Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Něco o bolení hlavy

27.02.2013 14:14

 

Tento článek je věnován všem ženám a mužům, kteří se mají skutečně rádi, ale jejich vztah trpí - zejména v oblasti sexu - z důvodu častého ženina bolení hlavy. Není určen těm ženám (  a jejich mužům ), které bolí hlava proto, že s mužem sex mít nechtějí, ikdyž i ty mohou samozřejmě bolením hlavy trpět, ale to je pak již psychická záležitost.

Sex a příjemný prožitek při něm je záležitost těla a mozku. Mnozí si to možná neuvědomují, ale když s někým orgasmus prožít nechci, mozek se blokne a já jej neprožiju. Je to prostě tak. Ale když někoho miluji, nebo ikdyž ho nemiluji, třeba je to jen milenec nebo přítel na sex a sex se mi s ním líbí, tak naše těla podvědomě dělají pohyby a vydávají zvuky, které "vytvoření orgasmu" podporují a mozek k němu směřuje. Vše je OK, dokud je OK i tělo. Ovšem může nastat situace, kdy žena začne být vzrušená a začne jí bolet hlava, stupňuje se a místo orgasmu jí hlava naprosto třeští.

V tomto případě je na vině tělo - resp. bloknutá páteř. To se může lehce stát při jednostranné zátěži ať v továrně u pásu či v kanceláři u počítače. Jsme nahnuté k jedné straně, jedno rameno máme stále o kousek výš, protože to vyžaduje naše práce, nebo máme monitor umístěný tak, že musíme koukat neustále kousek doprava či doleva místo rovně. Také samozřejmě dneska "nestíháme" normu či termíny, jsme napnuté a sem tam vyběhneme na chodbu, kde je chladno a pak opět s prochladlými svaly usedneme k PC či si stoupneme ke stroji či pásu a zaujmeme "svou" polohu. A svaly nám v té poloze stále tuhnou, víc a víc, na jedné straně se zkracují a táhnou nám kousíček páteře do strany - tudíž nám uskřipují nějaký další minisval či nerv a bolest hlavy je na světě. Když to trvá opravdu dlouho, už nepomůže ani cvičení ani masáž. Je potřeba navštívit chyropraktika, který nám odborně páteř odblokuje. A pak teprve přijdou ty masáže, aby ztuhlé svalstvo rozmasírovaly a případně nám sestra či masérka ukázala cviky, které nám pomohou každý den po jednostranné zátěži v práci velmi snadno svaly či šlachy uvolnit. Poznáte to podle slyšitelného křupnutí, myslím, že to každý zná.

Vím, že když se o tom jen čte, vypadá to zvláštně. Ale já to mám skutečně ověřeno na vlastní kůži, resp. tělo :-) Prošla jsem vícero zaměstnáními od dělnice po kancelářskou krysu :-) a všude číhá nebezpečí bloknutí páteře - jen třeba na jiném místě. Jako dělnice jsem mívala problémy v kříži ( tahání těžkých forem, zepředu horko, zezadu chlad - na bloknutí bez preventivních masáží stačí pár měsíců, a ještě hrozí záněty žil v lýtkách ). V kanceláři, ze které jsem nemusela vylézat a 8 hodin jsem seděla de facto v jedné poloze jsem trpěla na bloknutí krční páteře. A v kanclu, ze kterého nyní každou chvíli vyklušu do skladu nebo k autu se zbožím na rampu, jsem trpívala bloknutím krční a hrudní páteře. Z tepla do zimy, zapotit se a pak se nechat ofouknout a sednout si v tomto stavu k PC a zůstat tak 2 hodiny - ideální pro ztuhnutí všeho od hrudníku po hlavu. A pak se mi dělo právě to, že ve chvílích, kdy jsem zatoužila po mé Lásce, už při pouhém vzrušení ( krev proudí rychlejí a při uskřípnuté tepně v krku nemá dost široké řečiště ) mě začínala bolet hlava. Myslela jsem na to, jak někteří odborníci říkají, že na bolest hlavy je nejlepší sex.... Ano, ale to v úplně jiné situaci - když je člověk pouze psychicky vyčerpán a bolí ho hlava ze stresu, ten se sexem odbourat dá. Bloknutá páteř nikoli. A tak se mi nějaký čas dělo to, že jsem prostě orgasmu nedosáhla, ale třeštila mi hlava jak jiným ráno po opici. A dokonce se mi stalo i to, že se mi v okamžiku, kdy měl orgasmus už už nastoupit, zvedl žaludek a mě bylo nazvracení. A to už na mě bylo moc. Aby mi bylo zle při sexu s milovaným mužem po kterém fakt toužím ... to jsem tedy naklusala k doktorce. Shodou okolností moje paní doktorka je chyropraktička, takže mi věci osvětlila přesně tak, jako já vám výše v tomto článku. Pak mi odborně "škubla hlavou" a odborně "prolomila záda" a podle zvuku to vypadalo, že mám páteř na dvou místech prostě přelomenou. Jako když zlomíte větev, takový je to zvuk. Takhle moc jsem měla svaly a šlachy kolem té mé chudinky páteře ztuhlé a páteř bloklou v naprosto nepřirozených křivkách do strany. Takto vychýlené obratle mohou blokovat nejen šlachy a nervy, ale právě i tepny, jimiž teče krev do mozku.

Tak jak vidíte, všechno souvisí se vším a platí to i v případě starosti o tělo preventivně, abychom mohli dosahovat takových prožitků, jako je orgasmus.

Co na závěr? Možná bych doporučila ženám, aby navštívily chyropraktika, protože bloknutí vzniká pozvolně a nemusíte to ani zpozorovat a pak se jen divíte, proč vás ta hlava furt bolí ( zejména, když se pak ještě i doma z jakéhokoli důvodu napružíte a stažené svaly ještě více v nastalém napětí stáhnete - nebo stačí jen sedět v nevhodné poloze 2 hoďky u filmu u televize ). A mužům - kupte svým ženám jako dárek nějaké masáže, od obyčejných až po ty thajské :-) Vždyť i vy toužíte po tom, aby byly vidět ženě ve tváři ty prožitky ve vašem náručí - a aby to byly prožitky slasti ne bolesti, což? :-)

Hodně lásky a štěstí vám všem :-)

—————

Zpět