Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Přátelství

20.07.2010 19:38

Setkávám se s otázkou, proč se lidi dělí na „svoje“ a „cizí“? Proč nelze otevřít svá srdce a být přáteli všichni se všemi, nerozškatulkovávat se na známé, kamarády, přátele, rodinu atd..

Kdo se tak ptá? Lidi, co jim chybí něčí přátelství? Lidi, kteří někoho obdivují a chtěli by se s ním přátelit, ale on nechce?
Jenže ono nejde jen o otevřené srdce...

 Otevřené srdce má jen ten, kdo si je sám sebou dost jistý a má dostatečnou sebelásku. Takovému člověku přetéká srdce a od něj si může vzít kdo chce kolik chce - a nemusí to být jen přítel, kdokoli - jak říkáš, nedělí lidi na svoje a cizí. Ani nedává. Prostě kolem něj ta láska je a kdo chce si vezme, kolik potřebuje.

Jenže takovýhle člověk má už i svou "ochranku" před těmi, co by rádi jen brali a brali a brali ... a odháněli všechny ostatní, aby na ně zůstalo dost. Člověk, který má dostatek lásky pro všechny má ale také takový "elektrický ohradník" v podobě sebeúcty a úcty k jiným. A tento ohradník působí jen na ty, kdo by chtěli jen pro sebe a ostatním by jejich případný díl nejradši nedopřáli. Tito lidé mají pocit, že v každém srdci nutně je jen nějaká dávka lásky a ta se jednou vyčerpá. Mají tendenci si zavírat lásku jen pro sebe - ve svém srdci i v jiném.

Ale to člověk, který má lásku pro všechny nedopustí. Ten ohradník působí na základě pravdy - jakmile se někdo přiblíží k ohradníku, tak ten mu poví, že pro něj je vstup zakázán či omezen jeho vlastními vlastnostmi. Jak?

Každá vlastnost je jako magnet - a magnet má dva póly. Některé vlastnosti se přitahují a některé se odpuzují. Takže jestliže člověk mající lásku pro všechny k sobě nenechá přiblížit člověka, který má rád jen sám sebe, není to jeho vina. Je to prostě odpuzující efekt magnetu láska - neláska. A není to tak, že by ten člověk lásku mající tomu druhému řekl: Ty ke mě nesmíš. To ne! Spíš je to tak, že ten druhý cítí ten odpor a sám se odmítne k takovému člověku přiblížit. Prohlásí ho za "divného" a že s takovými lidmi se nebaví.

Asi tak to funguje.

 

( Příběh, který se mi zdál. Sem.miš )

—————

Zpět