rozvoj...).

( terapeut Karel Nejedlý: https://www.karelnejedly.cz/index.asp?id=17 )