Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Žárlivost a lež

21.05.2010 23:40

Čaute, musím tady něco napsat, protože bych chtěl znát vaše názory. Dva a půl měsíce chodím s prima holkou. Miluju ji. ale jediný problém který se vyskytuje v našem vzahu je její přesvědčení že má pravdu i když ji nemá a druhým problémem je žárlivost. Měl jsem na vybranou jestli chcu ji a nebo jestli chci kámošky. Samozřejmě že jsem si vybral ji. Ale po nějakém čase její žárlivost vysupňovala k tomu že jsem si musel své údajné kámošky vymazat z profilu na internetu. Jako fajn, mě to nevadí, udělal jsem, co chtěla, ale po ní jsem chtěl aby si je vymazala taky. Před několika dny jsem musel jet služebně na školení, jenomže mi nějaká holka nechala vzkaz na mém profilu, vůbec jsem ji neznal a ignoroval ji, ale moje holka to vzala jinak a hned mě podezřívala z toho že ji podvádí. To ovšem nebyla pravda!!! Ale naopak jsem zjistil že ona poslala svoje telefonní číslo nějakému klukovi. No tak jsme se začali hádat přes icq a nakonec do dospělo k tomu, že abych ji věřil, ať si prohlídnu jeji icq a další účty. Jenomže jsem zjistil, že hned co jsem odjel, si přidala na icq zpátky svoje kámoše, na lidech klidně flirtuje s nějakým klukem a ptá s ho, jestli za ní přijede. Je jasné že já teď žárlím taky! Ale dnes ráno se stala taková věc, že na libko si mě přidala jedna hodně stará kamarádka z dětství a Eliška hned z toho udělala aféru, že ji prý s ní podvádím a takovéhle věci. Že prý ona si smazala všechny svoje kámoše a další věci. No ale zjistil jsem že to zase taková pravda nebyla! Pak to dospělo k tomu, že chtěla spáchat to, že se podřeže. Teď se o ni bojím a mám strach, co bude dále a co bude taky dále s námi když ona mi skoro v ničem nevěří. Poraďte co mám udělat. Díky

 

Sem.miš
Ahoj - ne, že bych nechtěla, ráda věci pitvám a dobírám se k podstatě věci. Ale u vás dvou to vidím jednoduše. Jestli ve Tvém případě jde o Elišku, se kterou jsem vztah rozebírala i z druhé strany, tak sis tu určitě přečetl, co jsem jí psala. Ale protože je vždy dobré znát příběh z obou stran, je fajn, že jsi napsal taky.
Tedy jak to vidím já - Eliška nelhala jen Tobě, ale i nám, aby se udělala lepší. Chce ve vašem sporu vypadat jako ta, co jí máme litovat. Není to dobré, ale je to pochopitelné, nikdo nechce nechat všechno jenom na sobě. To je přirozenost člověka. Eliška presentovala Tebe jako prvního, kdo začal s žárlivostí a přáním o vymazání kámošů na netu. Tak už jen to je od ní podlé, pokud s tím začala ona. Ale stále platí - kamarády a kamarádky ze svého života nemažte kvůli žádnému partnerovi !! Vy jste si je vybrali a oni se s nima můžou stýkat a nemusí, nemusím s partnerem strávit 24 hodin, může jít sám za kámošema on a já zase za svýma. Samo, že je lepší všechny seznámit a jít někam spolu, ale někdy se to nepovede a není to žádná katastrofa. Jen si nesmíte navzájem kamarády vyčítat. A hlavně - nesmíte s nima flirtovat za zády své milé nebo svého milého. Když jste spolu a ty ji držíš kolem pasu, můžes složit kompliment jiné, které to sluší, ale zároveň tentýž složíš té své a ještě jí dáš pusu. Pak nebude žárlit. A měla by dělat totéž a taktéž.
Druhá věc je ta, že od začátku svého vztahu se nevěříte. A nebo Eliška nevěří sama sobě natolik, že bys mohl chtít jen ji a ostatní pro tebe nic neznamenají, jen jako kamarádky. Má o sobě malé mínění a tím vzniká strach, že by Tě mohla jiná, sebevědomější holka přebrat. Vůbec milé dívce nedochází, že ikdyby Tě chtělo přebrat 10 holek, záleží na Tobě, jestli chceš jí nebo jestli si vybereš jinou. To, že zůstáváš s ní, by jí mělo ukázat, že žárlí zbytečně.
No a pokud ona flirtuje na netu s jinými a dokonce si s nima dává schůzky, tak mi to připadá, že ona si chce právě posílit to své nevysoké mínění o sobě sama. Ale dělá to špatně. Jenže tím si asi musí projít každý, každý musí na sobě pracovat, aby znal svoji hodnotu a aby věděl, že ten druhý mě miluje pro tohle a tohle a hlavně - musím mu to věřit, že takové kouzlo pro něj žádná jiná nemá. Důvěra je základ vztahu. Žárlivost může dojít až do chronického stadia, kdy si budete hlídat mobily a historie na netu a jak se na koho podíváte a nebo usmějete. Stanou se z vás vzájemní hlídači a to lásce neprospívá, to jí ubíjí.
A poslední věc - když někdo vyhrožuje sebevraždou, je to citové vydírání a manipulace. Takový člověk si neváží sebe sama, když tohle je schopný udělat. A takový člověk by mi nestál za to, abych s ním zůstávala. Protože citové vydírání jsem zažila a vím, že člověka časem zničí, psychicky zdeptá a donutí k výčitkám. Ale i kdyby si něco udělala - Ty si to nevyčítej. Ona to chtěla udělat ne kvůli Tobě, ale kvůli sobě. Ona si nevěří, ona Tě pod nějakým tlakem potřebuje udržet tam, kde Tě teď má, ona si neváží svého života a neuvědomuje si, že tímto činem si kazí ještě spoustu dalších životů po tomto ( třeba se příště narodí jako mrzák, aby si uměla vážit zdraví ), protože si poškodí karmu. Ale to bych zacházela do jiných debat,a nevím, jesti v tohle věříte nebo ne.

No jak se zdá, vysvětlit jednoduchou věc je někdy dost složité, že? Ale lhát se nemá, manipulovat lidmi také ne. Když podám zkreslenou informaci, dostanu zkreslenou odpověď...( info pro Elišku ) Pravda je nejlepší k tomu, aby člověk pochopil, o co jde. A nesmí lhát ani sám sobě, to se pak těžko hledá východisko z jakékoli situace...

Sem.miš

Maaarkusi, tak konečně řekni, kolik je Ti let a co děláš... Ať máme jasno i v ostatních otázkách. A proč Eliška smazala ty svoje diskuzní příspěvky s našimi reakcemi? Tys jí to řekl nebo ona sama nechtěla, abys věděl, co sem o Tobě psala, protože to třeba nebyla až tak pravda? Chtěla bych to vědět, protože si potřebuju ujasnit, jestli jsem ji odhadla správně. Není to jednoduchý a můžu se mýlit, nechci samozřejmě komukoliv ubližovat. Láska je jedna věc, ale skutečnost druhá. I přátelství je druh lásky - když zjistím, že mi kámoška lhala, už jsem ostražitější při každé její informaci. A když si to víckrát potvrdím, přestanu ji považovat za svoji kámošku. Bolí to, ale když nemůžu někomu věřit, mám pak odstup. Jak můžete spolu chodit, když si nevěříte??? Zkus mi to vysvětlit..

Maaarkus » Sem.miš
Čau, tak odpověď na tvé otázky aby se všechno vyjasnilo. Je mi 20, chodím na výšku a jinak si přivydělávám brigádami. Nic jsem Elišce neříkal, ale když zjistila že jsem tady vložil tento příspěvek tak si dokonce smazala i učet na najdise. Ja ji věrím, jenomže ona nevěrí mně a zacala mně hodně moc podezřívat...myslí si že má vždycky pravdu a je přesvědčena o své pravdě i když to tak ve skutečnosti není...no a jestě když jsme tak u toho tak by mě zajímalo co vlastně měla v diskuzích ona

Sem.miš » Maaarkus
Tak nějak povšechně jsem to psala Ecthelion Helyanwe v 7.53 hodin o pár příspěvků výše.... (svýho kluka představila jako nelidu, co jí zakázal kamarády na netu, ale sám je má a má je i přesto, že jí řekl, že je smazal, a ona mu na to přišla ( protože mu leze do jeho věcí ) - jak ty bys to snášel, kdybych Ti lezla do Tvýho... a že mu chodí anonymy a pomlouvají jí samotnou ... jak to ví, jestli on jí to neřekl? Čte mu poštu ! To se dělá? On na to nereaguje, ale ona mu to vyčítá... Proč jako? No a pak napíše on, že ona byla první a podle toho jak a co píše a podle toho, že Eliška všechno smazala, mi přijde, že patrně Eliška bude ta, co žárlí a žárlí asi zbytečně, ale nechce si to přiznat. A vyhrožuje ... fujtajbl.   Vypadalo to, že je dost nešťastná hlavně z toho, že se pořád hádáte a že Ti chodí anonymy, které jí pomlouvají a že jsi našel její dávnou historii a myslel sis, že je to povídání z nynější doby a tak jsi začal strašně žárlit. Že není dne, abyste se kvůli něčemu nepohádali, hlavně kvůli těm anonymům. Úplně přesně si to nepamatuju, ale psala že Tě miluje, jenže to Ty jí podle všeho taky, ale stejně se místo vrkání hádáte kvůli blbostem... Nedůvěra není nic hezkého a je to žíravina... tak dlouho po kapkách nahlodává, až rozleptá.

Maaarkus » Maaarkus
jo a ještě by mě opravdu zajímalo co teda psala o mě?

Sem.miš » Maaarkus
Že Tě miluje ...
Ale jak to tak pozoruju a čtu, že Eliška měla v 15ti víc vztahů... asi toho mnoho ještě nezažila, kromě několika zamilování se. Ale to ještě není vztah. To, že jí kluka přebrala kámoška je sice hanebné, ale nic to nemění na tom, že jí nemiloval, jinak by se přebrat nedal. Tak ať na to zapomene, přesvědči ji, že ty se přebrat nedáš, ale že Ti musí věřit, jinak je to naprd. A jestli Ti dál bude vyhrožovat sebevraždou - pak je Tvoje věc, jak se zachováš. Já bych s takhle labilním člověkem v páru nebyla - pak se bude sebevraždit při každé příležitosti, při každé zátěžové situaci, při každém delším odloučení.. rozhodně by to pro mě byl signál červený jak stopka na semaforu. Ale to je můj názor, spousta lidí může mít jiný.

Maaarkus » Sem.miš
Já si připadám v naprosto bezvýchodné situaci. Musim to vsechno poradne promyslet. A navic mam pred dulezitou zkouzkou ktera rozhodne o dalsim mem působení na škole
Sem.miš » Maaarkus
Tak to bych se být Tebou věnovala škole a milé Elišce bych řekla: Nezlob se na mě, musím teď zabrat a učit se, jinak je moje budoucnost v háji. Zatím si každý sám v sobě urovnáme, co víme a můžeme si i na papír napsat otázky, co se chceme toho druhého zeptat. Napíšem si ráno a pak večer, co bylo přes den a jinak zatím dodržíme klid zbraní, klid žárlivosti, klid ve všem.
Až tu zkoušku uděláš, tak to spolu můžete oslavit a zároveň zjistit, jestli o sebe fakt stojíte nebo jestli to bylo jen zamilování, které během pár měsíců pomalu odezní.
Jako máma jedné 18ky Ti říkám: mysli na to, že žádná Tě nebude živit, živit se budeš sám ! Tak mysli na to jak - jestli rukama nebo hlavou. A zapluj do učení. Jestli Tě miluje, jak říká, vydrží. Jestli nevydrží, je lepší, když to skončí dřív než později.

—————

Zpět