Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


O "lovení" ženy mužem

29.05.2009 12:54

Napsal mi kamarád o mém webu: “.. některý věci tam podáváš trochu moc ze svého pohledu a zjednodušeně.“ Tak mu odpovídám: „v jednoduchosti je síla“ a on na to: ne v tomto případě. Narážím na to o vztazích, že tam jsem si všiml, že se řídíš tou teorií jako že muž lovec a ženy chtějí takové muže... že je to o instinktech co máme v genech..“ A já zase: „... tohle zrovna platí... i všeobecně myslím...  zkus napsat, co si myslíš, že neplatí v této oblasti... co si myslíš, že není dané v genech. A třeba příklad ze svého života, jako poznatek. Já mám totiž ty zkušenosti, že zrovna tohle je ZÁKON PŘÍRODY, který nikdo neoblafne. Ani 21 století, ani civilizace, ani současné myšlení lidí.

On: ano je to dané v genech, ale u každého jedince se to projevuje v jiné míře a hrají tam roli i jiné faktory... to jak je člověk založený, na jeho hodnotách. Ta teorie z pravěku mi sedí hlavně na takový jednoduchý lidi. Ti kdo mají takový, jak bych to řekl, hlubší duševní život, tak kromě toho, aby si voněli a krom toho, že ta ženská bude koukat na to, jak ji muž dokáže ochránit a zabezpečit, bude na něj mít i jiné nároky, zrovna v rovině těch hodnot a názorů, už to nebude jen o jeho svalech a majetku.. a ta míra těch duševních hodnot podle mého může převládat, protože dneska už nepotřebuješ mít dva metry a 120kg a velkou míru agrese, aby se člověk prosadil a byl úspěšný, zabezpečit ji dokáže téměř každý muž... a myslím že ženy spíš hledají takovou tu duševní spřízněnost - myslím teď ženy, které se už přehouply přes tu hranici pravěku .

A já: No, domnívám se, že já jsem se tedy přehoupla přes hranici pravěku a došla jsem k závěru, že co je jednoduché, je pravdivé. Je jasné, že v každém člověku se to projevuje v jinak velké míře, ale to je dáno ne civilizací jako takovou, ale tím, že někdo má více a někdo méně testosteronu. Testosteron z těla nevymažeš, ten je tam už od pravěku. A samozřejmě, že nemusíš být žádný hromotluk a můžeš být schopen zabezpečit ženu ( ikdyž dneska už po generace to asi moc nejde, jinak by ženy, které nechtějí, nemusely chodit do práce... ), to ale vůbec nemá nic společného s tím, že toužíš po ženě, která bude bezproblémová a která Ti dá zdravé potomstvo. A hledáš a hledáš, nacházíš pro a proti ...a pak potkáš jednu, která všem tvým požadavkům vyhovuje ne úplně zcela ( cca 90% ), ale ty po ní zatoužíš. Snažíš se jí zaujmout a snažíš se jí přimět k tomu, aby si o tobě myslela, že ty jsi pro ni ten pravý...

Proč si myslíš, že příroda VŠECHNY samečky obdařila lesklým peřím, barevnou kůží, krásnými vzory v srsti ? ...aby zaujmuli tu, kterou si vyberou. Samičky jsou většinou nenápadné.

No a s postupem civilizace, jak ženy tuto přirozenou vlastnost mužů odsouvaly, snažily se vyrovnat mužům nejdřív v tom zdobení a malování a v lovení mužů... obracely role... tak vznikl „guláš“, který pak přerostl na straně žen až do feminismu, protože muži si natolik vehementně bránili svoji roli ( nevědomky ), že začaly ženy srážet, utiskovat a jinak degradovat. Nechtěli nic jiného, než to, co mají dáno od přírody. Chtěli a chtějí být tím, kdo "to vede" ... aspoň na začátku, časem se dají role upravit podle situace ve vzniknuvší rodině. Také si dodnes muž víc váží ženy, kterou ( jak se sám domnívá ) svede on, než té, která svede jeho. Krásné provokativní ženy jsou samozřejmě středem zájmu - ale koho? Muž, co má své zralé já a normálně zdravé sebevědomí ví, že taková žena, co tohle upřednostňuje, je ta, co s ním bude pořád soupeřit v postavení doma a ve společnosti - tu si většinou domů jako manželku a matku svých dětí nevybere. Možná jako milenku.

Je to složité, ale je to přirozené. Muž i žena to mají v genech. Proč si myslíš, že i žena, co je nazdobená jako rajka a voní na 100 honů, nakonec při setkání s mužem snaží chovat stydlivě a zdrženlivě? Protože od přírody ví, že muži to mají rádi. Že mají rádi, když jsou to oni, kdo ženu první osloví, první pozvou na rande, když jsou to oni, kdo ženu ohromí čímkoli... a může to být jakkoli malý a slabý muž s IQ 130 - bude se mu líbit modelka na molu, ale domů si vybere jinou - tu co si s ní bude rozumět, co jí bude věřit a co mu nebude "zanášet".. Tu, co si VYBERE SÁM. To je v dnešním pojetí to "ulovení".

On: „Nemám sílu teď oponovat.“

Já:  „Žena, která se muži sama vnutí, vlísá a je neodbytná - taková nemá šanci na dlouhotrvající funkční vztah. Mužům se takové podbízivé ženy moc nelíbí, protože instinktivně cítí ( a že muži moc instinkty neposlouchají ), že sledují nějaký svůj záměr, který se patrně neshoduje se záměrem daného muže. On ji využije, když se mu to bude líbit, klidně i delší dobu, ale rozhodně se nepohrne do vztahu, kdy od začátku ví, že sám by si ji nevybral, ona se mu "vnutila" a ona má tendenci jím manipulovat. Jen muž bez zdravého sebevědomí podlehne jejím intrikám a je lapen a časem neví, jak by zdrhnul. Takovým ženám se pak těžko uniká, jsou výbornými citovými vyděračkami a intrikánkami v touze udržet si dobré bydlo a přísun peněz. A nikde není psáno, že jsou věrné...“

On: no v tom je kus pravdy, ale ty manipulátorky právě pracují s tím, že se tváří nedostupně, ne? Když moc ženská chlapa uhání, dost často je to tím, že se do něj zamiluje a chce ho, není v tom zlý úmysl.

Já: To jo, využívají přirozeného principu, ale až v durhé řadě - v té první se našlechtí a nacákají feromonama ( chemicky vytvořenejma ) - blafujou a zakládají své vztahy od začátku na lži. Když žena moc chlapa uhání - chce ho vlastnit. To není láska.

On: ale může to být upřímné - nemusí ho chtít vlastnit, je zamilovaná a je prostě ráda v jeho přítomnosti, chce ho dál poznávat a nejlepší intrikánky podle mě fakt pracujou s tou odtažitostí, že chlapa přímo vytáčí tím, že ho přehlíží, ignorujou a nereagují na jeho snahy... když už je celej vzteklej a chce to vzdát, zas mu dají naději atd. a on pak úplně zblbne.
Naopak spousta hodnejch holek dojede na to, že jsou hned zpočátku moc upřímné ve svých citech a chlapa vyplaší.

Já: Ano, máš pravdu - ale to všechno nasvědčuje tomu, že muž rád "loví" - proč by ho vytáčelo, že ho nějaká ženská ignoruje, když on se o něco snaží? Proč? Kdyby tomu tak nebylo, nebyly by ženy, co se naučily toho využívat.

Já: To ano, ale musí z toho mít příjemnej pocit i ten muž. Když ho nemá, tak je zájem jen na jedné straně. I muži mají jen povrchní zájmy - někdy. Mám kamarády, co mi přiznali, že když se o ně nějaká taková snaží, tak podlehnou, ale od začátku vědí, že ačkoli ona si myslí, že vyhrála, oni vědí, že z toho nikdy nic nebude - jen si užijou a pak vycouvaj. Protože z ní nemaj zrovna dobrý pocit, jen o vzrušení jim jde v tu chvíli, bydlet by s ní prostě nechtěli.

On: to jsou ale ti vnímavější, spousta chlapů se nechá tak manipulovat celej život
A proč ( že chlapa přímo vytáčí tím, že ho přehlíží )? Není to snad ani tak o lovu jako ješitnosti a to funguje myslím oboustranně, ne?

Já: Spousta chlapů si dneska jen hraje na to, že má zdravé sebevědomí, víš... Kompenzují si ho drahými hodinkami se spoustou koleček s dalšími ukazateli, výkonnými auty, uznáními a výsledky v práci - ale sami v sobě? Nevím... proč existují tzv. alfa samci? Jsou to prostě jedinci, kteří mají o sobě takové vysoké mínění, že nelze přehlídnout ani sebevědomou ani nesebevědomou ženou. Vysílají to do éteru a samice si vybírají - loví si dle libosti.

A proč je muž ješitný? Protože sám o sobě má nějaké mínění a rád by, aby ho o něm měla i ta dotyčná. Svým vzezřením a intelektem by jí chtěl imponovat ( natřásá krásné peří - "loví" ) a ona nereaguje... to ho vytáčí.

On: jak chodím na obědy, chodí tam jedna ženská.. normálně i na dálku cítím to, že mě přitahuje, takovým provokativním způsobem – fyzicky, ale vůbec ne duševně (ani bych neměl chuť ji poznat po té stránce) - takže asi čistá chemie. No a já jí okázale ignoruju, vím že když jdu kolem a ona sedí třeba u stolu že se vždy po mě koukne takže to cítí asi taky. No a já se tím bavím, že když se s ní potkám u okýnka tak přistoupím drze blízko k ní a koukám jinam, jakobych ji neviděl...

Já: Provokatére :-)

On: no a občas se na ní kouknu, aby to viděla, a pak zas ignorace

Já: flirtuješ... v mezích normálu :-)

On: No jo, nemá po mě čumět, ona tam občas jde s nějakým chlapem, asi přítelem - neflirtuju, ignoruju .

Já: Jasně, samozřejmě, že není jen jedna jediná, která má takové složení přirozených hormonů, které tě přitahuje. Určitě je jich na světě víc, jen je nepotkáš. Ale to je čistě chemie - třeba byste spolu měli ty nejzdravější potomky, co můžou být. Ale neznamená to, že si budete rozumět. To je zase o zralosti duše.

On: jo, vím. Proto bych si s ní nic ani nechtěl začít.

Já: ... začít by sis s ní nic nechtěl, protože za prvé víš, že to není tvůj typ a za druhé, že má partnera a ty partnerku - nastoupil rozum. Kdybys to nechal jen na přírodě, třeba by to dopadlo jinak. Ignoruješ ji jen proto, že máš rozum, a umíš to. Navíc se záměrem ignorace – provokace. 

On: nepřitahuje mě duševně.

: .. když ji neznáš a nebavíš se s ní, jak můžeš vědět, jakou má duši?

On: cítím to, na to nemusím s člověkem mluvit.

Já: hmmm.. tak to je jiná, jen jestli to nebude jinak - nějak jednodušeji

On: co?

Já: Hele, o mě stáááášně moc lidí říká: „Dokud jsem tě nepoznal, myslel jsem si, že jsi děsně namyšlená. A ono ne.“ Prostě tak asi na lidi působím. Ale nejsem, mám normální zdravé sebevědomí, nic extrovního...

On: nojo, ale já poznám člověka, kterej je na tom duševně podobně. To je komunikace bezeslov. I když možná, že s ní to tak funguje. Na tom je založená ta moje provokace, no.

Že ona ví a hlavně já vím a já jí s tím pokouším, protože ona si není jistá, jestli já vím.

S tím kalkuluju dost často.

Já: jj, kdyby tě vůbec nezajímala, tak jí neprovokuješ... lidi provokujeme, když se je snažíme přimět k nějaké reakci... k jaké a proč - to už bys musel zabrousit do svého hlubšího svědomí, co já vím. Ale i takto funguje podvědomý instinkt muže-lovce. Prostě provokuje, snaží se zaujmout, třebaže z důvodu jemu neznámého - myslí si, že provokuje, aby ji "odprásknul" kdyby se projevila a on si tak dokázal, že je žádoucí a nebo tajně touží, aby zareagovala, protože by poznal, že je žádoucí... je to vždycky o tom samém. A samozřejmě nejen u mužů, i u některých žen to tak je.

On: ee, já jsem takovej "zmetek" že to dělám prostě ze srandy pro zábavu. A taky to dělá trochu dobře mé ješitnosti, že ji přitahuju, no …

Já: ano – a došli jsme k tomu, že si prostě tak trochu dokazuješ, že jsi žádoucí :-). No jasně, že jsi, mě se taky líbíš :-)

On: ale to pro mě není nijak podstatné, pro mě je asi důležité abych byl přitažlivý pro Nanynku.

Já: Pro každého muže je podstatné hlavně to, aby byl přitažlivý kdekoli, kdykoli a působil tak pokud možno na všechny ženy v okolí.... to je prostě příroda, tu neoblafneš

On: No jo :-)

 

—————

Zpět