Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Umíš meditovat? Jak na to?

21.05.2010 23:23

 

Sem.miš
No :-) medituju taky, každý má asi svůj způsob, který mu vyhovuje. Nejdůležitější na meditaci je to, aby ses pro začátek naučil na nic nemyslet. To je na tom asi to nejtěžší, ale je to nejdůležitější. Meditace je nemyšlení.
Představ si stav kdy posloucháš výklad učitele, on jede a jede monotónním hlasem svou přednášku o učivu a ty nějak nemáš zrovna "náladu a soustředění" - prostě vypneš a koukáš do blba, jen tak z okna nebo na prach, který se tetelí v pruhu světla, co dopadá oknem do rohu místnosti a - nemyslíš na nic. Prostě jen jsi. To je meditace. Když se naučíš tenhle stav navozovat vědomě, pak můžeš pokračovat dál. Tohle je základ.
Hodně štěstí.

Sabakugaara

Ja bych chtel taky meditovat neco jsem o tom cetl ale vsude rikai neco jineho. Nekde pisi treba ze si mame predstavit kvetinu v srdci nekde zas na nic nemyslet. A nekdo mi rikal ze meditace je pobyt ve vyssich sverach ze se v meditaci muzes i ucit od boha jak je to mozne kdyz na nic nemyslis?

Sem.miš
Meditace je vlastně pobyt ve vyšších sférách - jak bych ti to přiblížila...
Když na nic nemyslíš, máš jakoby otevřené dveře pro informace "shora". Je to něco podobného, jako dveře - když v nich stále někdo stojí a krafe, tak nemůže projít nikdo jiný.
A když stále o něčem přemýšlíš a neumíš "vypnout", tak nemůžeš vnímat informace, které jsou za těmi pomyslnými dveřmi. Proto mnoho lidí neumí meditovat, ikdyby chtěli - neumí na nic nemyslet, vypnout, jsou stále ve stresu.
A ty vyšší sféry, to je universální vědění. My jsme stále na cestě - pořád o něčem přemýšlíme. Je to dobře, protože přemýšlení je cesta od nevědění k vědění. A když pak už něco víš, tak nad tím už nepřemýšlíš. Víš to. :-)

Sabakugaara
Aha diky za vysvetleni:)

—————

Zpět