Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Typologie nápadníků

12.05.2009 06:48

 

Více než polovina singles se při navazování kontaktů přes internet setkala s neupřímností. Zjistil to průzkum společnosti Logitech.

Žebříček lži vedou Italové, kde neupřímnost hlásí 72 % dotázaných. Němci, Francouzi a Britové se s rozmezím 55 až 58 % výmyslů pohybují uprostřed, Holanďané jsou na tom u trochu lépe (48 %). K nejčastěji zkreslovaným údajům patří atraktivita uchazeče, těsně následovaná jeho hmotností. Dobrá zpráva pro plešatící muže: nedostatek vlasů byl nejméně uváděnou stížností.

-------------

Online netové nápadníky lze rozdělit na čtyři typy: notoričtí lháři, opatrní romantici, věční optimisté a dychtiví vášnivci.

Notorický lhář klame už z principu. Uvádí o sobě zavádějící údaje fyzickým vzhledem počínaje a úspěchy konče. Ve lži si lebedí jako ryba ve vodě. Klidně si přičaruje doktorát ze středověkých dějin, rockerské háro nebo metalizovaného méďu, abyste nakonec zjistila, že s odřeným hřbetem prolezl učňákem, že se mu lysá hlava blýská jako koleno a že dorazil pozdě, protože jeho favorit cestou na schůzku vypověděl službu. A to vůbec nemluvíme o těch, kteří si odmažou z rodného listu patnáct let, případně dokonce přisvojí jiné pohlaví...

 Opatrný romantik bedlivě číhá v seznamkách a přepečlivě prohlíží profily protějšků, než se rozhodne vyjít na lov. Seznamování bere smrtelně vážně, takže bývá často zklamán. O to častěji, že řízením zlomyslného soudu obvykle neráží na notorické lháře.

Věčný optimista se z každé nevydařené schůzky vrací s ještě silnější nadějí, že příště to už určitě vyjde. Představuje ideální lovnou zvěř, která padá do osidel vášnivce.

Dychtivý vášnivec je opakem opatrného romantika. Rozhodně si nevybírá. Je jako smrt – přivítá každou nabídku, která přijde. Neodradí ho ani notorický lhář, rande je prostě rande. Jeho životní krédo zní: nikdo nejsme dokonalý.

 

—————

Zpět