Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Smích léčí

11.01.2010 07:33

Smích uvolňuje endorfiny, které působí jako morfin - tlumí bolesti, bolest přestává! Ale jak to udělat - smát se, když do smíchu není? Hodně se studuje, proč jsou lidé nemocní, málo se studuje, proč jsou zdraví! Přesto již takové studie existují a shodují se na některých zajímavých poznatcích, že HUMOR je důležitý při léčbě. Dívejte se s humorem na sebe, nerozpadněte se hned po prvním neúspěchu, nestresujte se vědomím vašeho okolí.

 

Řekněte si - smíchem se uzdravím - vytvořte si v hlavě svůj vlastní "počítačový program" a stiskněte - ENTER - a tak se stane! Smíchem posilte imunitní systém a tím snížíte hladinu svého zánětu. Tři hodiny denně sledujte grotesky a filmy se smíchem. Po l0 minutách smíchu dosáhnete dvou hodin bez bolesti! (Je známé přirovnání, že l0 minut smíchu = půl hodině aerobiku! Berte si velké dávky vitaminu C a hodně pijte tekutiny. V některých nemocnicích toto pravidlo znají a na odděleních jsou zaměstnáváni klauni, baviči, vypravěči anekdot. V ustrašeném stavu se nic nehojí! Co si má pacient počít - je v nemocnici - má svůj problém - nemá co dělat, jeho činnost spočívá v tom, že čeká na vizitu, na diagnózu, na svou dávku léků, na svačinu a pak zase nic, možná přijde návštěva je sám, v hlavě má jen nemocné myšlenky.


Převeďte se do aktivity, dělejte věci, které zdánlivě nemají smysl, dělejte věci, které jste v životě nedělali, ke kterým nemáte talent. Hrajte na housle, hrajte falešně a smějte se tomu, unikněte myšlenkám na nemoc.
Protřepejte smíchem bránici, proveďte si smíchovou vibrací masáž strachem zablokovaných vegetativních center kolem žaludku, srdce, krku. Nadechněte se a se smíchem nahlas řekněte: "Ach jooooo"- nastane chvilkové uvolnění. A to stačí pro začátek. Takto například působí homeopatická Ignatia, na chvíli uvolní strach a napětí.


Pokud můžete chodit - dělejte pohybovou - bubnovou meditaci - přesně tak, jak to dělali indiáni kolem ohně. Nedovolte vegetativním centrům, aby se blokovaly. Provádějte při tomto "tanci" spoustu komických poloh, tvořte vlastní varianty, blbněte. Protahujte svaly - jistě jsou ztuhlé. Smějte se tomu, je to VÁŠ tanec. Dejte mu název. Uložte si ho do paměti, a pak na lůžku si jej zase vybavte. Je to známý jev - i tato vzpomínka způsobí podobný efekt jako při skutečném tanci. A druhý den vytvořte nový tanec a nový název. Vaše fantazie se musí vydat jiným směrem. Čím více, tím lépe.


Proč většina pacientů, kteří mají těžkou nemoc a se kterými si lékaři nevědí rady, končí na psychiatrii, kde jim předepíší léky na depresi? Co se tím vyřeší? Copak to jsou blázni? Léky je utlumí, centra se zablokují a zůstane jenom bolest a tu andidepresivum neodstraní. Tak si člověče pomoz sám. Máš přece v hlavě počítač. Vytvoř mu vlastní program. Ing.Josef Lengyel při svých kurzech PSYPOS, vždycky takový program zakončil slovy - "A - to je tak" (Staň se, ENTER, Howg)
Přeprogramuj svou bolest.

—————

Zpět