Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Osvícení

21.05.2010 23:22

No me ted spis nez holky zajima osviceni.Zajimam se o to pul roku. Diky jednomu cloveku jsem nazbiral hodne informaci ale ted jsem ho stratil. Tak bych si o tom chtel popovidat s nekym jinym. Takze se chci zeptat jestli taky chces dosahnout osviceni? A jestli by sis o tom nechtela popovidat? Nekde v diskuzi jsi tu psala ze jsi chranena universem co to je(jestli to mas nekde tady na stranka tak staci napsat kde jeste jsem to neztih vsechno precist)? Muj mistr me ucil ze cesta k osviceni je naopak plna katastrov...

Sem.miš
No jasně, že chci dosáhnout osvícení :-)
Kdo by z těch, co už vešli na cestu tímhle směrem, nechtěl, že?
To chránění universem je prostě stav, jako např. když se naučíš plavat - nejdřív nevěříš, že tě ta voda může unést, když do ní vlezeš, tak neplaveš, normálně jdeš po dně. Ale vidíš, že jiným to funguje, tak začneš přemýšlet o tom, jak. Párkrát to zkusíš, nejde Ti to, potopíš se, nalokáš se... a můžeš začít pesimisticky přemýšlet o tom, že ikdyž to jiným jde, Ty to nezvládneš, protože Ti není dáno... Kdo v tuto chvíli přestane, tak se nenaučí plavat. Kdo to zkusí dál a naučí se, pochopí princip a už nikdy se nebude muset znova učit plavat. Už bude umět. Ve vodě už je "chráněný" - neutopí se.
S tou mojí vírou, že jsem chráněná Universem je to takhle nějak přibližně :-)
Něco o tom jsi četl asi v diskuzích - Jak funguje podvědomí. Dám sem i další diskuzi, taky se týkající takového tematu, co jsme diskutovali s dalšími lidmi.
:-)

Sabakugaara
Ale i ten kdo uz umi plavat se muze utopit muze dostat krec, muzou mu dojit sily nebo ho muze nekdo stahnout ke dnu. Ja myslim ze nekdo nemuze byt uplne chraneny dokud nedojde do cile

Sem.miš
Ten, kdo je chráněný, je chráněný i svou moudrostí - nejen tím, že umí plavat. Neleze do vody rozhicovaný a nebo neplave daleko když ví, že není rozcvičený nebo jinak indisponovaný. Nepřepíná se, aby se předvedl a je-li voda studená, není v ní dlouho. Zároveň takový člověk ví, co jíst, aby jeho svaly měly stále dostatek hořčíku, křemíku, vápníku a všeho, co potřebují, aby dobře fungovaly a nedostával křeče. Všechno se vším souvisí. A dojde-li člověk poznání, tak už to není jen o to "fyzickém plavání", ale i o správném myšlení.
A jen tak mimochodem - když budeš myslet pozitivně a ani v myšlenkách nepřipustíš, že by tě někdo z těch se kterými jdeš plavat, mohl stáhnout ke dnu, pak se ti to nestane. A máš-li z někoho ten pocit už na břehu, tak s ním plavat nechoď... To je už zase o moudrosti a tak... :-)

Sabakugaara
Jo uz to chapu dik. Ted jsem si vzpomel tvuj web jsem nasel kdyz jsem hledal co znamena "pěstování vhledu do pomíjivé podstaty věcí" Nevis co to znamena?

Sem.miš
Kdes na to narazil, člověče? Nic takového tu nemám, tak nevím, jak ti to mohlo zrovna na toto najít můj web...
Vhledy se používají v psychologii, je to jako když se herec natolik sžije s rolí, že jí vlastně prožívá a tak brečí a nebo zažívá euforii, jako by skutečně zažíval to, co jen hraje. Ale skončí a on z postavy vystoupí a je zase jen hercem - člověkem, co si pamatuje, co postava prožívá a soucítí s ní a třeba ví, jak by se jí dalo v té chvíli pomoci.. Tak pracuje dobrý psychiatr nebo psycholog.
No a pomíjivá podstata věcí - všechno je jen energie. My jakékoli věci, i pevné, vnímáme jinak, protože energie může mít různé vibrace a proto vnímáme vzduch jinak než vodu a dřevo, kámen nebo kov. Ale kdybys zvětšil atom do viditelné podoby, viděl bys, že je to jen jádro pak třeba 800m nic a pak elektron, co kolem něj obíhá. Z toho se skládá vlasně vše. Takže něco se mění při zvyšování a snižování teplot a něco při změně pohledu na věc - co se týká myšlení lidí. Vše je pomíjivé. Jen Láska je věčná ( myslím tím tu, co jsme o ní už psali - tu prvotní, bezpodmínečnou, universální ) :-) Takže možná pěstování vhledu do těchto pomíjivých podstat znamená pochopení proč jsou věci jaké jsou, z jakých příčin takové jsou a jaký to bude mít důsledek, když je změníme my a nebo když se začnou měnit samy pod nějakým nátlakem. Kdo ví... :-)

 

—————

Zpět