Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Muži mají též svůj bod G

12.05.2009 15:17

 

Protějškem senzitivního bodu G u žen je mužská žláza prostata. Tato jako kaštan velká žláza se nachází pod močovým měchýřem a podílí se na produkci ejakulačního sekretu. Jelikož nejlepší způsob stimulace prostaty je přes konečník, měli by partneři dodržovat hygienická pravidla.

Sexuologové zjistili, že masáž prostaty zesiluje tří části mužského orgasmu: stahování a pulsaci močovodů, kontrakci prostaty a pánevní svaloviny. Mnozí muži dosáhnou orgasmu při análním sexu.

Přístup k prostatě je přes konečník, který je bohatý na nervová zakončení a proto velmi citlivý. Při zavádění prstů či sexuálních pomocných předmětů do konečníku je potřeba být co nejvíce opatrní.

Nejvhodnější pozicí je, pokud muž leží na zádech. Před tím než partnerka zavede své prsty do konečníku, měla by si sundat všechny prstýnky a mít nehty krátce ostříhané. Vhodné je použít lubrikační krém, aby se předešlo poranění. Zasouvání prstů by mělo být pozvolné. Prostata je na dotyk pociťována jako kulatá a měkká žláza. Někteří muži mohou zažít při jemném hlazení a tření prostaty velmi intenzivní orgasmus.

Po masáži prostaty by si žena měla vždy umýt ruce, protože střevní mikroorganismy mohou způsobit zánět v pochvě či v ústech.

Bod G u muže se dá též nahmatat a masírovat zevně. Leží na hrázi pod varlaty. Opět platí zásada: méně je více. Příliš velký tlak a tření by mohl natrvalo snížit citlivost tohoto místa.

 

—————

Zpět