Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Rozhovor s manipulátorem

25.11.2009 16:10

Na svém profilu mám fotografie, citáty a poznámku, že hledám někoho na dopisování.

Ahoj. Nechcete jit na prochazku,jsem take Ostrovak a bydlim u 5.Treba jsme sousedi v dome?!?!?Krasny podvecer preje Danča denis je prezdivka

( Rozbor: vidí jen to, co chce – fotografie. Patrně se mu líbím, tak absolutně ignoruje, že si chci jen dopisovat a jde si za svým – je to výrazná vlastnost manipulátorů, že neberou v potaz to, co chce ten druhý. Spěchá, je nedočkavý, nedělá mezery mezi větami ani za interpunkcí, interpunkci někde i vynechává. Patrně nutkavá potřeba honem o sobě něco sdělit, hned prozrazuje jméno – ale ne Dan, jako chlap, ale Danča, jako malý kluk či již jako velmi důvěrné oslovení – to prozrazuje, že moc a moc touží po tom, mít s někým důvěrný vztah, protože ho nemá. )

 

Ahoj Dančo, jsme stejně starý - vlastně mladý, tak myslím, že bychom si mohli tykat, což?
Tak to tedy pokukuj kolem pětky, protože tam taky bydlím. Někdy můžem domluvit nějaký courání. Máš psa, či psy? Taky jsem měla, ale teď má jen otec. Ale já koukám, že jsi bicyklista - to tedy sem tam vyjedu jen tak, aby se neřeklo, ale jinak spíš raději chodím na tůry.. Než se potkáme, můžeme být pisatelé, což? Ahoj a hezký večer. Michala

( Rozbor: v odpovědi nabízím tykání, neboť již od pohledu jsme vrstevníci a při komunikaci s kýmkoli se mi lépe tyká. Prozrazuji skutečnost, že bydlíme někde poblíž sebe, ale nechávám si pro sebe, kde přesně bydlím. Jen mu dělám radost v tom smyslu, jak je svět malý. Připouštím, že by se dalo někdy uvažovat o procházce, protože ráda courám, ale ne hned, protože se vůbec neznáme. Na svém profilu má on fotografii se dvěma psy, tak se táži, zda je ještě má a chodí s nimi ven. Je tam na více fotografiích s kolem, tak ho předem připravuji na to, že touhle cestou nepojedu. Ale chci si dopisovat ! )

 

Fakt jo????Ja bydlim Novákova 123!!!!!A ty ????? Jinak jsem narozeny 6.6.66 a jsem strasne velky romanti,snilek a optimista.Myslim,ze pismenka jsou velmi mila ,ale papir snese hodne,chci rici,ze hodne lidi tu zbytecne lze a ja urcite stejne jako Ty si myslim,ze osobni kontakt je vzdy rozhodujici a zaroven takovym prubirskym kamenem a kdyz ta povestna jiskricka nepreskoci,tak si muzem i krasne popovidat a navazat hezke pratelstvi....Jak to vidis Ty???Danca Krasne snicky a jeste krasnejsi ranko,kdyby si mi chtela pisnout na mobil ,tak muzes KDYKOLIV 123 456 789 Danča Nezmar

( Rozbor: Okamžitě o sobě prozrazuje vše – je neopatrný a zbrklý a chce po mě totéž ( už se dokonce nezdržuje ani s háčky a čárky ve slovech ). Svou nadměrnou důvěřivostí se mě snaží donutit udělat totéž. Že je romantik, snílek a optimista je vidět již z jeho profilu, jeho pojetí hraničí s filmovými či pohádkovými představami příběhů se šťastným koncem. Nerad si píše, raději se setkává osobně – ví, že na osobu dokáže patrně více působit při osobním setkání a on mě chce dostat do pozice, že s ním budu ve všem souhlasit. Předpokládá, že všechny ženy jsou posedlé romantikou a touží po romantických mužích. „Já určitě stejně jako Ty si myslím, že osobní kontakt je vždy rozhodující…“ – to je typická ukázka manipulativního stylu "emocionální apely". Zároveň už nehodlá brát v potaz skutečnost, že já si chci jen dopisovat. Jde tvrdě za svým, chce se se mnou setkat. Hned v druhé zprávě posílá „sníčky“ – hrozně nesnáším zdrobněliny od cizích mužů. Prozrazuje svůj mobil – jako bychom byli na seznamce… zřejmě již má svou představu průběhu seznamování za účelem setkání a patrně co nejrychlejšího intimního sblížení. Vůbec mi neodpověděl ani na jednu mojí otázku ze vzkazu !!! Ignoruje moje přání, plní si jen svoje – a to určitě i v běžném životě. Nic pro soužití ve dvou. On by chtěl můj mobil, aby mi mohl vniknout do života denního a nemusel být odkázán na to, až vlezu na net a přečtu si jeho zprávu. Nerad čeká, moc spěchá. To znamená, že něco skrývá. Možná o tom ani sám neví. Jeví se mi již teď jako osamělý a toužící po tom, na někoho se zavěsit, získat smysl života … jeví se mi jako závislý partner. )

Ahojky. Máš krásný datum narození. Optimista jsem tedy taky, ale romatik a snílek moc ne. Raději žiju než sním. A jak píšeš - písmenka jsou velmi milá a jsem tak trochu grafoman. Taky mám na profilu zadáno, že hledám někoho na dopisování. O seznamování tam nemám ani zmínku, člověče, a ty hned na mě s osobním kontaktem a jiskrama. Jestli ty nejsi moc hrrr, Dančo. Že bychom mohli někdy pocourat a pokecat není vyloučeno. Ale určitě ne hned teď a určitě ne za účelem, jaký ty si nejspíš představuješ. To je mi líto, ale já nejsem na Lidech kvůli seznámení. Profil tam mám hlavně kvůli Spolužákům, se kterými si píšeme a kvůli kamarádům, kteří jsou rozuteklý po republice, tak si taky takhle trochu píšem.
Jo a vůbec jsi mi ani nenapsal, jestli tedy máš nějakýho toho rafana, se kterým bys chodil na procházky...?
Tak se zatím měj krásně a nezapomeň na dušičky.... Ahojky. Míša

( Rozbor: Opravdu se hned tak nepovede jeho datum narození. Taky z toho poznávám, že je to Blíženec = rozdvojená osobnost a zároveň v čínském horoskopu Kůň = narcista a člověk, který chce všechno hned a hlavně sex. Proto tak spěchá s osobním setkáním. Má tak trochu uvnitř nutkání hřebce, ale zároveň nemá až tak velký sebevědomí, aby si vychutnával tu cestu seznámení se vším všudy. Tento člověk se bude snažit brát potenciální partnerku hned za ruce, hned jí objímat, téměř hned jí vlíknout do bytu a pokud možno v co nejkratším čase jí dostat do postele. Potřebuje v ní vzbudit pocit souznění. A z toho já ho vyvádím tím, že mu sděluji, že moje úmysly jsou jiné, než jaké si představuje. Upozorňuji ho na skutečnost, že mi neodpověděl na mé otázky. Vše zjemňuji svým důvěrnějším jménem, aby dopad nebyl tak tvrdý, protože tito lidé bývají hákliví a ješitní. )

( Pak mi dal na nástěnku profilu obrázek s růžemi, ale já jsem o víkendu na netu nebyla, takže jsem nezareagovala hned a už byl oheň na střeše…)

To se pro Boha stydis i za muj obrazek?!?!?!?No nic asi mas zarliveho pritele,nevim co je na ruzickach hrozneho.No nebudu s TEBOU ztracet cas ,me zeny o obrazek vetsinou prosi,ale ver ,ze neni muj styl nekoho o toto prosit,docela se me to dotklo.......Uz mi prosim nepis!!!!!!!!!!!

( Rozbor: celý víkend netrpělivě čekal, až si ty jeho růže zobrazím na nástěnce a nedočkal se. Odvodil si z toho nesprávné závěry – podle pravidla „podle sebe soudím tebe“ si zřejmě vydedukoval, že jediný důvod k nepřijetí „dárku“ je žárlivost přítele. Asi bude i žárlivý – to znamená, nejistý si sám sebou a svým postavením ve vztahu. Nevyšel mu jeho úmysl mě podplatit květinami a vzteká se. Zvýrazňuje slova, která by v osobním kontaktu nejspíš zdůraznil výškou a nebo silou hlasu – opět typická manipulativní technika. Zároveň jde o výstrahu – „přijdeš o mě“. Opět to vypovídá o tom, že je zvyklý ženy dostávat podle určitého schematu tam, kam chce a když to nejde po dobrém, nastoluje netodu „cukr a bič“ – vyhrožuje ztrátou jeho přízně. Vůbec si neuvědomuje, že já k němu nic necítím a nikdy jsem se v tom smyslu ani nevyjádřila. Přenáší své pocity i na mou stranu a předpokládá, že jeho nezájem mě bude bolet stejně, jako jeho bolí můj nezájem. Manipulací „ostatní mě prosí“ se snaží vzbudit dojem své důležitosti. Zoufalé zvolání na závěr je spíš výkřikem zraněného zvířete – není myšleno vážně. Je tak rozhozený svým neúspěchem, že se ani nepodepsal a vztekle zprávu odeslal. Poslední úder na enter musel klávesnici asi hodně bolet… )

Tedy Dane, z Tebe mluví tolik mužské ješitnosti, až to trochu zaráží... Ikdyž jsi mi napsal, abych už nepsala, odvážím se ještě jeden vzkaz. Za růžičky děkuji, jsou krásné. Proč bych se za ně já měla stydět, když jsi je poslal Ty, to tedy netuším. Jak jsem psala minule - nesedím na netu, nechodím tam každej den ( jen někdy kvůli Spolužákům ), žiju i venku... Takže když neodpovím okamžitě a střelhbitě neznamená to, že se mi něco nelíbí. Ale o Tobě mi to ukázalo, že jsi vztahovačný a poznámka o tom, že tě ženy o květiny většinou prosí a já nic, mi ukázalo, že jsi zvyklý na to, že ti ženy leží u nohou a žebroní.. Taková já nejsem. Jsem svobodná a samostatná bytost, která ví, co je pravá láska a právě proto nechce tyto povrchní vztahy, které jsou založené na žárlivosti, ješitnosti, dolejzání, urážení se a citovém vydírání, kdy jedna strana vyčítá a druhá se cítí blbě... Tohle už mám za sebou a už to nechci opakovat. V citátu píšeš: JDI ZIVOTEM S CLOVEKEM, KTERY TE MILUJE, ZIJE PRO TEBE, DYCHA PRO TEBE A TESI SE NA TEBE...... To není tak správné, víš. Nejsprávnější je, když jdeš životem s člověkem, který miluje sám sebe takového jaký je, nemá žádný mindrák, který tě miluje bezpodmínečně, který ti nesebere svobodu, který žije a dýchá pro sebe, aby se s tebou mohl sdílet a ne dýchat za tebe. Protože když by se takový člověk, který dýchá za tebe najednou rozhodl, že už nechce - tak jsi v háji. Každý je tu za sebe a můžeme se nanejvýš sdílet a být si oporou. A my se neznáme vůbec a ty už vyčítáš...

( Rozbor: Vyloženě informativní zpráva – nic proti ničemu. Sděluji, jaký dojem na mě jeho výlev udělal. Dodatečně děkuji za růže. Opět sděluji, že nechodím na net kvůli seznámení a už vůbec ne každý den. Na jeho profilu se to skutečně hemží květinami jako odpovědmi na jeho květiny, co posílá patrně všem těm ženám. Ovšem ony jsou dostatečně vzdáleny a není zde možnost, že by se setkali. Takže jejich slova jsou fakt „jen slova“ a vůbec nic neznamenají. Prozrazuji mu, jaké vztahy uznávám a jaké ne. Trošku ho vyvedu z konceptu asi sdělením, že citát, který on hlásá není zase až tak skvělý, když se rozebere do důsledků. Na závěr ho upozorňuji na skutečnost, že vyčítáním tedy skutečně žádného kloudného vztahu nedosáhne. )

Promin asi jsem to fakt prehnal,asi to byla fakt ma jesitnost,jen me VELMI mrzelo,ze se Ti nelibily me ruzicky pro TEBE.........Asi mas pravdu,ze jsem tlacil na pilu zbytecne,ja jsem jen zklamany kdyz me nekdo taha za nos a to ,ze mas napsane dopisovani nic neznamena,plno zen to tam ma napsano a pri tom jsou bezradne a hledaji vazny vztah.Jen me bude vzdy velmi mrzet,ze si se se mnou nechtela sejit,treba jen jako obycejna a dobra kamaradka,zjistila by si ,ze jsem velmi pohodovy a vesely clovek a treba by si byla rada stejne jako ja,ze si treba jen rozumime a vesele bavime,ale Ty jsi me odstrelila aniz by si me poznala,ja vim,ze mas asi pritele a byl to vlastne jen flirt. Vim,ze me nechces a nikdy neuvidis,uz se na TEBE vubec nezlobim a uvedomuji si ze na kazdy setkani musi byt VZDY 2 tak se Ti VELMI OMLOUVAM a tesim se na setkani nase,ale v pristich zivotech v tomto chapu ,ze o me vubec nestojis a plne to respektuji.Preji Ti nadherny ,uzasny a prekrasny zivot.Vesely blazinek Daník

( Rozbor: Typický projev „hysterické osobnosti“ – pokud zjistí, že svou unáhlenou reakcí může objekt svého snažení opravdu ztratit, tak přichází se škemráním o „aspoň kamarádství či přátelství“. Píše o zklamání, když ho někdo tahá za nos – vnucuje mi myšlenku, že jsem to já. Ale vůbec netuší, že je to on sám – očekával něco, co se mu nesplnilo – sám si způsobuje svým očekáváním takové zklamání. Nehledě na to, že předpokládá, že ho tahám za nos, a to by ho nenapadlo v případě, že by to sám nedělal – opět „podle sebe soudím tebe“. Vysvětluje, jak předem nebere poznámku o dopisování, protože plno žen to tam má a přitom je to jen zástěrka pro hledání vážného vztahu – říká mi to, že nedůvěřuje, strká do jednoho pytle, podezírá z podvodu. A to všechno vůči osobě, které napsal třikrát vzkaz a dostal na něj odpověď, která neodpovídá v jeho očích standardu. Opět mi neodpověděl na mé otázky. Nechápe pojem kamarád – chce po mě, abych byla aspoň „obyčejná a dobrá kamarádka“. Vysílá opět narcistické signály v podobě vychvalování se a podsouvá myšlenku, že bych byla ráda, kdybych se s ním seznámila. Nabízí veselou zábavu, když se ještě vůbec neznáme. Věta: „Ty jsi mě odstřelila aniž bys mě poznala.“ svědčí o tom, že má o sobě malé mínění, ale touží po tom, abych já o něm smýšlela v tom nejlepším. Sám sobě tento svůj neúspěch omlouvá tím, že jsem s ním jen flirtovala – neuznává vůbec skutečnost, že jsem se o nic nepokoušela ani v jednom ze vzkazů a asi vůbec netuší, jak vypadá flirt. Jako každý s malým sebevědomím okamžitě za mojí nevstřícností vidí soka – někoho, kdo je lepší než on. Nedokáže si to ale v podstatě přiznat, takže mému imaginárnímu příteli podsouvá rovnou svoje vlastnosti, především žárlivost. Zbavuje se tak pocitu méněcennosti, hodil ji na někoho jiného. Věta: „vím, že mě nechceš a nikdy neuvidíš“ je manipulační – chce mě vyprovokovat ke zvolání: Ne, chci tě vidět! Protože ho moje reakce rozčilují, tak se prořekne a píše, že už se na mě vůbec nezlobí… týká se to především toho, jak jsem ho vytočila svým nevšímavým postojem k jeho růžím – absolutně nebere v potaz skutečnost, že to nebylo schválně, ale tím, že jsem nebyla na netu. Přepokládá za tím něco jiného… jeho podpis naznačuje, čím by chtěl být a chtěl by, aby ho tak ostatní viděli. Ve skutečnosti to tak vůbec není.)

Netahala jsem tě za nos, a už vůbec nejsem zvyklá lhát. To nesnáším. Takže nejsem z těch žen, co napíšou, že si chtějí dopisovat, ale je to jen zamaskování toho, že jsou bezradné... Mrzet tě nic nemusí, jestli se v tomto životě potkat máme, tak se potkáme. Nikoho neodstřeluji, jen poukazuji na skutečnosti, které nejsou v souladu s mým cítěním. Flirtuji sice někdy ráda, ale tohle fakt flirt nebyl. Jestli si myslíš, že jo, tak vůbec nic o flirtování nevíš. Omluvu beru, ačkoli vůbec nevím, proč by ses měl zlobit. Nic špatného jsem neudělala. Dík za přání do života, tobě přeji to samé. Míša

Jsi prima,skoda ,ze nechces jit se mnou na svatbu.........myslim na naší :-). Az pujdes kolem,tak mi hod poradnou cihlu do okna!!!!!

( Rozbor: Snaží se o legraci )

Na své nástěnce jsem napsala to přísloví, které se podle mě jeví jako zavádějící i se svým názorem:
JDI ZIVOTEM S CLOVEKEM, KTERY TE MILUJE, ZIJE PRO TEBE, DYCHA PRO TEBE A TESI SE NA TEBE...... To není tak správné. Nejsprávnější je, když jdeš životem s člověkem, který miluje sám sebe takového jaký je, nemá žádný mindrák, který tě miluje bezpodmínečně, který ti nesebere svobodu, který žije a dýchá pro sebe, aby se s tebou mohl sdílet a ne dýchat za tebe. Protože když by se takový člověk, který dýchá za tebe najednou rozhodl, že už nechce - tak jsi v háji.

Ahoj Misulinko.Mohu Te PROSIM pozadat aby si smazala ten vzkaz na Tve nastence od TEBE???Myslim,ze je to dost intimni a osobni a ze to na nastenku nepatri.Jestli mi chces psat o cemz velmi silne pochybuji ,tak muzes,ale ne na nastenku.Preji Tobe a Tvemu priteli a samozrejme cele Tve rodine PREKRASNY a nicim neruseny den.Omlouvam se za VSE cim jsem se Te dotknul,ale ja uz jsem takovy a budu takovy cely zivot.Rikam vzdy co si myslim a nekteri lide se mme pro to i velmi boji i v praci,ale ja jsem na to hrdy a nikoho jsem se v zivote nebal.Danik lumpik

( Rozbor: Opět velkými písmeny zvýrazňuje slova, která by mi při osobním setkání patrně syčel nebo křičel do tváře. Příliš se ztotožnil s příslovím, jehož podklad vůbec nezkoumal. Zřejmě s ním měl úspěch u všech těch žen, které také nezkoumají podstatu, ale když to vznešeně zní, tak se nad tím rozplývají. Já – protože jsem bytost podstatu zkoumající – jsem najednou ohrozila jeho postavení v očích všech těchto žen i v jeho očích. Toto přísloví musel stvořit „závislý partner“, protože on přesně tohle dělá. Samozřejmě se to nevylučuje s tím, že to je inteligentní a třeba obdivovaná a uznávaná osobnost. Jen jako partner funguje na této úrovni. A proto i tento člověk si vsugeroval „intimnost“ přísloví, kterým své oběti manipuluje. Patrně ani nezná význam slova intimní. Protože pokud by toto přísloví mělo zůstat čistě důvěrné, nikdy by neputovalo po netu jako volně stažitelné v různých podobách. Opět zkoumá, jestli mám přítele – neustále se domnívá, že za tím mým odmítavým postojem musí být jiný muž. Protože jsem se ho dotkla na citlivém místě, ale on si to nechce vědomě přiznat, podvědomě vše přehazuje na mě, jako by se dotknul on mě a omlouvá se mi. Čistě manipulativní technika, kterou manipulátor překrucuje skutečnost a člověk si ani nevšimne, kdy a jak k tomu došlo. Snaží se ve mně vzbudit dojem upřímnosti a zároveň je hrdý na to, že se ho lidé bojí. Dělá mu to dobře, protože přirozený respekt z něj nikdo necítí, takže aspoň takhle si buduje pocit své důležitosti. I to je manipulační technika – vyhrožování a zastrašování s názvem upřímnost. Asi netuší, že upřímnost je úplně něco jiného. Tohle je na hranici s podrazáctvím, kterému se lidi raději vyhnou a tak mu leccos asi projde. Prostě „partner k pohledání“ jak v osobním, tak v pracovním životě….)

Ale já se nebojím, ani tebe, ani nikoho jiného. Na mém názoru není nic intimního. A jestli se ty za své názory stydíš, tak je přehodnoť a nebo je nepiš na veřejnosti. Napsal jsi mi na nástěnku veřejně něco, s čím nesouhlasím. Můj životní názor je jiný a já se ho nebojím veřejně přiznat. A cenzura od kohokoli se mi nelíbí. Nedotknul ses mě, dotknul ses sebe - něčeho v sobě, co zjistilo, že se ti nelíbí, když s tvými názory někdo nesouhlasí. Je to dobře a můžeš zkoumat, co je to něco v tobě. Každý má svou pravdu. Tak jestli jsi na své názory hrdý a nebojíš se, tak ti zajisté nebude vadit, když vše na nástěnce ponechám tak, jak to je. Nezlobím se. Ani nemám proč, tak se nemusíš omlouvat. Taky ti přeji krásný den. Míša

Ja jsem Ti poslal OBECNE motto a za sve nazory se nestydim.NIKDY jsem se za ne nestydel.PROSIM Te naposled a uprimne,smaz to psani ke me.DEKUJI predem a moc .Krasny den Danča

( Rozbor: Ačkoli nyní uznal, že rčení je obecné, stále trvá na vymazání mé reakce. Nehodí se mu. Teď už jen chce dosáhnout svého – aby si náhodou moji reakci nepřečetly nějaké z jeho obdivovatelek a nepřidaly se k mému vidění celé věci. „PROSÍM Tě naposled“ je manipulativní technika, kterou jakoby dává poslední šanci, než přijde něco, co mě potrestá, neučiním-li, co manipulátor chce. Výhružka. A to za sebou máme 7 vzkazů, to je rychlost, co? )

Neděkuj za nic předem, Dančo. To ti kýžený výsledek nepřinese. Ahoj.

Je videt ,ze kazdy to vidi NAPROSTO!!!!!!!!!!Jinak,ja ten muj slogan psal plno zenam a muzu rici uprimne,ze na nej byly jen pozitivni reakce.Moje kamaradka soudni znalkyne z Prahy a psycholozka a tedy velmi velky odbornik mi potvrdila,ze mam srdce na pravem miste a Tve psani jsem ji VSE preposlal,samo ze ononymne,nevi o Tobe nic adresneho a ani nechtela,jen mi potvrdila,ze jsi velky sobec a neumis brat a ani davat lasku,jen proto,ze si zadnou PRAVOU nezazila.Jsem rad,ze jsem Te nevidel a budu se moc modlit abych Te nepotkal.Ja se studenymi cumaky NIKDY nebyl a hledal jsem jen uprimne,ciste a nezne vztahy.Se studenymi kameny jako Ty si fakt nemam co rici.Ale kazdy v zivote hleda svuj vhodny protejsek....znas to?!Vrana k vrane seda a rovny rovneho si hleda.Ty si svuj protejsek take najdes,nebo uz ho asi mas.Pamatuj ,ze NICEHO ve svem zivote nelituji.Uz jsem chodil,tedy spis spal asi se 100zen a mohu smele porovnavat.Upozornuji,ze slo u nekterych jen a jen a jen o sex a ja je vzdy respektoval,kdyz nechtely vice.Vesely Daník a necerti se ja nemuzu za to ze jsi takova studena,brrrrr je mi z TEBE zima uz ted ,jdu si pritopit a muz vedle Tebe musi byt fakt velmi nestastny.SBOHEM.

( Klasická manipulativní technika: „slogan jsem psal plno ženám..na něj byly jen pozitivní reakce.“ A pak pak urážka mé osoby s dovoláním se na nějakou autoritu. Jak z čítanky. Snad se ve své naivitě opravdu domnívá, že spát se 100 ženami znamená udělat 100 žen šťastnými. Poznámka o tom, že vždy respektoval, když nechtěly více než sex, ve skutečnosti zakrývá fakt, že se musel smířit s tím, že žádná z těch 100 žen s ním nechce trávit život. A to ho ničí. Našel si proto důvod k radosti aspoň v tom, že je patrně dobrý milenec. Ale ve skutečnosti to asi taky nebude žádná sláva, když musí mít neustále novou milenku a žádná si ho neponechá jako stálého milence na dýl. Spěchá, aby mě co nejvíce urazil a ranil, nezdržuje se s interpunkcí, háčky, čárky, mezerami… Sousloví „veselý Daník“ ve skutečnosti znamená, že má neskutečnou radost z toho, jak mi to nandal. Protože mě se podařilo zasáhnout jej „do černého“ a on se domnívá, že teď se to díky těm studeným čumákům a kamenům podařilo i jemu. To mi o něm říká dále i to, že je škodolibý a vztahovačný a jakékoli nedorozumění bude brát jako útok na svou osobu. )

Je zajímavé, že ačkoli jsi měl 100 žen, žádná s tebou nechtěla zůstat navždy. Jsi rozvedený a sám... Soudní znalec sice nejsem, ale psycholožka ano. Jen si zatop, ale aby ti nebylo ještě horko, Dančo... Mě může studovat kdo chce a dojde k naprosto jinému názoru než ty. Já jsem ráda, že jsem tě poznala alespoň takto, protože jsem se opět něco o chlapech přiučila. Měj se. Míša

Jestli chces slunicko moje,tak Te u ni posadim na detektor lzi,ja na nem sedel a pro Tebe asi tezko pochopitelne,ale obstal jsem na vybornou a Erika mi rikala,ze to ocekavala a treba by si me i Ty mile prekvapila,ale nevim nevim nevim

( Rozbor: Ironické oslovení svědčí o jízlivosti osoby, stejně jako manželka, když je vytočená do běla a řve na manžela: Tohle si ještě vypiješ, miláčku ! Detektor lži může dobrý manipulátor oblbnout, nehledě na to, že někteří lidé jsou o své pravdě natolik přesvědčeni, že ji i detektor lži označí jako pravdu. Proto již tento záznam z detektoru lži není brán v potaz jako důkaz při soudních jednáních. Ovšem – ačkoli mi dává sbohem, stejně si neodpustí znovu napsat. Je příliš zraněný ve své ješitnosti a chce mi to vrátit. Předpokládám, že asi nasadí manipulační techniku: „to co jsem řekl nebylo myšleno jako výtka, ale jako podnět pro další zkoumání problému.“ )

Neposadíš mě na žádný detektor, protože už teď se modlíš, abys mě nepotkal. A protože jsem jako ten kámen, tak těžko u mě vzbudit nějaké pohnutí… tudíž by detektor vůbec ani asi nereagoval. Já na tebe detektor nepotřebuji, pro mě jsi průhledný jak ve výloze.. a s „mými lidmi“ k vzájemným vztahům máme instinkty, jiných detektorů u nás není zapotřebí… Ale nevim, nevim, nevim, jestli tohle vůbec pochopíš ...

( Rozbor: trochu do něj rýpu )

 A pak přišel od něj dopis, ale není určený pro mě, nýbrž jakési Janičce… asi jakoby omylem zaslaný mě ( ovšem informace jsou samozřejmě určeny mě, abych viděla, jak je skvělej a jak si představuje opravdovou lásku ):

Je videt,ze oba citime toto naprosto jinak.Pro me neni vetsi a krasnejsi cit nez prava laska a uplne nej pro me je se STALE probouzet a STALE usinat vedle stale partnerky,ja potrebuji proste staly vztah a staly kontakt,vzdyt je to tak prirozene delat temer vse spolu.Promin ,ale lide jsou dnes uz tak zdegenerovany,ze uz ani po vaznem vztahu netouzi,vazny vztah neznamena vazny,smutny ,nudny,ale naopak uzivat si spolecne radosti,bolesti,delit se o starosti vsedniho zivota,radovat se spolu,smat se spolu.Ja uz nechci nekoho potkavat jen v posteli ,presto,ze tak stale cinim,tak citim kazdym centimetrem sveho tela,ze to nejsem ja,je to jen kousek meho zla.
Ty by si nechtela zit a radovat se ve dvou,nenahanet se,nenavstevovat se.Ano vim co chces rici,zarleni,vycitky a podobne,ale kvalitni vztah toto NIKDY NERESI.Je to vzdy jen o toleranci a vzajemnem pochopeni.Nic jineho to neni a ja toto zazival 10 let a chci to mit znovu,co je na tom tak spatne a zle.?????Ty se nechces delit o radost,starost ,bolest,Ty nechces mit zivotni lasku a hlavne oporu a vedet,ze ten druhy Te vzdy v tezke chvili podpori a bude Tvuj pristav a oaza klidu a miru???
Odpovim za TEBE chces,kazdy to moc chce ,jen ne kazdy to dokaze priznat a hovorit a o tom jako ja a hlavne se za to nestydet.Mej se krasne Janicko,bylo mi s TEBOU i jen jako kamaradkou krasne a dekuji za uzasne chvile s Tebou a tesim se az Te zase na jare vezmu na motorku......Liba verny a oddany kamarad Daník

( Na tento dopis nereaguji. Je přeci „určený jiné ženě“. Ovšem nepřímo říká, že nejsem jediná, se kterou nevidí věci stejně. Jeho pojetí lásky je vyloženě pojetí závislého partnera. Po 10ti letech toho asi začala mít jeho žena plné zuby a rozvedla se s ním. Názorem : „dělat téměř vše spolu“ je ukázka silně depresivní osobnosti, která má strach ze sebeuskutečnění. S jeho histerickými reakcemi se tento člověk už teď jeví jako pro delší vztah velmi nesnesitelný. Tím, že nečeká na odpověď, ale odpovídá za ní, se dopouští další manipulační techniky – nedává partnerce prostor k vyjádření svého názoru a utluče jí svými názory na věc. Závěr: „věrný a oddaný“ … jak směšné ve spojení – „měl jsem 100 žen…“ )

 

Vydržel čekat jen jeden den.

Promin Misulinko,povazuji se za velmi inteligentniho cloveka a testy myslim inteligencni jsem mel temer vzdy na vybornou ale toto muj maly hardisk v hlave nepobral a nechapu co tim chtel autor potazmo autorka rici...?!?!?
Jo a jeste jedna pro Tebe velmi dulezita vec,lide ,kteri jsou pruhledni a cisti jako treba ja jsou uprimni a VZDYferovi lide,to mi potvrdila ma kamaradka z Prahy ta erika ,co dela soudni znalkyni a lide co jsou deviantni ,at uz pedofilove a jine uchylky a ona je ODBORNE studuje uz leta jsou nepruhledni a necitelni ,protoze stale musi neco skryvat ,to ja nemusim a nechci.
Jak jsem Ti poslal vzkaz od me kamaradky Jany ze Zlutic,tak to byl zamer a chtel jsem Ti jen ukazat a rici,ze laska je pro me naprosto vsim ,neni nic v lidskem zivote nad ni a vubec se nestydim to naplno rici.
Nechci se Te dotknout ,ale ja se takovych lidi jako jsi Ty velmi bojim a vyhybam se jim,protoze nechci rict,ze jsi zla ,ale jsi uplne jinak nastavena a vidis uplne jine veci nez ja.My bychom si nemeli vubec co rici,protoze oba ocekavame od zivota neco uplne jineho.Asi to je tak spravne ,protoze by byla silena nuda aby byli vsichni stejni,ale vrana k vrane seda a rovny rovneho si hleda.
Jo mam jednu velkou uchylku ....na sex,ale to Ty uz davno vis,je to pro me OBROVSKA energie,bez ktere nejsem a nemohu vubec existovat ,je to muj chleba,muj benzin a muj zivot.Na milovani neni jen krasne milovani,ale az pak treba jen ty doteky a neustale mazleni,ze jsem mel v posteli uz okolo 100 zen me nedesi,ja niceho ve svem zivote nelituji a rad si uzivam.Mam rad uplne vse v sexu a NIC pro me neni tabu,jen o to musi stat i protejsek.Ani nevim proc Ti to vse vlastne povidam......snad jen pro to aby si me pochopila,ale moc tomu neverim.Jsem proste jiny ,dravy,nespoutany jak reka,impulsivnui,vasnivy,temperamentni,empaticky a jsem nesmirne hrdy na to ,ze me zeny fakt chtely a milovani se mnou bylo pro ne velkym zivotnim zazitkem.
Nechci a nebudu v domove duchodcu vzpominat na sve pracovni uspechy,ale je lepsi prosoulozit CELY zivot ,moc zasad uz nemam,ale toho se budu drzet az tak do 90 let.jsem darce krve,plasmy i drene a mam vynikajici testy,jak fyzicke ,tak geneticke a neznam kluka ktery by v mem veku ujel za den 400km a ja jo.Jinak jsem byl kdysi v nominaci na zimni olympijske hry ,ale mel jsem velkou nehodu na kole a bylo po vsem,ale ziju a to je dobre a kazdy den ziju tak jako by to byl muj posledni v zivote.A jak zijes Ty ??????

( Rozbor: Úvodní oslovení mi připomnělo mojí třídní profesorku na střední škole – každého, kdo zlobil a vyrušoval vždy oslovovala zdrobněle. Hned jsme věděli, že je čas se zklidnit, abychom si jí více nerozhněvali. I toto oslovení Mišulinko mě přijde jako ironická výstraha. Ale s následujícím textem se vše rozpadá, protože „velmi inteligentní Daník“ nechápe tak jednoduchou věc, jako je skutečnost, že do něj vidím a nepotřebuji detektor. Okamžitě "nachází" z prekérní situace východisko – srovnává se tedy s průhledným čirým a tudíž čistým sklem – a pod záštitou imaginární soudní psycholožky ( tzv. autorita ) na mě útočí nejen svým intelektem, ale i svou férovostí a opět upřímností. V zápětí přiznává svůj podfuk se zasláním dopisu, který byl jakoby určen jiné kamarádce. Stále ještě by chtěl ve mně vzbudit aspoň trochu sympatie a vy jmenovává všechny super vlastnosti, které má. Skrze svůj názor na lásku a sex mi ukazuje, že neumí žít pro sebe, sám sebe zas až tak rád nemá, potřebuje žít skrze někoho. Z hlediska ezoteriky soudím, že má velmi zpomalenou první a druhou čakru, protože sex je pro něj životní priorita. Jiné radosti v podstatě nezná. )

Jsem šťastná a sex v mém životě není na prvním místě. Inteligence vůbec nesouvisí s kvalitou prožívaného života. Hitler byl také velmi, velmi inteligentní člověk. A mám kamaráda bez nohy, kterej ujede to, co ty a ještě udělá asi 100 kliků s chlapem na zádech. Jsi prostě hřebec, který nezná jiné štěstí než orgasmus. Budiž. Ale to je jen ukázka štěstí v životě... Tvoje maily pro někoho jiného mě nezajímají, ve všech se jen chlubíš. Ještě se staň i dárcem spermatu, aby po tak skvělém klukovi zbyli nějací potomci. Měj se podle svého a v důchodu si klidně vzpomínej, jaký všechny polohy a s jakejma ženskejma jsi kdy vykonal, to budou fakt perfektní vzpomínky na vyprávění vnoučatům... vlastně ty asi žádný mít nebudeš, tak to nevadí... Ahoj.

( Rozbor: ironicky do něj rýpám, abych ho vyprovokovala k ještě většímu chlubení a natřásání se, trochu ho ponižuju, abych viděla, jestli ho to rozčílí – to by ukázalo na velmi labilní povahu se sklony k pozdějšímu násilí. Předestírám mu budoucnost bez budoucnosti – žádné děti, abych poznala, jak moc je chytlavý. )

Ja se fakt za NIC NESTYDIM,vzdy jsem si sve nazory uhajil a jeste vice nestydel se hajit.Jestli chces tak si Te sam najdu,neni to pro me problem a sam Ti to vse reknu do oci aby si videla ,ze se Te nebojim,ja se fakt nikoho nebojim a delal jsem dlouha leta bojove sporty a postavim se komukoliv,ja se fakt nebojim.Danik smudlik Ale myslim a vim,ze Ty se me bojis budes se mi stale vyhybat,jestli ne ,tak se rad sejdu a povim Ti do oci co si o TOBE myslim.Uz se bojis,nebo mas spatne svedomi?!?!?!?!?!?

( Rozbor: Už zaujímá sebeobranu, strefila jsem se asi do černého. Už vyhrožuje, že si mě najde. Straší bojovými sporty. Velmi zdůrazňuje, že se nikoho nebojí. Je to přesně ten typ člověka, co se bojí, ale aby dokázal opak, tak se klidně do krve porve. Bude bránit svůj obraz, který si o sobě utvořil do posledního dechu. Pravého Dana nezná, jen toho, co si stvořil, jaký by chtěl být. Protože on se bojí, tak předpokládá, že na jeho „bububu“ budu také reagovat svým strachem, už vůbec netouží po setkání se mnou, protože vidí, že ho argumenty převálcuju a že „na mě nemá“ … tudíž vše jako obvykle podle svého schematu přehodí na mě, aby si to nemusel přiznat, a podsouvá mi, že se mu budu snažit vyhýbat. Stejně jako mi podsouvá špatné svědomí – já ho nemám, není proč – ale on ho má: urážel mě, vyhrožoval, lhal mi. )

Nebojím se, nemám proč... a nebudu se ti vyhýbat. Nepotkáváme se, tak ani nemusím. A vzhledem k tomu, že skutečně máme každý jinak nastavené myšlení, tak ani o setkání nestojím. Taky nechápu, proč se na mě tasíš s bojovýma sportama? To jako myslíš, že když se potkáme, tak na tebe nějak fyzicky vystartuju? Fakt jsi jedinečnej! Ještě v minulém vzkazu jsi mi říkal, že se lidí jako já bojíš a teď se najednou ničeho nebojíš.. Kde se ti nedostává argumentů, tam vyrukuješ s násilím. Karate a nebo Aikido či jiné tyhle sporty jsou původně vymyšleny k obraně, ne k útokům, a jejich učení nespočívá pouze v naučení se technik, ale ve zvládnutí ZENu. A podle tvých reakcí je ti učení ZENu velmi vzdálené. Kdo tak jednou začne žít, nepřestane. Má to pod kůží, je to život, je to cesta ... "karate do". A ty s tvým útočným a vyhrožujícím postojem bys na sebe ninžovi prozradil naprosto vše o své slabosti uvnitř. Byl bys velice snadný cíl a duševní silou slabý protivník pro mistra. Tak se nevychvaluj. Jakou školu jsi absolvoval - šotokan nebo godžu rju? A jakej máš pásek ze který školy? Já jen abych věděla...

( Rozbor: Vysmívám se mu. A ukazuji mu, že mi bojové sporty nejsou cizí, aby si na to dal pozor. Tak trochu mu naznačuju, že je hloupý, protože se vytahuje něčím, o čem nemá v podstatě ani páru. )

Ja jsem udelal v zivote stastnymi stovky zen a pochybuji ,ze Ty ani jednoho,ja bych s takovou brucounkou jako jsi Ty nikdy nebyl a poslal bych Te hned pryc.Tvaris se jak mistr sveta a jsi asi fakt nula.Nepoucuj me stale jak mam zit Tobe do toho fakt nic neni ,tak co jeste mas odvahu se sejit?????Pochybuji ,protoze nemas ciste svedomi a jen druhe stale poucujes Ty ani nevis co slova stesti,laska,cestnost,uprimnost a odvaha znamenaji!!!!Je mi Te fakt lito...........

( Rozbor: Už neví, čím argumentovat. Je zahnán do kouta a útočí. Vyčítá a uráží. To jsou jeho jediné zbraně. Rozumné argumenty postrádá. Ohání se opět sexem se stovkami žen – jak přibyly, co? Protože se sám cítí hloupě, snaží se mě osočit z poučování. Neodpověděl ani na jednu z předchozích otázek, stejně jako na začátku našeho dopisování. Co se mu nehodí, to ignoruje – manipulační metoda: sabotování během hovoru. )

Já tě přeci nepoučuju, to ty mi stále píšeš, já jen odpovídám. Pro stovku žen jsi byl možná dobrý milenec, já ti to neberu. Tomu já i věřím. Ale kdybys jednu jedinou z nich učinil šťastnou, tak je s tebou do konce života. To ti nedochází? A co máš pořád s tím scházením? Já nepotřebuji odvahu, mě stačí nechuť... Nemám povahu na hádání a jak je vidět, s tebou by se to nějakého dohadování neobešlo. Jsi útočný a vztahovačný. S takovými lidmi já se stýkat netoužím. Tak asi tak...

 

Vydržel dva dny nenapsat.Hledal, čím mě odrovnat. A pak „dělová rána“:

Ahoj zpevanko.Chtel jsem Ti rici,ze mam dnes nejkrasnejsi den meho zivota........Moje dobra kamaradka ,ktere si nesmirne vazim mi dnes zavolala ,ze svuj boj s rakovinou VYHRALA,vypadala velmi zle cely pul rok bojovala o zivot a je uz snad vse za ni.Dnes ji vysly vsechny testy na vybornou.Ona tomu neverila a vedel,ze se z toho dostane,sice prisla 3krat o vlasy ,ale asi je to za ni ,ja mam takovou neskutecnou radost,ona tak chtela zit a znam ji z netu,ale z osobnich duvodu Ti nemohu a bojim se rici jaky ma profil,protoze Ti uz proste neverim,ale je to tak........?!?!?
No a druha radost je ,ze jsem byl s mou novou laseckou na koncerte kde zpival sbor v Sedleckem kostele s CELOU jeji velkou rodinou.Bylo to naprosto uzasne a bajecne!!Jen se potvrdilo stare a okridlene,ze je uplne jedno kde jsi,ale mnohem dulezitejsi je s kym tam jsi a me i slzicka ukapla,byla mala ,ale ne tak mala aby si ji nevsimla ma mila.Ten pohled a dotek mi rekl vse o ni.Jo mimochodem jsme se nevideli 20let ,delali jsme spolu kdysi nastavbu.Ona se tu vysnenou olympiadu v behu na lyzich dostala a ja uz ne,takze se zname i s lyzovani,ona delala biathlon a ja beh na lyzich a na rande mi rekla,ze me uz tenkrat milovala a ja o n i vubec tehdy nestal a ted jsme se oba shodli,ze jsme na sebe oba cely zivot cekali........Ja asi zacnu verit v Boha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Roman

( Po tomto vzkazu si mě zablokoval abych mu nemohla napsat… odpověď nechce slyšet. Vrátila se mi automaticky nepřečtená. Hmmm… On se mých zpráv bojí, protože se trefuji do černého. Je to smutné v tom smyslu, že se nezamyslí nad tím, proč to tak je, ale usoudí, že já ho chci z nějakého důvodu „ničit“. Tak jsem mu odpověď lípla na nástěnku.)

Poslední dobou je naprosto „fantastické“, jak si lidi nesmírně „váží“ svých netových přátel, ale ve skutečném životě žádné nemají. Net prostě unese kdeco. A ne každý má ten dar být přítelem. To je totiž práce především na sobě. Je to tak v každém vztahu, i v citově laděném i v kolegiálním. Jo, a víra v Boha není vůbec špatnej nápad.. Kdo se umí oddat Bohu, není nikdy sám. A nepotřebuje si štěstí hledat skrze sex se stovkami žen…

Je dobře, že jsi konečně ve svém věku zažil nejkrásnější den svého života. Gratuluji. Ještě jich máš mnoho před sebou. Mnohem krásnější den bude, až zvítězíš nad něčím ty sám. Komukoli, kdo zvítězí nad CA, to přeju a komukoli, kdo s ním osobně ta utrpení prožívá, přeju tu úlevu, když to skončí. Jakkoli, ale když ta utrpení skončí. Prožila jsem si to s mámou. Ty, který jsi jen na netu, nemůžeš pochopit, jaký to je. Na takovou vzdálenost je to jen odraz té bolesti a odraz té radosti. A to fakt nemůžeš pochopit.

Atmosféru v kostele znám, o tom mi nemusíš vyprávět. V lodi kostela je „jinak“ každému, kdo vnímá energii, která je tam přítomná. A hudba sbližuje lidi – to je známo už po staletí. Tak mi pak dej vědět, na jak dlouho se vám ta láska po 20 letech vrátila, ano…?

 

Ozval se asi po týdnu, jen aby mi sdělil, že mi nechal zahrát od skupiny Holki: Jsi senzační… abych prý konečně pochopila, co je to pravá láska. To prostě nezaslouží ani komentář….

 

—————

Zpět