Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Sexuální přitažlivost

21.05.2010 23:30

Všechny zdravím. Ač je mi teprve 27, stihla jsem se už rozvést. Manžela jsem velmi milovala. O tom ale psát nechci. Nyní chodím již několik let s přítelem, kterého jsem si našla víceméně z rozumu. Myslela jsem si, že svou velkou lásku už jsem si zažila.Na začátku u mě žádná jiskra nepřeskočila, ale myslím to s ním dobře a naše láska časem roste. Jsem s ním šťasná a klidná. Občas se mi ale přihodí, že potkám někoho, u koho by ta jiskra byla. Nechci podvádět. Je to silné, ale vždycky to nějak zaženu a jede se dál. Naposledy to bylo hodně bolestivé, ale přitom s těmi lidmi jen mluvím, ví o mě, že mám přítele... Tak mě zajímá-přejde to někdy? Nebo se to bude ozývat čím dál častěji?(což se zrovna děje) Nebo je možné začít cítit vášeň k někomu, s kým už pár let žiju?
Můj rozum ví, že jsem si vybrala dobře, ale pak se ozve příroda nebo chemie či co to je, která se nás jen snaží oblafnout a nabízí nám někoho s kým by to nedopadlo dobře...Ach jo...

Sem.miš

Ahoj Irus, najít si někoho "z rozumu" je věc rozumná, ale city a vášně tím neutlumíš. Díky tomu, že ses rozvedla s někým, koho jsi milovala a víš, jak je láska krásná, tak se možná vědomě snažíš se vyhnout té bolesti, která by mohla nastat, kdyby ses opět oddala lásce a ono to nevyšlo. To je klasický porozchodový syndrom člověka. Je to normální. A jestli sis svého přítele našla v době, kdy tento problém ještě neodezněl, tak jsi vlastně mezi dvěma mlýnskými kameny - odeznívání a už zase přicházení... Píšeš, že se Ti čím dál častěji přihodí, že tě někdo přitahuje - to je známka toho, že jsi nezanevřela na muže, na lásku a toužíš po ní. Čím dál míň se jí bojíš a čím dál víc bude sílit tvoje touha po tom se jí zase oddat. Prostě se v Tobě léčí ten porozchodový syndrom, procházíš si ty fáze, které si projde každý a vypadá to, že Tvůj přítel z rozumu je jen náplast, která na tebe a Tvou ránu působí jako "něco, co do nedopustí zanícení rány". Taková jistota. Ale bez vášně.
Věřím Ti, že ho máš ráda. Ale mít ráda z rozumu je jedna věc a příroda - to je věc druhá. Jestli sis to tady na webu prošla, tak víš, že chemii neumlčíš, bez chemie v podstatě nemůže vzniknout vášnivý vztah. Takže to je odpověď na Tvoji otázku: Tvoje touhy a vášnivá vzplanutí díky chemii se budou stupňovat, protože jsou přirozené a možná ještě díky tomu, že jsi "vázána v rozumném vztahu" tím víc, protože je to vlastně "zakázané ovoce". A ke svému současnému příteli tuto vášeň nikdy nepocítíš, protože chemie mezi dvma lidma buď je a nebo není - a to je patrné hned na začátku.
Jo - a není pravda, že když se projeví ta chemie, že to s tím člověkem nedopadne dobře. Ale taky je pravda, že to může být krásné 2 roky a pak to může odeznít. Ale to kdybychom věděli dopředu, tak bychom žili podle plánů a nebylo by to ono... Každý vztah nás něčemu naučí...

Irus

Moc děkuji za Tvoje odpovědi. Prošla jsem si to tady i na Najdise (co to šlo) a musím říct, že si Tě hodně vážím a rozumím Ti. Také se snažím život zvládat optimisticky a pozitivně... Máš pravdu a vlastně to vím celou dobu. Nuna tohle téma řešila na Najdise. Pochopila jsem konečně, kde je můj problém. Chtěla jsem se jen ještě zeptat přímo Tebe.
Napsala jsem to špatně. Je jasné, že to v lásce automaticky nekončí špatně, ale jak si psala, kdyby něco-víc trpíš. Vášnivý vztah je krásná věc, ovšem myslím si, že po pár letech to dopadne všechno stejně-končí to chlupama ve vaně a ponoškama na zemi:-) My jsme asi partneři-kamarádi, to alespoň v klidu funguje. Nejde přece zahodit člověka, který mi vyhovuje a miluje mě. Nemyslím si, že podrážím sama sebe, vždyť tu lásku můžu cítit a nemusím s ní nutně být. Navíc je spoustu jiných možností jak se vyřádit-myslím sport, hudbu atd...No, nechávám to "Universu", které mě vždy vede po správné cestě. Uvidíme, jak to dopadne... Díky:-)

Sem.miš

Ano, máš pravdu, vášnivý vztah je krásná věc. Pokud Ti váš kamarádský vztah vyhovuje, tak není, co řešit. Snad jen - i takové vztahy konči těmi ponožkami na zemi a chlupama ve vaně, vousama v umyvadle a ... mnohdy nevěrou toho partnera, který se na chvíli nechá unést z toho rozumu do vášně někým jiným - a na to si pravděpodobně budeš muset dát pozor. Je pravda, že takto "se zapomene" sem tam většina partnerů z takovýchto kamarádsky stavěných vztahů, ale protože si jinak rozumí, mlčí a úlet si nechají jen jako hezkou vzpomínku. To je ten případ, jak se říká, že nevěra někdy vztah posílí. Uvědomí si, že sice tohle je fakt krásný, ale všechno ostatní by s ním nemuselo fungovat jako s partnerem-kamarádem. Tak to raději nechají tak, jak to je. Důležité je, aby se o tom partner nedozvěděl a nebo když už, aby byl schopen pochopit, že to byl úlet a vztah opustit nehodláš.
Energii totiž můžeš vybít sportem a tak... ale feromony, co ti zavoní pod nosem, ty se přehlédnout nedají. A může tě v tu chvíli držet tvůj partner-kamarád za ruku a stejně se ti stáhne břicho a rozbuší srdce, když se ti někdo takový podívá do očí. Aspoň víš, na co si dát pozor. Příroda je příroda... :-)
Není zač :-)

—————

Zpět