Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Muži a sex - je pravda, že dokážete oddělit city od sexu?

22.05.2010 00:03

Sem.miš
Ano, taky mě zajímají názory všech - hlavně mužů.
e.s.o.rimmer » Sem.miš
Protože když jde pouze o uspokojení z hlediska sexu, tak nejde o duši...A chlap v tom má jasno.

Ronfrenofert
Asi je to dané fyziologií mužů...ale i tak, znám několik jedinců, u kterých chodí city spolu s tělem... asi to mají o to těžší

Nuna
Nemají to takhle jenom muži. I ženy jsou toho schopné,ale není to u nich běžný jev, nebo to spíše nepřiznají ani samy sobě,natož okolí.

Memphisto
Muži a sex? Muži jsou od přírody polygamní, takže asi trochu střet zájmů v představách žen o mužích v tomhle ohledu.

Nuna » Memphisto
Jak to řekla Sem.miš - chlap je rozsévač, kdežto žena strážkyně krbu... Monogamie obecně není lidskou přirozeností, jen u mužů je společností tolerována

Memphisto » Nuna
To je taky fakt. Chlapi to měli vždycky jednodušší v ospravedlňování sexuální "neposlušnosti". ale jen tak mezi náma.... ženský s chlapama si v tomhle směru nemají co vyčítat, jak si už naznačila. Sex je hnací silou lidskýho bytí. Takže nejen - muži a sex, ale i ženy a sex. Kdyby to ženy nechtěly, tak přece chlapi nikdy nebudou mít toho sexu tolik, kolik mají. Leda že by se z nich stali hermafroditi.

VlastaCB
Nedokazu to oddelit a v tom je asi ta potiz

vydra iva
Sex a lásku jde oddělit. Ale z vlastní zkušenosti pouhý sex s někým bez lásky není nic moc. Člověk se uvolní, ale . . . Milovat se s někým koho miluješ a kdo miluje tebe a ještě v sexu se skvěle doplňujete je to nejlepší, co může být.

Sem.miš » vydra iva
Máš pravdu, taky jsem jeden čas měla sex s někým bez lásky... není to ono, vůbec to není ono a teď už mě to vůbec neláká. Nevím, když člověk ( nebo aspoň ženská myslím ) pozná, co je to sex bez lásky a sex s láskou, že je to nesrovnatelně hlubší, nejen tělesný požitek, pak už "jde" asi za tou láskou. Já osobně jsem ve "stadiu vývoje" na té příčce, kdy fakt budu bez sexu než bych honila chlapy jen kvůli sexu bez lásky. Tak nějak bych řekla: "Z toho už jsem vyrostla." Nevím, možná je to divné, ale bez lásky nemám chuť. Flirtovat a blbnout, to jo, ale vyspat se ne.
WOAM
Sex je záležitost pudu, cit je i otázka našeho rozumu a vědomí.
Já jsem to hodně dlouho měla vyloženě jako extrém. Nejen, že jsem to dokázala oddělit. Nedokázala jsem to spojit.
Jen aby bylo ale jasno v tom, jak to myslím - jde třeba o to, že jsem nemohla zapřít příjemný pocit i po jakémsi úletu, dokonce i zpětnou žádost(!), ačkoli jsem se s tím člověkem znala dost zběžně. Nebo když srovnám své dva vztahy, ze kterých jen jeden fyzicky zašel dál - po rozchodu a obolení jsem neměla problém se s oběma bývalými partnery bavit srovnatelně vstřícně, dokonce zůstat přáteli, aniž by do toho zpětně jakkoli zasahovala naše společná tělesná minulost.
Svým způsobem chápu trošku jako mínus, když citový vztah dokáže někdo založit především na sexu a skutečně "cítit společnou lásku" v podstatě až v momentě, kdy se s partnerem i tělesně sblíží.
A nutno uznat, že ne všichni lidé jsou stejně vyvinutí z hlediska chápání mentální i fyzické lásky. Je klidně možné, že po mnoha zkušenostech bude vymetač diskoték neuvěřitelně citlivý a něžný při dotyku, ale na venek obhroublý až necita.
Podle mě to primárně jsou dvě věci, co jdou paralelně vedle sebe a v lepším případě mohou dojít kusého propojení, vylepšit se navzájem, ale pak jdou zase každá svou cestou.

ka.čen.ka » Nuna
Hodně lidí mi říká,že ve spoustě věcí myslím jako chlap a tohle je asi jedna z nich.Sex od citů oddělit dokážu,ale záleží i na tom,jak to pojme protějšek.Když se s někým seznámím,přitahuje mě a oba víme,že je to jen o tom sexu,tak to je fajn.jenže spousta chlapů si myslí,že tu ženu bez citů prostě nedostanou a tak jí do té postele dostanou přes ně.Hezká slova,sliby a co pak.Sbalí se a už se neozvou.V tomhle by mělo být opravdu od začátku jasno, přitahujeme se, chceme to, ale nechceme nic víc.
Takže já to klidně přiznám i sobě i okolí

zlatunka
Ono už ani není co dodávat. Jen jsem chtěla říct , Memphisto: máš pravdu , je to hodně závislé na ženách. I ony ten sex chtějí. Jen jsem chtěla vědět jak to máte vy ostatní.
Nuno:máš pravdu i ženy ty city dokážou oddělit.
Stačí když si vzpomenu na sebe. Po delší době jsem potkala svého ex přítele, zůstali jsme přáteli, a tak jsme se domluvily na kafe. Když jsme se týden na to sešly, bylo to fajn povídali jsme si, smáli se. A já jsem se po delší době cítila uvolněně. Od doby kdy jsem o přítele přišla se mi to nestalo. A já sama nevím jak , ale na jednou jsme byli u něj doma. No a vyspali jsme se spolu ačkoliv jsme k sobě už nic necítili. A musím říct , že to bylo hodně jiné než z někým koho miluju. Kdybych si mohla vybrat jestli se budu dále milovat s někým koho miluju a nebo ne tak to bude ten koho miluju. Snad bych jen dodala , že když jsme spolu chodili před 3 roky tak k ničemu takovému nedošlo . Teď chtěl se mnou chodit , ale já ne .

koudak
Ahoj Zlatko, já bych sex od lásky neodděloval, na prvním místě bych nechal sex a na jeho vlně bych se vezl k tomu co mě čeká - láska.

—————

Zpět