Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Životabudiče ( nejen pro studenty )

19.11.2009 15:18

Cola

Strom vysoký 10 - 20 metrů roste především v pralesních oblastech západní Afriky. Plody ve tvaru hvězdy obsahují od 3 do 12 semen velikosti kaštanu v barvě bílé nebo červené. Domorodí obyvatelé běžně kolové ořechy žvýkali čerstvé nebo z nich připravovali nápoj.

Slavný nápoj Coca-cola původně obsahoval výtažky keře Erythoxylon coca (kokain), výtažky stromu Cola nitida (kofein) a víno. Tento nápoj vynalezl lékárník John S. Pemberton z Atlanty ve státě Georgia. Na počátku 80. let 19. století uvedl na trh posilující nápoj (tonikum) nazvaný "Pembertonova koka" z francouzského vína. Když v Atlantě začala prohibice, nahradil Pemberton víno sirupem. Nový nápoj nazval "Coca Cola: nápoj abstinentů".
Roku 1904 se rozšířily obavy z narkotických vlastností kokainu a ty pak vedly k zákazu používání výtažků z koky. Americká vláda se nakonec pokusila přinutit firmu Coca Cola, aby změnila název tohoto nápoje. Po několika právních roztržkách se název podařilo zachovat především proto, že Coca Cola a cola mezitím zcela zdomácněly. Kofein, který nahradil kokain, je součástí Coca Coly dodnes.

Aktivní látky a obsah:
Kolové semeno obsahuje 2-4% kofeinu, stimulující theobromin a kolatin.

Žádoucí účinky:
Díky kofeinu je Coca-Cola povzbuzujícím nápojem, i když v současnosti neobsahuje výtažky z kolového stromu. Tento nápoj se již vyrábí plně chemicky. Třetinka Coca-Coly obsahuje 30 - 45 mg kofeinu.

Nežádoucí účinky, použití, dávkování:
Negativní účinky kofeinu byly popsány výše. Samotný nápoj Coca-Cola obsahuje kromě kofeinu a kyseliny fosforečné též velké množství cukru. Když pomineme pozitivní stimulační účinky, je zdrojem nezanedbatelné energie ve formě sacharózy. Přílišné pití Coca Coly tak přispívá ke vzniku otylosti. Lze i diskutovat o relativitě přínosu obsažené kyseliny fosforečné na lidský organismus.


Káva

Kávovník arabský (coffea arabica) je keř měřící až 5 metrů s tmavě hnědými oválnými lístky. Červené bobule oválného tvaru dozrávají kolem sedmého až devátého měsíce a obsahují dva kávové boby, které se sbírají a praží. První slovo káva bylo nalezeno v arabských dokumentech z 10. století. Přesto existuje záznam, že káva byla pěstována už v 6. století v Etiopii. Jedna arabská legenda vypráví o mladém chlapci, pasáku koz, který si všiml, že jeho kozy jsou velmi dovádivé poté, co snědly určité bobule. Kávové bobule byly žvýkány v Africe až do 19. století.

Arabové vyrobili první nápoj tak, že rozmačkali bobule a zkvasili tekutinu získanou z kofeinové rostliny. Na začátku 11. století začali používat kávová zrnka k vytvoření horkých nápojů zvaných qahwah. A jak se šířil nápoj, tak se šířil i název do jazyků rozličných národů, které tento nápoj začali používat. Výsledkem jsou slova jako cafe, koffee, koffie, caffee. Ke konci 17. století měli Holanďané kávové plantáže na ostrově Jáva. V průběhu dalších 50 let založili své plantáže Francouzi a Britové v karibských koloniích. Její kultivace se rozšířila do střední a jižní Ameriky a na začátku 19. století se stala Brazílie hlavním dodavatelem kávy do Indie. V roce 1860 se staly Spojené státy konzumentem více než tří čtvrtin světového množství kávy, přičemž více než polovina jí pochází z Brazílie.

Požívání kofeinu v černé kávě je velice rozšířeno, najdou se i žvýkači kávových zrnek. T. Rozsak však ve své Herezi snění říká: Je ironií, že 'normální' muži a ženy každé ráno svého dospělého života vstávají, aby si aplikovali svou pravidelnou dávku kofeinu - kávy, jehož smyslem je vymazat zbytky vlastních snových zážitků. Jistě není jen shoda okolností, že káva, čaj a kakao patří do repertoáru stimulujících nápojů, na které si západní společnost vypracovala návyk a bez kterých by nutkavá křečovitá bdělost, praktičnost a produktivnost naší denní rutiny byla nepředstavitelná.

I moderní věda prý má svůj původ v kavárnách Anglie 17. století. Kofein pomohl žiletkové ostří naší bdělosti napřít nemilosrdně proti naší stínové duši; hořkost onoho 'kofeinového ostří' dodnes poslouží k tomu, aby si většina z nás uvědomila, že je ráno, že jsme naživu a že jsme probuzeni do reálného světa.

Aktivní látka(y) a obsah: Jeden šálek kávy obsahuje 90-150mg kofeinu, kávové boby ho obsahují maximálně 4%. Káva také obsahuje karcinogenní látky, jako vše pražené. Kofein je mitotický jed, ve větších dávkách způsobuje křeče.


Žádoucí účinky
Kofein samotný se používá jako součást vícesložkových přípravků u horečnatých a infekčních onemocnění, a též při léčbě migrény.

Mnoho z nás bez svého ranního šálku kávy není schopno jakékoli činnosti. Již sama vůně čerstvé kávy nás budí a navozuje příjemný pocit vstávání. Využíváme stimulační vlastnosti kofeinu jak pro ranní probouzení, odpolední útlum tak i pro lepší trávení po obědě. Se šálkem kávy je též spojována pauza v práci, oddech, sbírání myšlenek a energie. Zahání pocit hladu, ale ne vždy.

Kofein (obsažený v kávě, čaji, kofeinových nápojích, coca-cole a kofeinových tabletách) umocňuje předávání impulzů mezi neurony tím, že jim přidá látku, pomocí které se zapojují. Neurony se po čase "vyšťaví" a potřebují se dát trochu dohromady. Třeba účinek kávy se proto s každým dalším šálkem snižuje. Kofein je vysoce návykový mitotický jed, který ve větších dávkách způsobuje křeče. Vyvolává bdělost a energičnost na dvě až tři hodiny (maximální účinek se dostaví po půl hodině). Je to kvantita na úkor kvality.

Nežádoucí účinky
Komplikace v užíváni kofeinu jsou častější u predisponovaných osob, hlavně neurotiků. Tyto nežádoucí účinky jsou u běžného uživatele nevýznamné: nespavost, předráždění, bušení srdce. Rizikem je i možná aktivace dosud skrytě probíhajícího duševního onemocnění.

Ačkoliv existují značné odlišnosti v reakcích na kofein, lidé, kteří ho pijí hodně, obvykle spí kratší dobu a někteří velcí pijáci kávy mohou trpět určitým stupněm nespavosti nebo dokonce neusnou vůbec. Kofein zvyšuje krevní tlak a zrychluje tep srdce. Ačkoliv změna často není významná, může být nebezpečná lidem s vysokým krevním tlakem. Pitím velkého množství kávy se zvyšuje vylučování kyselin do žaludku, ale omezuje se činnost, kterou žaludek vyprazdňuje svůj obsah do tenkého střeva. Kofein také zpomaluje posun tráveniny tenkým střevem a zrychluje posun tlustým střevem. Všechny z těchto účinků mohou přispívat k narušení zažívání nebo dokonce k vzniku vředů v žaludku a v tenkém střevě.

Duplikace DNA je základní proces v rozmnožování buněk v celém organismu. Kofein kvůli své podobnosti ke kritickým částem genetického kódu může zasahovat do tohoto procesu stejně dobře, jako zapříčiňovat chyby v buněčném rozmnožování. To může mít za následek nádory, rakovinu a genetické vady. To se stává se zvýšeným podílem během těhotenství a je příčinou nebo souvisí s vrozenými vadami a potížemi. Třebaže evidence není v tomto směru přesvědčivá, je moudré používat během těhotenství kofein opatrně a přiměřeně.

V otázce, zda-li může kofein působit proti účinku alkoholu, je výzkum nejednoznačný. Celkově však záznamy nepodporují ideu, že by několik šálků kávy umožnilo opilému člověku řídit auto. Ve skutečnosti ho může kofein učinit ještě nebezpečnějším, protože zvýšením čilosti začne řidič věřit, že může dělat věci, kterých jsou jeho zhoršený zrak a reakce neschopné. Místo aby byl ospalý a neškodný, stane se čilým a nebezpečným.

Závislost na kofeinu
Technicky vzato, je drogou chemická látka používaná k zabránění nebo k léčení nemocí nebo k rozšíření osobního fyzického nebo psychického blaha. Ve skutečnosti používají lidé kofein ze všech těchto důvodů a kofein může všechny tyto věci dělat, ale obvykle jen ve velmi omezené míře. Kofein je nejoblíbenější drogou na světě. Ačkoli je kofein používán z obou lékařských i nelékařských důvodů, většinou je užíván nelékařsky pro svůj povzbuzující účinek na náladu a chování.

Lidé, kteří pravidelně konzumují veliké množství kávy (více než pět šálků denně), často shledávají, že se jejich organismus tomuto množství přizpůsobil a jejich tolerance k látce se zvýšila. Výsledkem je zvýšení spotřeby, aby si zajistili povzbuzující účinek. Pokud však dojde k omezení přísunu kávy (v některých případech jen pár hodin), trpí ústupovými symptomy jako jsou únava, vyčerpanost, bolesti hlavy a podrážděnost z důvodů jejich fyzické i psychické závislosti na droze.

Použití, dávkování, možné interakce, zkušenosti
Vzhledem k víceméně dráždivým účinkům na stěnu žaludku (díky zvýšenému vylučování kyseliny chlorovodíkové) doporučuji kávu požívat ve spojení s mlékem a smetanou. Mléko se v kyselém prostředí žaludku sráží na stěně a tak ji chrání před účinkem HCl. Toto doporučení platí zejména pro osoby s citlivějším žaludkem a náchylností ke vředové chorobě.

Nervově labilnější osoby by si měly dát poslední šálek kávy nejpozději 4 hodiny před spaním, pokud chtějí usnout. Může se však stát, že při velkém množství vypité kávy předrážděné nervové buňky zareagují celkovým útlumem a okamžitým spánkem, což můžu popsat z vlastní zkušenosti. Při nepříjemných pocitech předráždění z vypité kávy se mi osvědčily kapsle s kozlíkem lékařským či odvar z kozlíku samotného, kdy přibližně za jednu hodinu po vypití či požití došlo ke zklidnění a spánku.

Výborné je sežvýkat pár kávových zrnek po konzumaci některých společensky nepřijatelných potravin. Zrnka zcela přebijí pach česneku a cibule, alkoholový odér však ne tak kvalitně.
 

Kakao, čokoláda

O původu kakaovníku se vedou spory, vědci hádají, že pochází z údolí Amazonky, z povodí Orinoka či ze Střední Ameriky. Roste však pouze v tropickém podnebí, které je ohraničeno 20 stupni zeměpisné šířky na sever a jih. Strom měří přibližně 60 stop v divoké přírodě, ale při pěstování dorůstá maximálně 20 stop. Je to stále zelený strom s velkými lesklými listy, které jsou v mládí červené a stářím zelenají.

Jelikož roste ve vlhkých tropech, bývají na jeho kůře porosty mechů a lišejníků a občas i malé orchideje. Kvete malými voskovými růžovými kvítky nebo bílými pětičetnými květenstvími, které rostou na kmeni či starších větvích. Jen malé procento květů dozrává v hnědavé či zelené lusky s plody. Strom plodí od pátého roku přibližně 25 let, pak je produkce kakaových bobů stále nižší. Kakaovník se dožívá více než 200 let.

Mezi Aztéky bylo požívání kakaa výsadou krále Montenzumy a aztécké šlechty. Čokolatl, jak byl nápoj z kakaových bobů Aztéky nazýván, se připravoval ze syrových kakaových bobů, červené papriky a nejrůznějších bylin. Aztékové tvrdili, že působí jako silné afrodisiakum a tím byl úspěch čokolatlu při jeho zavedení v Evropě zajištěn. Ve Starém světě zdomácnělo kakao od první poloviny 17. století v podobě nápoje i tabulkové čokolády.

Největšími světovými vývozci kakaa v dnešní době jsou Nigérie, Ghana a Brazílie. Jak čokoláda tak kakao se vyrábějí z kakaových bobů, které se nejprve kvasí, poté praží a nakonec drtí.

Nežádoucí účinky, léčebné komplikace:
Návykovost čokolády pravděpodobně nesouvisí s vysokým obsahem stimulujícího theobrominu, spíše s příjemnou chutí.

Použití, dávkování, možné interakce:
Kakao a čokoláda jsou známé sladké pochoutky. V hořké čokoládě je kakaa a tím pádem i theobrominu více než v mléčné.

Zkušenosti:
Lidé, kteří konzumují kakao nebo čokoládu ve větší míře, by si měli uvědomit, že takovéto počínání štíhlé linii nepřidá. Čokoláda rovněž není příliš velkým stimulantem, spíše naopak.

Maté

Maté se připravuje nálevem z rozdrcených listů. Jeho chuť je poněkud odlišná od klasického čaje, bývá méně trpká a svírající. Chuťově velmi zvláštní je maté rampero, jehož listy jsou jemně pražené a po spaření voní a chutná po kouři. Sušené listy cesmíny paraguayské se dají sehnat v každé solidní čajovně, většinou navážené podle potřeby.

Historie:
Cesmína paraguayská je přibližně 6 metrů vysoký strom s podlouhlými listy, které jsou delší a mnohem světlejší než listy cesmíny britské. Roste v Brazílii, Argentině a Paraguay. Listy cesmíny se suší a spařují horkou vodou podobně jako klasický čaj. Jihoameričtí gaučové maté pijí z kalebas vyrobených z dýní, nálev z listů zalévají několikrát po sobě. Pije se také na čajových slavnostech v Brazílii. Sušené listy cesmíny paraguayské se dají sehnat v každé solidní čajovně, většinou navážené podle potřeby.

Aktivní látka, působení:
Aktivní látkou je kofein. Dává tím čaji maté stimulační a tonizující účinky.

Použití, dávkování, možné interakce:
Maté se připravuje nálevem z rozdrcených listů. Jeho chuť je poněkud odlišná od klasického čaje, bývá méně trpká a svírající. Chuťově velmi zvláštní je maté rampero, jehož listy jsou jemně pražené a po spaření voní a chutná po kouři. Nespornou ekonomickou výhodou je možnost několikerého spaření nálevu, které není ani chuti ani účinku na škodu. V poli povzbuzujících nápojů je maté velkým favoritem.


Potravinové doplňky
Každý student vysoké školy si asi několikrát za semestr klade otázku, jak jenom efektivně zvládnu nadcházející zkouškové období? Pomoci mohou i nejrůznější potravinové doplňky. V žádném případě neuškodí. Jejich účinky se ale liší: na někoho nepůsobí vůbec a někomu stačí brát pravidelně pár tabletek lecitinu a paměť se mu zázračně vylepší. V každém případě ale doporučuji vyzkoušet, třeba zrovna vám pomohou.

Mezi nejznámější povzbuzovače paměti patří lecitin. Tato látka získávaná ze sojových bobů podporuje přenášení informací v neuronových spojích a psychologové tvrdí, že jako jediný z běžně dostupných preparátů skutečně spolehlivě funguje.

Doporučené dávkování je 1 až 2 tobolky denně, lecitinem se ale předávkovat nemůžete, a proto klidně dávku zvyšte na 4 až 6 denně. Kromě zlepšování paměti a dalších mozkových funkcí lecitin pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu a tuku v organismu. Ženy a dívky jistě potěší, že má blahodárný vliv i na kvalitu pokožky. Jedna tobolka stojí (podle obsahu lecitinu) cca 3 koruny. Osvědčilo se mi pravidelné braní 2 tabletek denně, měsíc před zkouškovým zvýšit na 4.

Caffit (obsahuje kofein a vitamíny) má působit proti únavě, zhruba polovina lidí, se kterými jsem o něm mluvila, ale nadšeně mluvilo o halucinacích nebo jiných podivných stavech, do kterých je dostala jedna tableta (vyjde asi na 2 koruny české). Jeho povzbuzovací účinek netrvá déle než hodinu, ale po tu hodinu je člověk energií doslova nadupán.

Další zajímavou látkou je guarana. Tu není dobré brát pravidelně, protože si na ni tělo zvykne, stejně jako na jiné povzbuzující látky. Na rozdíl od kofeinu ( rychlé povzbuzení a pak stejně rychlý pád do únavu) dokáže guarana nabít člověka na celý den. Pokud vstáváte brzy ráno, jste unavení a čeká vás náročný den, vezměte si ke snídani 4 tablety guarany (1 stojí okolo 2 Kč) a celý den budete plní energie.

Speciální čajové směsi na paměť, určené pro studenty nebo manažery, jsou vítaným zpestřením pitného režimu, který je dobré dodržovat. Pijte minimálně dva litry vody denně, čím více, tím menší pravděpodobnost, že vás rozbolí hlava z nedostatku tekutin právě v tom okamžiku, kdy to budete nejméně potřebovat při zkoušce. A věřte, že taková bolest hlavy dokáže pěkně zkomplikovat život. Účinek podobných čajů jsem na sobě nějak nepoznala, ale stejně jako pro ostatní potravinové doplňky pro ně platí, že určitě neublíží.


Aby jste se nepřepočítali

Jedna "protistresová tableta" Caffit obsahuje 9 mg kofeinu, dvě deci Pepsi 26 mg, plechovka Red Bullu dokonce 80 mg. S kávou je situace složitější. Podle platného zákona o potravinách musí obsah kofeinu činit alespoň 5%. Většinou je ho víc, množství kolísá podle odrůdy i způsobu zpracování. V šálku instantní kávy by ho mělo být nejméně sto miligramů. Do "turka" patří 8 gr kávy, což znamená 400 mg kofeinu. Takže se předávkujete (od 250 mg kofeinu) i jedním "turkem" vypitým během 5-6 hodin. Snášenlivost na kofein je ovšem individuální, u "kafařů" je tolerance vlivem návyku zvýšená. I při menší dávce si můžete přivodit předrážděnost, roztěkanost či bušení srdce, což učení zrovna neusnadňuje. U černých čajů je to s kofeinem obdobné jako u instantní kávy, v zelených je kofeinu méně.
Kofeinu velmi příbuzný je psychoaktivní alkaloid theobromin. Ten je obsažen v kakau a tedy i v čokoládě. Čokoláda údajně nejen vyvolává energičnost, ale působí i jako afrodisiakum. Lidé závislí na čokoládě ji používají jako "antidepresivum".


Hroznový cukr

"Oživit" vás také může hroznový cukr. Tělo jej okamžitě použije na distribuci kyslíku, a jak známo, okysličený mozek pracuje lépe. Ze stejného důvodu je dobré trochu se projít, zaskákat si, vystrčit hlavu z okna. Dobíjení cukrem je efektivnější při fyzickém, než při psychickém výdeji. Pozor na cukry s příchutěmi, z většího množství by vám mohlo být špatně. Lepší je obyčejný Glukopur.


Dědictví šamanů

Z přírodních látek patří mezi chytré drogy Gingko biloba, čili Jinan dvojlaločný. Některé preparáty s Ginkgem jsou na předpis, ne však všechny. Gingko umožňuje mozku lépe metabolizovat glukózu, pomáhá nervovým buňkám v přenášení signálů, rozšiřuje krevní kapiláry. Pro nárazové noční dření vám ale moc platné nebude, výsledky jsou patrné až po týdnu či dvou užívání. Totéž platí pro další přírodní chytrou drogu žen-šen. Přípravky s žen-šenem se dají rovněž koupit v lékárně (například ve formě žen-šenových kuliček), je třeba však sledovat, kolik drogy vlastně obsahují. Ginsenocidy by měly tvořit alespoň 4-7 procent.

Než vás opustí rozum

Pokud se pouštíte do experimentů s léky, poraďte se s lékařem, případně to ještě prodiskutujte v lékárně. Například Gingko snižuje srážlivost krve, pokud s tím máte problémy, mohli byste si způsobit vnitřní krvácení.

 

A "nechemte" zbytečně.

Úspěšné zkouškové.
 

—————

Zpět