Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Sexuální polohy, které léčí

12.08.2009 10:54

Že sex působí na organismus blahodárně, víme. 
Většinou známe jeho preventivní účinky.
Víme ale, že některé polohy působí spolehlivěji než léky…

 

Sex působí i jako prevence proti nachlazení a chřipce. 
Experti z Wilkes University v Pensylvánii zjistili, že lidé, kteří se milují jednou nebo dvakrát týdně, mají v těle o 30 procent víc imunoglobinu A, který podporuje imunitní systém.

Sex funguje jako antidepresivum. 
Američtí vědci zjistili, že ženy, jejichž partneři neužívali kondom, byly méně náchylné k depresi než ty, které používaly kondom. Je možné, že prostaglandin, který se vyskytuje pouze v mužském semenu, je absorbován v pochvě. A protože funkcí prostaglandinu je snižovat stres a vyrovnávat hladinu hormonů, mohlo by sperma fungovat jako přírodní antidepresivum. Přesto v dnešní době patří sex bez ochrany pouze do věrného a spolehlivého partnerství.

Sex a s ním spojené líbání zlepšuje zuby. 
Lidé, kteří se nemilují, trpí častěji zkaženými zuby a porušenou sklovinou. Sliny produkované při líbání totiž odstraňují kyseliny, které chrup poškozují. Reklamnímu úsměvu v každém případě prospívá i pravidelné použití zubního kartáčku.

Orgasmus ulevuje od bolesti. 
Bezprostředně před orgasmem stoupne hladina hormonu oxytocinu v krvi pětkrát. Tělo následně vyloučí endorfiny, které utišují všechny druhy bolesti. Při orgasmu se práh bolesti zvýší o 70 procent! V ženském těle také sex zvedá množství estrogenu, který zmírňuje premenstruační syndrom.

Dračice na koni - vhodná před nebo po menstruaci

Nechte svého vyvoleného ležet na zádech a sama se vyhoupněte do sedla. V této pozici si můžete kočírovat jak hloubku ponoru, tak rychlost. Zlepšíte si tak náladu, a přidáte-li i jemné kroužení boky, zbavíte se dotěrných premenstruačních příznaků. Zvýšenou tělesnou zátěží si vyplavíte do krve endorfiny a o zábavu máte postaráno.

Jako svíčka na bolest hlavy a kocovinu

Položte se na záda a milování si dopřávejte s nohama propnutýma ke stropu. Zaručeného účinku dosáhnete, když je roztáhnete do tvaru V. tahle poloha zaručí ideální ponor, kterým vám přítel promasíruje energetické dráhy napojené na ledviny a játra. Ty rozhýbou metabolismus a kocovina bude pryč, nohy nahoře způsobí lepší prokrvení hlavy a zbaví vás bolehlavu.

Boční poloha na rýmu a ucpané nosní dírky

Lehněte si na bok a vrchní nohu zvedněte do vzduchu. Ve stejném okamžiku přimějte partnera, aby si vám obkročmo klekl na ležící stehno. Zvednutou nohu si zapřete o jeho rameno. Už během prvních pohybů ucítíte uvolnění v dýchacích cestách. Po druhém kole na opačném boku nebude po rýmě ani památky.

Misionářská poloha na stres a deprese

Hluboký zásun partnerova penisu při klasické poloze zasahuje nejcitlivější body, které jsou spojené se srdcem a plícemi. Následně se vám začnou uvolňovat T-lymfocyty do krevního oběhu a zbavíte se tak nespavosti, rozpustíte stres a upevníte imunitu.

( zdroj: žena.cz )

—————

Zpět