Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Šest pozitivních účinků sexu

22.05.2009 14:08

Volný překlad článku z netu:

"Pro ženu je o mnoho lehčí naučit se milovat sebe samu, když má muže, který ji zbožňuje a touží po ní."

 

 

Všeobecně je známo, že sex mají lidi buď pro požitek a nebo pro reprodukci. Mnžství lidí, kteří se milují jen pro rozmnožování, se snižuje. Čím dál víc lidí se staví k sexu jako k nejpříjemnějšímu léku na celou škálu problémů :-)

 

1) Je známé, že v čase milování se člověk dostává do dobré a šťastné nálady. Jako přídavek k čistě psychickému uspokojení vylučuje lidské tělo hormon endorfin, který je zodpovědný za povznesenou náladu a pozitivní vnímání okolí. Tato nálada pochází z mozkových center, která mění hormonální složení celého těla. Kvalitní sex vám tedy velkou měrou přispěje k dobré náladě.

 

2) Při orgasmu mozek vylučuje dávku oxytocinu, který podporuje produkci sedativních endorfinů, které působí stejně jako morfium. U žen sex způsobuje produkci estrogenu, který tiší předmenstruační bolesti. Tím se dostáváme k tomu, že sex je i nejlepším lékem na bolest.


3) Někdo může říct, že postel je nejlepší pomůckou na cvičení, jaká byla kdy vymyšlena. Rychlost pulsu při sexu se zvyšuje ze 70ti na 150 úderů srdce za minutu, což se dá přirovnat k činnosti srdce špičkových sportovců při výkonu. Jeden pohlaví styk spálí takové množství kalorií jako byste jeli 15 minut na kole. A 30 minut opravdu vzrušivého sexu vám spálí 200 kalorií.

 

4) Sex je velmi dobrým prostředkem ke zlepšení imunitního systému. Bylo bezpočtukrát dokázáno, že lidé, kteří mají pravidelně sex jsou odolnější vůči virům = chřipce.

5) Může se vám to zdát nerálné, ale je faktem, že pravidelný sex zvětšuje ženská prsa. Sexuální vzrušení zlepšuje prkrvení + partnerova masáž = prsa se po čase mohou zvětšit i o 25%. Projev lásky končí rozkoší a oxytocin při ní vyloučený, způsobuje, že máme chuť na spánek. Tak sex můžeme považovat i jako určitý lék proti nespavosti.

6) Sex trénuje celou škálu svalů – např. zadek, břicho, ruce. Pravidelný sex má blahodárný vliv na pohybový aparát člověka. Sex má za následek produkci kolagenu, který dodává pokožce hladkost a jemnost. Progesteron pomáhá bojovat proti akné.

ALE

Fotka krásné modelky, která je draze a vkusně oblečena vás může rozhodit na celý den. Ale jen vášnivý sex vás může zachránit od všech výše uvedených „problémů“.
A když muž řekne svojí ženě, že je pro něj to nejkrásnější stvoření na světě, žena se obvykle přestane zaobírat pár kily navíc a nepružností pokožky po 50ce…

—————

Zpět