Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Pánové, čeho si všímat ?

06.05.2009 15:18

 

Jsou tři věci, které nemůžete u své přítelkyně ignorovat, chcete-li být v dlouhodobém vztahu spokojeni. Mluvím o jejím vzhledu, zájmu o vás a v neposlední řadě i o její osobnosti. Nuže, pojďme si udělat obrázek, jaký poklad je možné s Teorií zájmu získat.

 

Spousta lidí balí, ale pro samé balení se ani nezajímá, koho vlastně balí. A když nebudou mít štěstí, skončí to s nimi špatně. Dočkají se vztahu, kde to s jejich spokojeností půjde hezky pozvolna dolů, až jednoho krásného dne zjistí, že by to chtěli skončit, ale nemůžou jen tak odejít; např. kvůli dětem či společné hypotéce - všechny ty věci, která vám teď připadají tak vzdálené. Nebylo by tedy přece jenom lepší, ujistit se předem, jaká doopravdy je, než s ní začnete žít?

 

Existují dva rozumné důvody, proč se nesnažit o některou konkrétní ženu. Prvním z nich je nízký zájem a tím druhým nevhodná povaha. Občas se můžete splést a odhadnout zájem ženy jako nízký, ačkoliv je na vině její nevhodná povaha. Například, neflexibilní žena se nemusí nechat políbit na prvním rande, protože to podle ní není správné a ona svoje názory nemění. Vidíte? Oba důvody vedou ke správnému řešení - nesnažit se o ni. Ke spokojenému vztahu je totiž nutné splnit všechny podmínky.

Občas se dostanete do situace, kterou nemůžete vyhrát. Příkladem může být právě žena s nízkým zájmem, nebo nevhodnou povahou. Ačkoliv je jasně nejlepší volbou nesnažit se vyhrát, přesto vás bude vaše ego svádět, abyste se snažili dál. Pokud ale budete chtít cíleně a bez zbytečného zdržování získat ženu kvalit zde popsaných, budete se muset umět ovládnout a neplýtvat svými silami.

Až doteď jste na sobě museli pracovat, abyste ji mohli sbalit a udržet si ji. A že toho nebylo málo, co zlepšit. Teď je čas na odměnu, ukázat si, co můžete dostat za své úsilí.

Je čestná a loajální

 • Nelže. Nemá potřebu s vámi manipulovat, či vás využívat. Respektuje vás. Chová se čestně a je možné jí věřit.
 • Bude-li se jí někdo pokoušet sbalit, sama ho odmítne, aniž byste museli cokoliv udělat. Jedno, jestli jste u toho, nebo ne. Je vůči vám loajální.
 • Nevyhýbá se zodpovědnosti a dokáže udělat správnou věc i přesto, že by pro ni bylo pohodlnější jiné řešení.

Stojí za vámi

Čas od času si můžete všimnout, že využívá vaše ego, aby vás přesvědčila k určitému rozhodnutí. Ptejte se, co z toho má ona sama? Nejste to vy, komu tím pomůže?

Když se dostanete do těžké situace, aniž byste to mohli ovlivnit, např. přijdete o práci, protože firma zkrachovala, jak se změní její chování vůči vám?

Je flexibilní

Oslovili jste ji na ulici, chvilku jste si popovídali, a protože vás čekala důležitá schůzka, museli jste jít. Tak jste ji před odchodem požádali o číslo. Ale protože ona to takhle nedělá a chtěla si vás ještě „proklepnout", nedala vám ho a vy jste šli. Žádná škoda. Flexibilní žena s dostatečně vysokým zájmem by se přizpůsobila situaci a dala by vám ho.

Nemá potřebu nechávat se přesvědčovat, a co chvíli od ní neuslyšíte:

 • Zase mám pravdu, jako vždy.
 • Vyber si - buď po mém, nebo beze mne.
 • Já že za to můžu?
 • Podívej se, co jsi zase udělal.
 • Že já si s Tebou vůbec něco začínala.
 • Dělám jenom to, co je pro nás nejlepší.
 • Jak to zase vypadáš?
 • Vůbec se do toho nepleť.
 • Viděl jsi souseda, kolik vydělává, jaké má auto a jak se obléká?
 • Atd....

Raději se snaží věci řešit, než prosazovat svou za všech okolností, či kritizovat.

Pokud se snažíte o všeobecně atraktivní, krásnou ženu, existuje vysoká pravděpodobnost, že nebude flexibilní. Vždy bude dost pánů, kteří se o ni budou snažit, a proto se ona sama příliš snažit nemusí, a tak to ani nedělá. Ale naštěstí to neplatí o všech.

Máte společné cíle a názory

Pokud máte oba dva rádi humor, je to jenom dobře.

Chodí-li s vámi na večeře zlatokopka, zatím co vám jde o vztah, nemáte stejný cíl.

Je dospělá

Mladý člověk se s věkem učí a nejinak je tomu i u vztahů. Čím mladší, tím menší šance, že bude mít všechny popsané vlastnosti. Mladé slečny v tomhle směru potřebují výchovu a té se jim dostává v průběhu jejich vztahů, což vysvětluje, proč u slečny Správné asi těžko budete její první přítel - nemluvím o sexu.

Čím mladší partnerka, tím větší pravděpodobnost, že váš vztah padne za oběť jejímu vzdělání v oblasti vztahů.

Je přínosem pro váš vztah

Je spolehlivá, drží slovo a dohodnuté termíny? Je samostatná? A co její rodina, přátelé a bývalí, kteří nezmizeli z jejího života? Dokážete si ji představit, jak by se postarala o vaši společnou domácnost?

Pár slov závěrem

Nestačí, aby jenom sem tam předvedla některou z popisovaných vlastností. Její chování musí být konzistentní, chcete-li být spokojeni.

Výše jejího zájmu o vás nemá vliv na její povahu.

To, že je s vámi už nějakou tu dobu zdaleka neznamená, že můžete přestat dávat pozor na její zájem a celkově její chování vůči vám.

Je lepší, když vám bude věřit, než když bude žárlit.

Žena, se kterou se rozhodnete zůstat, by měla být normální a příčetná. Pokud vyžaduje soustavné dokazování vaší náklonnosti k ní, něco nebude v pořádku.

Vaše emoce jsou dobré k tomu, abyste věděli, jak se s ní cítíte. Ale v okamžiku, kdy podle nich začnete dělat i další rozhodnutí, řítíte se do maléru.

Ne každému je pomoci. Nezastavujte se nad jejími malými nedostatky, jenom nad těmi závažnými. Nikdo není dokonalý.

 

Šest velkých chyb při svádění

Ještě jsme ani nezačali a už vím jaká bude vaše PRVNÍ chyba. Zaměříte se na špatný cíl. Co tím myslím? Pokud chcete opravdu uspět ve svých snahách dostat ženu do postele, nemůže to být vašim jediným cílem. Vím že to asi zní opačně než to čemu věříte, ale je to tak. Pokud se soustředíte jen na to, abyste dostali ženu do postele, vycítí váš úmysl a vaše snahy selžou. Musíte se místo toho soustředit na to, jaký pocit v ní vyvoláváte.

Ženy postrádají dobré příklady. Je to problém ženské identity. Nevědí kdo jsou, a ani to co je to „dobrá žena". Nejsou si jisty svou cenou, protože všechny věci pomocí kterých se dříve definovala se již nepoužívají.

Ženy identifikují a definují sami sebe pomocí své fyzické a sexuální přitažlivosti pro muže. Když si nejsou svou cenou jisté, hledají ujištění od muže. Tohle je základem svádění.

Svádění není samo o sobě cílem. Je to výsledek chování, které vás dovede k cíli. Takže jak to udělat, když svádění nemá být vašim primárním cílem?

Uspějete, pokud se vám podaří přimět ženu, aby měla ze sebe a z Vás dobrý pocit.

Vašim cílem by mělo být, aby se žena cítila skvěle a potom k vám bude automaticky přitahována působivostí vašeho chování. Je třeba si uvědomit, že to neznamená kupovat jí květiny nebo pro ní psát básně. Existuje mýtus vytvořený televizí a médii a potom je tu realita, ve která je žena opravdu sexuálně přitahována k muži. 

Vaší DRUHOU chybou je, že sice už možná děláte většinu správných věcí, možná i ve správném pořadí, ale děláte je příliš rychle. Základním pravidlem úspěchu ve svádění je trpělivost. Musíte zpomalit a ujistit se, že vaše tempo pro ni není příliš rychlé, nebo že neděláte něco, na co není momentálně připravena. Spěchání naznačuje, že máte málo sebevědomí. Pokud během svádění spěcháte, jste předurčeni k neúspěchu.

TŘETÍ velkou chybou rádoby svůdců je, že ženě nevěnují dostatek pozornosti. Když jde o pocity nebo nálady jiných lidí, musíte si vypěstovat schopnost vnímání. Muži mají sklon ignorovat vnější projevy a jemné náznaky, které ženy neustále vysílají. Pokud se naučíte jak naslouchat těmto signálům, nikdy už nebudete její reakcí překvapen.

ČTVRTOU velkou chybou je, že jí pravděpodobně nedáváte pocit zvláštnosti a jedinečnosti a že jí nedáváte dostatečně najevo, že se u ní zajímáte i o jiné věci než je její skvělé tělo a vagína. Největším ochlazovačem zájmu u žen je, pokud zjistí, že ji chcete pouze na sex. Je ochotna vám dát sex, pokud vy jste ochoten jí dát pocit romantiky a magického tajemna, které si zaslouží.

PÁTOU největší chybou je, že si muži myslí, že to co je zaručeně dostane do něčí postele je jejich postavení a peníze. Nedostane. Možná to přitáhne zlatokopky (ženy, které jsou v podstatě takové lepší šlapky), což vám ale nepřinese nic dobrého. Nemůžete si svou cestu do ráje koupit. Takhle to nefunguje. Takže prosím, nepokoušejte se ženě kupovat dary nebo s ní rozhazovat peníze jen proto abyste jí dostali do postele. Je to jen ztráta peněz a času. Vyvoláváte tím sobě pocit, že sex je vždy obchodem se ženou a že za něj nějak musíte zaplatit.

Budete daleko úspěšnější, pokud se budete řídit těmito pravidly, než když se budete snažit najít ženu, která se dá koupit. Snažte se si to zapamatovat. Možná si myslíte, že malé dárky jsou ok, ale nejsou. Křičí „zoufalý muž!" A ona uvnitř své hlavy uslyší zvědavý hlas, který se bude ptát, zda se snažíte získat sexuální oblíbenost kupováním drahých dárků a večeří. Pokud je to žena na úrovni, odmítne vás. Pokud to není žena na úrovni, vezme si vaše dárky a pak vás odmítne. Takže si nechte peníze na účtu a do sexuálního uspokojení investujte své nové schopnosti, které vás naučím.

ŠESTOU chybou, kterou dělá většina mužů je, že jsou příliš ve spěchu (to je obvykle spojeno s chybou číslo tři - nevěnování dostatečné pozornosti). Chování, které odstřelí většinu potencionálních svůdců je, že příliš na ženu tlačí. Nejzábavnější na tom je, že když vám tohle říkám, tak pohodíte hlavou a řeknete si, „jo já vím..." Ale i přesto v tom budete pokračovat!

Mohl bych tu rozpoutat debatu o původu samostatného rozhodování, ale neudělám to. Musíte přijmou obojí - odpovědnost i kontrolu nad vlastními činy. Pokud selháváte v tom o čem víte, že to máte dělat, pak musí existovat důvod. A dokud ho nenajdete, tak své chování pravděpodobně nikdy nezměníte.

Takže zpět k tématu - proč muži na ženy příliš tlačí? (tohle je ta část vaší osobnosti, která zničí veškeré vaše snahy dokud se nenaučíte je kontrolovat)

Je to proto, že jsme ve spěchu. Chybí nám sebeovládání zpomalit. Muži chtějí získat rychle náklonnost, sex a bezpečí. Potom chceme prostor a přiměřený odstup abychom si to užili. Ženy chtějí prostor a přiměřený odstup, potom náklonnost, sex a vybudování důvěry a bezpečnosti.
Už vidíte jak spěchání kazí vaše snahy?

Když na ni příliš tlačíte, zařadí zpátečku. Když se přibližujete odměřeně a pomalu (což také demonstruje důvěru a sebekontrolu) bude se přibližovat také.

Hlavním cílem svádění je mít tolik žen, kolik chcete. Chcete jich mít tolik že, ani nebudete mít na všechny čas. Je to vaše volba. Máte výběr. Neúspěch u jedné ženy vás nerozhodí, protože máte rovnocennou náhradu. Žádná žena pro vás nebude znamenat tolik, abyste se nechali příliš vykolejit svými neúspěchy. Všechno se přikloní na vaší stranu. Ve svádění je kvantita stejně důležitá jako kvalita.

Motto: Pokud se ženu bude ve vaší společnosti cítit silná, sebevědomá a jedinečná, je Vaše.

—————

Zpět