Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Uspokojivý sex mohou ženy prožít i bez dosažení orgasmu, orgasmus mohou ženy prožít i bez jeho "typických" projevů

25.09.2009 09:46

Každá žena je jiná a jestli někde toto pravidlo platí stoprocentně pak právě při dosahování orgasmu u ženy. Některá žena tuto slast nepozná za celý život, jiná jej dosahuje téměř pravidelně a některá dokonce prožívá hned několik orgasmů za sebou.

Uznávaná americká sexuoložka B. Whippleová ve své knize The G spot (Bod G) říká: „Lidé jsou asi tak rozdílní jako sněhové vločky. Každá je úplně jiná. A stejně tak jsou rozdílné naše zkušenosti s orgasmem. Pokud se věda svými definicemi chce přiblížit realitě, pak nejdřív musí tuto absolutní jedinečnost každého z nás vzít vážně a teprve potom začít vyvozovat závěry.“

Autorka tím nechtěla říci nic negativního, spíše naopak. U orgasmu prostě neexistuje žádný přesný návod jak ho dosáhnout, platící pro všechny ženy. Vlastně není ani přesný popis prožitku, jelikož i ten každá žena vnímá jinak.

Neexistuje zde tedy žádná přesná univerzální norma, která by byla určující pro všechny. A to je dobře. Alespoň je zde prostor nejen pro kreativitu a experiment, ale i k odlišnosti.

 

Krásný sex může být i bez orgasmu

Někteří muži jsou přímo posedlí touhou po uspokojení ženy a jejich jediným měřítkem je, zda dosáhla či nedosáhla orgasmu. Většina odborníků se přitom shoduje, že o kvalitě sexu nevypovídá pouze počet dosažených orgasmů, ale i spokojenost ženy. Krásný sex a přitom uspokojivý totiž žena může prožít i bez orgasmu.

"Muži často podléhají klišé a někdy své ženy doslova stresují tím, že by přece ten orgasmus měly mít. Což je opravdový mýtus," říká Kateřina Filasová pro Sexuálně.cz a dodává: "Není to tak dávno, co u mě při konzultaci plakala jedna krásná mladá žena, jak má svému partnerovi vysvětlit, že se jí milování s ním líbí, že ho prožívá intenzivně, že je spokojená, jen prostě nemá ten - typický orgasmus, který její partner pořád očekává.

Muž má většinou představu, jak má orgasmus ženy „správně“ vypadat, a když tomu tak nebylo, v jeho očích to znamenalo, že je něco špatně. Což je nicméně postoj, který to „špatně“ skutečně způsobil. Partnerka se totiž ocitala ve velikém stresu, protože cítila, že on má očekávání, která ona není schopná splnit.

To vedlo k tomu, že byla v napětí, nedokázala se uvolnit a milování si už nedokázala vychutnat. Partner byl také v napětí, protože byl soustředěn na to, jestli jeho partnerka „už konečně bude ten orgasmus mít."

 

Chybné očekávání může naprosto zničit vztah

Pokud muž nepochopí, že orgasmus ženy má naprosto jiná měřítka a jeho očekávání jsou naprosto mimo, přestane jejich vztah i milování fungovat. Milování najednou přestane být zdrojem příjemných prožitků, sblížení a uvolnění, ale naopak se stává zdrojem stresu a napětí. A není vůbec divné, že se sexu partneři začnou prostě vyhýbat.

Bohužel sex je ve vztahu velmi důležitý a proto problémy při něm se začnou projevovat i v partnerství. Velmi často přijdou na řadu hádky, výčitky a pak možná milenky, milenci a může dojít až k úplnému rozpadu vztahu.

 

Tělesné projevy orgasmu

- Někdy zahrnují opakující se stahy v přední třetině pochvy. Tyto stahy probíhají ve zduření poševních stěn, které se označuje jako orgastická manžeta, a ve svalech kolem poševního vchodu.

- Někdy se přenášejí i do konečníku a na dělohu.

- Stahů bývá nejčastěji pět až patnáct, zpočátku v intervalech 0,8 sekundy. Jejich intenzita se postupně snižuje a intervaly se prodlužují.

- Trvání celého orgasmu se podle těchto znaků pohybuje kolem čtyř až deseti sekund. To je tak zvaný „krátký orqasmus“. Jiné ženy však mívají "dlouhý orgasmus", při němž po několika počátečních pravidelných stazích následují nepravidelné stahy, kterých může být dvacet až třicet i více. Orgasmus pak trvá půl minuty, minutu ale i několik minut.

- Některé ženy zase ani při silně prožívaném orgasmu stahy v pochvě vůbec nemají.

 

—————

Zpět