Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Má vztah šanci?

28.06.2009 20:25

Ve své knize autorka Adriene Burgessová říká:Nejzajímavější je, že v našem životě jen málokdy dojde k bezhlavému, vášnivému vzplanutí, pokud jsme vyrovnaní a schopní činit zodpovědná rozhodnutí. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří mají sklon k úzkostným stavům, prožívají romantiku daleko intenživněji a častěji než ti, kteří jsou emocionálně vyrovnaní. Ale také jsou pak mnohem nestálejší ve vztazích samotných - buď vztah nemá dlouhého trvání a nebo má, ale není šťastný.

    Nová zamilovanost těsně po rozchodu jen z 10% končí trvalým vztahem. Chování, kterí nám vyhovovalo, když jsme se cítili "pod psa" nám  může jít později v období vyrovnanosti až na nervy ( starostlivý partner se najednou v našich očích může "změnit" v otravu ). V dnešní době až 35% vztahů vzniká z jiných pohnutek než z lásky. Někteří odborníci partnery v těchto vztazích nazývají složeným slovem: "uspoběť" = uspokojení + oběť. Jde o situaci, kdy okolnosti dotyčné natlačily do vztahu s někým málo vhodným, protože nikdo lepší zrovna nebyl k dispozici. A právě takové rozhodnutí je již prvním krokem k rozvodu. A dělají to převážně ženy s malým sebevědomím, aby jim "neujel vlak".

 

Paradox: Vášnivé zamilování nemusí garantovat štěstí do budoucna,

ale bez vášnivého začátku není moc velká pravděpodobnost na zajištění šťastné budoucnosti. 

 

Láska na první pohled - 7% vyústí do vztahů a jen 4% do dlouhodobých, ale opravdových. Páry, jejichž vztah je po svatbě dlouhodový, spolu chodili průměrně 44 měsíců. Ty, co se nakonec rozvedli jen asi 29 měsíců. ( dle výzkumů ).

—————

Zpět