Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Líbání

12.05.2009 15:18

 

Líbáním se zabýval i Sigmund Freud.

 

Likviduje stres

Líbání je mnohdy považováno za víc intimní, než třeba pohlavní styk, protože lidé, kteří se líbají jsou si většinou dost blízcí, nebo líbání tento pocit vyvolává. Při líbání se do krve uvolňují látky (serotonin, endorfin, dopamin), které působí jako zabijáci stresu. Takže se líbejte co nejčastěji, budete méně ve stresu.

 

Proč je líbání tak vzrušující?

Pokožka rtů je mnohem tenčí než na zbytku těla, a tak je mnohem citlivější. Při líbání dochází k většímu prokrvení rtů, a to jejich citlivost ještě umocňuje. Líbání také podporuje tvorbu pohlavních hormonů, a díky tomu zvyšuje touhu po milování. Takže předehra bez líbání není předehra! Pokud má někdo problémy s líbáním, stručně řečeno líbat se nechce, svědčí to o jeho uzavřenosti a strachu sdílet sám sebe s někým jiným.

 

Líbáním ku zdraví

Díky bakteriím a virům, které si při líbání vyměníte, si vaše tělo vyrábí protilátky. Také při líbání namáháme obličejové svaly, tím je posilujeme a bráníme tak jejich ochabování. Vlastně tím zabraňujete vytváření vrásek a náš obličej pak vypadá mladší a šťastnější. Ve slinách, kterých se při líbání tvoří víc, je obsažen fosfor a vápník, takže líbání působí i proti vzniku zubního kazu.

 

Je mnoho technik líbání (používání jazyku nebo zubů…) i míst, kam je člověk rád líbán. Líbání může fungovat nejen jako dodatek k milování, ale také jako samostatná a velmi vzrušující činnost. Zkuste se někdy celý večer jen líbat po celém těle a uvidíte, co to s vámi udělá.

—————

Zpět