Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Odpoledne jdu vybírat dárek mému drahému exmanželovi,což přeci je docela hezké ne?

22.05.2010 00:05

Já se na to vyloženě těším,protože já ho mám vlastně ráda i když už je to "starej mrzutej dědek", co si hraje na mladíka...Takže asi tak. Pro některé věci stojí za to ráno vylézt z postele.

Sem.miš
Ahojky. Ty kupuješ dárky svému exmanželovi? Proč jako? Vy jste se rozešli, protože jste si nerozumněli a teď si kupujete dárky? Já to nějak nechápu...
Nuna » Sem.miš
No..a to je právě na tom - pro mě - to hezké. My jsme se sice rozešli( důvod nebyl ten,že jsme si nerozuměli,ovšem to je na jiné povídání),ale přesto jsme velmi dobří kamarádi. A přijde mi prostě hezké udělat narozeninovou oslavu nad dortem a dárkama jako za starých časů. Už kvůli malýmu dítěti. Jinak kupuju dárky k narozeninám i svým kamarádům - chtělo li by se to brát takhle. ( A já od něj k narozeninám taky dostala dárek )

Sem.miš » Nuna
Kamarádům taky dárky kupuju. Ale exmanželovi a expřítelům tedy ne. Je to uchovávání si iluze, že je všechno tak, jak má být. ale ono není, kdyby bylo, tak jste se přeci nerozešli... jsem zmatena
Víš, mě to zavání takovým samaritánstvím. Jedna moje kolegyně se rozvedla, protože ji manžel psychicky i fyzicky týral a zahýbal jí. On pak byl chudák sám, takže když se dala jakž takž do kupy, tak se rozhodla nebýt taková svině jako on, takže když ji požádá, tak mu hlídá psy na víkend, stříhá je, když on potřebuje uvařit, že má chřipku, nebo nakoupit, tak běží a udělá to. Já to nechápu !!! Nebýt jako on znamená, že ho nebudu psychicky a fyzicky deptat a spát můžu s kým chci, když jsme rozvedení. Ale ne, že mu budu vystrájet narozeniny, nakupovat a vařit... To mi zavání nějakým skrytým účelem nebo nějakou zvláštní slabostí. Já být Tvým přítelem, tak možná právě kvůli tomuhle s Tebou nechci bydlet... Vadilo by mi to.

baralinka » Sem.miš
Přítel bude ex, exmanžel bude manžel?

Sem.miš » baralinka
Každopádně, pokud s nima už nejsem, asi to jsou tedy pěkní experti ( tedy alespoň pro mě )

Nuna » Sem.miš
Jsem lehce zmatena, protože jsem nečekala takovouhle reakci od Tebe. Já nevidím nic špatného na tom, pokud spolu manželé po rozchodu vycházejí v dobrém, kort když mají děti. Vím, že existují situace, kdy na sebe lidi házejí špínu, hádají se o výživné, o děti, o majetek,nebo spolu vůbec nekomunikují,ale já jsem ráda,že v něčem takovémhle nežiju. Jsem na to svým způsobem i pyšná,že jsem dokázala přenést se přes tu bolest, ve které jsem se při rozchodu plácala, že jsem hodila za hlavu jakousi uraženou ješitnost a že se dovedu chovat naprosto normálně a nevidím jediného důvodu, proč bych s exmanželem neměla vycházet slušně. Je to otec mých dětí a je to člověk, se kterým jsme se milovali 11 let,kterého si mohu za pár věcí vážit a jistě mu mohu za mnoho věcí děkovat. Není to žádný podvratný živel ani to není žádný chudáček, je to prostě normální, byť trochu praštěnej chlap. Jako otec je fajn, jako kamarád taky a koneckonců spíš je to on, kdo pomáhá mě. Má velmi slušný příjem, prakticky se stará o děti po materiální stránce jen on, dává mi včas alimenty a ještě mi sem tam něco koupí, nebo mi udělá nákup v marketu... Já nikde problém pořád nevidím.
To,že mu chci udělat radost, přeci není žádné samaritánství - on mi taky dělá radosti. Iluze si nedělám o tom,že by ten náš vztah mohl fungovat jako kdysi, na to jsem už moc dospělá, ale i když spolu už nežijeme,nespíme a máme každý svůj život, i tak může fungovat. Jinak, neříkám lépe - hůře, ale může.

Toulavej » Nuna
Nuni, Sem.miš to napsala velmi dobře a má pravdu..
Ty jsi naspala co cítíš a taky máš pravdu..
Jsou tři druhy pravd: moje, tvoje a Pravda..
Ale na Sem.miš bych se neobořoval.. Napsala jsi, co jsi napsala a ona na to reagovala a pokud reakce neodpovídá tomu co by jsi chtěla, tak to nebude problém Sem.miš, ale Nuny ((úsměv))
Nuna » Toulavej
Ale já v tom nevidím problém.
A určitě se na Sem.mišku neobořuju, na to si jí dost vážím.
Nechci, abyste mi přitakali. Jen se snažím vysvětlit svůj postoj. Nepřemýšlím o tom,jestli je správný obecně, je správný pro mě.Já si opravdu myslím,že kdyby se lidi uměli rozcházet v dobrém a zůstávali nadále přáteli, že by minimálně bylo méně slz a méně neštastných dětí. A to snad za to stojí.

jojojo
To o tvém exmanželovi mě taky těší že nekdo i po rozvodu dokáže vyjít se svým bývalým a určitě se v tom i děti cítí lépe , ikdyž máte každy svůj život.

Nuna » jojojo
Děkuju.
Sem.miš » Nuna
Nuno, já se taky snažím přijít na to, jak jsi jako hodné děvče přišla na některé svoje názory a dokonce z nich máš radost...Je jasné, že když spolu po rozchodu vycházejí lidi dobře, je to fajn. Ale vycházet spolu dobře neznamená chovat se jakobychom spolu stále chodili. A Ty se tak se svým exmanželem chováš. Ty vlastně chodíš se dvěma chlapama. Nuno, haló... já to myslím dobře kvůli Tobě, Ty hledáš východisko ze své situace. Ty se nechceš odstěhovat za přítelem možná proto, že Ti exmanžel hodně pomáhá. Já bych si to taky přála, nezávidím, ale rozhodně bych mu nekupovala dárky k narozeninám. Chápeš? Jestli to dělá kvůli dítěti, Ty mu nemusíš nic vracet. Ale on je kupuje i Tobě !!! Dělá to vůbec JEN kvůli dítěti ( dětem )? Asi by s tím vším přestal, kdyby ses odstěhovala, viď. Zkus si to představit.
Já nechci být ošklivá, jen to prostě takhle vnímám z toho, co jsi napsala. Protože mám taky bývalého přítele se kterým dobře vycházíme, pokecáme, volejbal zahrajeme, pivo popijem - ale jako kámoši. Vy se k sobě chováte jako při námluvách. Proč jste se vlastně rozešli?

Sem.miš » Nuna
Nuni, já se omlouvám, že tohle všechno ze mě vypadlo, ale já si myslím, že jen před něčím zavíráš oči, aby bylo dobře dětem, ale pak si neumíš vysvětlit jiné věci, které se dějou okolo Tebe a v Tobě - jenže ono to možná s tímhle souvisí. Ono tak nějak všechno se vším souvisí. Tak se nezlob, není to myšleno ve zlém. Jen se Ti asi snažím pomoct tam, kde o to nestojíš. Tak už mlčím.
Nuna » Sem.miš
Za přítelem do Ráje se nechci odstěhovat, protože nechci bydlet na vesnici ( jsem městská holka a umřela bych tam) ,protože tady mám dobrou práci a své přátele. Pokud k nim mohu počítat i svého muže tak ano,i kvůli němu bych nešla pryč, ale to je hlavně z toho důvodu, že to bych přišla o mladšího syna - ten na tatínkovi lpí a se mnou by nešel. A já bych mu nebránila, aby tady zůstal. Ale hlavní důvod je ta vesnice a ta práce a svým způsobem i jakýsi životní styl, který mě vyhovuje a který bych tam postrádala.
Když říkáš, že chodím se dvěma chlapama, tak se tomu musím smát - to by vlastně nebylo špatný že jo? Jeden chlap na nákupy a jeden do postele. Bohužel tak veselý to není, protože ani jeden tenhle vztah já za partnerský nepovažuju. Pepa mě má sice rád, ale jak už tady zaznělo - jen do té míry, než to ohrozí jeho pohodlí. Jinak pro mě nehne brvou a tak mi nezbývá nic jiného, než to prostě přijmout. Poskládala jsem si racionálně všechna fakta tohodle vztahu, všechna pro a proti a vyšlo mi z toho, že je úplně nejlepší abychom byli přátelé, kteří se spolu občas vyspí. Nikoliv partneři. Takhle postaveno já jsem to přijmula a je mi od té doby mnohem lépe, žádné deprese, žádné stesky ,žádné výčitky, žádné srdceryvné proslovy a prosby. Klape to a myslím,že to ještě nějaký čas klapat bude. Nejspíš do doby, než si jeden z nás najdeme opravdu partnera. Vztah s mým exmanželem je přátelství založené na 11ti letech společného života. Je to něco, co ani jeden z nás neumíme zahodit a myslím si,že ani není důvod to zahazovat. Tenhle vztah má jednu ohromnou výhodu - nemusíme řešit věci, které jsme řešili jako manželé, ale řešíme jen to, co musíme řešit jako rodiče. Mluvím o těch negativech. Ta pozitiva si užíváme a je jich samozřejmě víc, nebo my vlastně spolu máme jen ta pozitiva - když už to špatné řešit nemusíme. On si svý potíže a problémy řeší sám a já taky, jen občas si pomůžeme, ale zase spíš na bázi toho kamarádství. On třeba sháněl lidi do firmy co má a tak já jsem obvolávala kamarády, jestli by si někdo nechtěl přivydělat a tím jsem mu pomohla. On mi třeba pomůže tím nákupem...
Stejně tak jako já ty hezké věci nedělám jen kvůli našemu Jakubovi, věřím, že je nedělá ani on, dělá je prostě proto, že jsem "matka jeho dítěte, člověk, kterého 11 let miloval a člověk, kterého si váží" - jak jednou řekl.Otázka "kdybych se odstěhovala jestli by s tím přestal" není na místě, protože já bych se prostě nikdy neodstěhovala.
Námluvy - to zní hezky. Možná bych si mohla ponechat tuhle iluzi,ale to by opravdu byla iluze.
Jo a proč jsme se rozešli? Já tomu říkám " neustátá krize středního věku".. Najednou zjistil, že ještě není tak starej, že je pro určitou skupinu žen atraktivní a rozhodl se, že si ještě něco užije. Tak si užíval. Dneska říká, že už je tím unaven. Věřím mu. Já jsem "užíváním si" unavena taky.

Je mi líto Sem.miš. Nechápeš mě a já to neumím vysvětlit tak,abys byla v obraze. Tvoje odhady jsou mylné a v tomhle bodě já opravdu nevím, v čem bych měla potřebovat pomoc. Vím, že jsi zlatý človíček, ale tady bude asi střet mezi námi dvěma a našimi názory, cítila jsem ho už když jsi popisovala Ty kdysi svůj vztah s exmanželem. Ale neměla jsem důvod svůj názor příliš ventilovat.
Já půjdu a koupím exmanželovi dárek, koupím dort a budu ráda, když u něj budu moct posedět a popovídat si s ním. Vím, že nám spolu bude dobře, určitě se něčemu zasmějeme, určitě si zalamentujeme nad tím " jak ten náš Jakub zase tohle a támhleto",řekneme si ,co je nového no a pak se seberu a půjdu domů. A pak ho zase třeba tejden nemusím vidět, protože se taky musím věnovat jiným kamarádům. Ale budu vědět, že i když má třeba někoho jiného, i když bydlí někde jinde ,i když ani on na mě nemá tolika času, budu vědět, že je to člověk, který je tady vždycky pro mě. Takových lidí není mnoho a sláva za ně !

Sem.miš » Nuna
Ano - a jsme u jádra věci.
Dík za to vysvětlení, leccos je mi jasnější. Vím, že městká holka se na vesnici nehrne a je dobře, že jste si to vyříkali. Užij, co se dá.
ALE - nevymluvíš mi, že Tvůj exmanžel všechno, co dělá, dělá jen kvůli Jakubovi. On si užil a zjistil, že nejlepší tráva roste stejně na domácím udržovaném trávníku, kde zná každou prohlubeň a ví kudy jít i po slepu.
Takže - jsem přesvědčená o tom, že kdybys kývla, půjde do toho s Tebou znovu. Protože mě to fakt připadá. ( Unaven životem složí hlavu svou na klíně Tvém a všem bude dobře.... )
Doufám, že se nezlobíš, že jsem Tě zase takhle "rozpitvala". Vždyť mě znáš...

No já vím, že já jsem se s exmanželem nerozešla v dobrým. Jenže on je pravý opak toho Tvého - nedá dětem, neplatí, dlužil mi za nájem, bil mě. S takovým by ses asi taky nechtěla kamarádit. A neříkej, že jo, to Ti neuvěřím. A s tím Tvým bývalým - je to na jednu stranu fajn, v něčem máte jistotu - jde vám o dobro Jakuba a on se snaží a bude snažit. Ty to máš možná v sobě vyřešený a je to dobře, ale fakt je to zvláštní. Budiž Ti to přáno. Máš něco, po čem jiní jen "slintají".
Nuna » Sem.miš
Uvědomuješ si vůbec, že jsem v pracovním procesu?
Tak ještě posledních pár vět:
Jestli je to tak jak říkáš - může býti. Chlapi tohle dělaj - vyblbnou se a pak poznaj, že nejlépe jim stejně bylo doma. Mívaj to i ženský a když budu upřímná - ani já bych se návratu nebránila. Jenže nic není tak jednoduché, jak to vypadá. Máme se rádi, je nám spolu dobře, ale to samo o sobě není záruka toho,že bychom si za dva měsíce znovusoužití nešli po krku. Proto takhle jak to je to vyhovuje nám oboum, zcela realisticky a zcela sobecky. Já mám svůj život, který on by asi těžko toleroval ( vždycky byl velmi žárlivý a majetnický) a já bych se zase nepřizpůsobila jemu ( už mě dneska nebaví cídit domácnost a vyvářet třikrát denně teplý jídla). A co je důležité - přeci jenom by to chtělo vybudovat i kapku jinačí vztah než jen kamarádský. A to je těžké,velmi těžké. Proto si tím hlavu nezatěžuju.
Sem.miš » Nuna
A neplaš se, všechno má své řešení - dřív nebo později ten velký třesk přijde.
Jo a s tím vařením 3x denně bych taky nesouhlasila, ať vydělá tolik, že bude na kuchařku a uklízečku a budete spokojená rodina, ne???

Charis » Sem.miš
Ahoj semmiška, človek si do svojho života často pritiahne aj zlých ľudí, a je to možno preto, že sa má naučiť niečo, čo by inak nešlo, možno zobrali tú úlohu na seba dobrovoľne, aby nám pomohli a my im teraz nevieme odpustiť...

Sem.miš» Charis
Ale já mu odpustila, vím, co se stalo a proč.. On mi nemůže odpustit, živí v sobě hněv, že jsem mu nedokázala odpustit rozhazování peněz a milenku.

Nuna » Sem.miš
A může klidně s tou uklízečkou a kuchařkou spát, já jsem tolerantní.
Víš že jsme o tom i mluvili? že kdybychom někdy měli bejt zase spolu, tak si pořídíme dvojdomek. Aby měl každý svoji půlku, kde on v té své bude mít sterilitu a do té mé budou chodit návštěvy, protože se tam budou cítit lépe.

Sem.miš » Nuna
Já si taky moc vážím toho, že mě nepošleš do p***, když zase podlehnu tomu rozboru. Já to myslím vždycky dobře a vždycky chci pomoct. Ty to taky vždycky ke konci v podstatě rozkřísneš tím, že přesně tak to cítíš nebo něco přesně tak probíhá. Takže já si tu takto plácám játra a Ty to stejně víš. Nu aspoň se dál učím, lidé jsou různé. A Ty jsi nejrůznější
Mám Tě ráda za to, že se nebojíš s kýmkoli polemizovat a tak dlouho si stojíš za svým, až se ukáže, že koukáme na jeden hrnek, ale Ty ho vidíš bez ucha a já s tím uchem... Víš co myslím, viď.
Nuna » Sem.miš
Blíženec...co chceš !
Zítra budu brečet a budu nenávidět celý svět a ani já sama nebudu vědět proč.
Jo..s tím hrnkem je to pěkný přirovnání 

 

—————

Zpět