Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Láska

21.05.2010 23:24

Tady mate neco o tom jak dosahnout nesobecke lasky https://www.oaza.atlasweb.cz/jama.html.
https://www.oaza.atlasweb.cz/metta.html A tohle je jeste lepsi kdo najde vuli tohle dodrzovat dosahne osviceni.( Sabakugaara )

Sem.miš

Díky, počtu..
Je dobré si nejdřív přečíst Buddhův životopis, aby člověk pochpil, čím prošel, než došel tam, kam došel. Buddha byl člověk jako my, využíval a dokonce zneužíval všech hmotných statků ke svému užívání si a radovánek, hledal štěstí skrze hmotu a nenašel. Když mu došlo, že je něco jinak, pak to nabralo ty jiné obrátky a on se stal tím, čím jej dneska všichni znají.
Ale mnozí se snaží nastoupit cestu osvícení z půlky - aniž by poznali, tak chtějí výsledek. Není cíle bez cesty. Cesta je cílem. Cestou člověk leccos pochopí, když se někdo nechá se zavázanýma očima do cíle dovést, může v cíli stát, ale nic nepochopil. :-)

Sabakugaara

No ja zacinal tim ze jsem se ucil koncentrovat(tratrak), pak jsem skousel otevirat solar dychanim nez jsem se dozvedel ze se rozvji sam tim jak se meni moje osobnost.Cvicil jsem diamantovi sed(protahovani nohou) aby energie stoupala a jeste spoustu dalsich veci ale ted se hlavne snazim dodrzovat ahimsu

Sem.miš

Jo, to je správný. Nenásilí a konání dobra je to nejzákladnější v našem životě, co bychom měli dělat, abychom si všichni rozuměli a měli se fajn. Každé dítě, které se narodí je plné lásky, to je vlastně synonymum pro nenásilí a konání dobra. Nemá a nezná zlé myšlenky a nebo skutky. Přijde jako čistá bytost. Ale protože se narodí rodičům s různými zkušenostmi a ti do něj o malička už na pískovišti cpou: Nepůjčuj mu to, rozbije ti to... Nedávej jí nic, nezbyde ti... Oplať mu to, kdž tě bouchnul, určitě to bylo schválně...
To jsou impulsy, které se pak v malém mozečku usídlí a vytvoří tam nesprávné emoční rovnice, které člověka pak provázejí celý život. Jdou změnit, ale jen když je člověk pozná a chce je změnit. Na tobě je vidět, že už jsi poznal, že je něco jinak - to je dobře. Moc ti fandím, ať se ti daří najít cestu k té původní lásce, která lidem schází a proto vtšina z nich není šťastná. K té bezpodmínečné, víš... :-)

Sabakugaara
No ja se snazim delat dobre skutky obcas za to necekam odmenu ale vetsinou ji chci nic velkeho jen podekovani ale i tak to delam v podstate pro sebe jasna sexualni cakra ale nevadi casu na zlepseni mam kolik chci. Nevim jestli se dite rodi jako cista bytost protoze ma svou karmu a jak jinak by bylo mozne ze kdyz jsi byla v minulem zivote materialistkou tak v tomhle je velka sance budes znovu? Mozna se rodi ciste ale karma ho dovede k tomu aby a tom byl zas jako predtim a pak je na nem jestli se chce zlepsit nebo ne. Jinak co jsou to emocni rovnice vim znam je pod jinym nazvem dohody cetl jsem o tom knizku i jak se jich zbavit. Dekuji ze mi fandis ale uz to prosim nepis je to pekne cist ale je pak tezke bojovat se svoji pychou zvlast kdyz nejsi prvni kdo me takhle pochvalil ale stejne diky:) Jinak doufam ze dojdes az nakonec a pocitis tu dokonalou harmonii a uz nikdy nepoznas utrpeni:)

Sem.miš

Ano - karma... Dítě se narodí čisté. Já věřím tomu, že než se narodí dítě, je duše "někde v Universu" a ví, co s prominutím zvorala a co se ještě má učit, jaké pocity musí prožít, aby poznala vše - dobro, zlo, lásku, nenávist, chudobu, bohatství, zdraví, nemoc, pocit moci, pocit bezmoci... atd. Tohle všechno za mnoho a mnoho životů, než všechno pozná a VÍ a už nemusí nic zakoušet, protože POCHOPÍ a dojde jak říkáš "nakonec" :-) A proto si i vybere své rodiče, kterým se narodí, aby mu zajistili pro tento život ta prvotní vnuknutí, ty emoční rovnice, se kterými se bude v životě potýkat a musí je přemoci. Jakmile to dokáže, pak "byla misse úspěšná" a do dalšího života může jít čistá a nebo zase s něčím jiným. Není nutné, aby pokaždé šla s karmou. Některé karmy se vytvoří v tom kterém životě a hned se taky vyřeší. I tím se učíme - za chodu.
No a s tím fanděním - kdyby ti nikdo neřekl nic lichotivého, nemohl by ses učit bránit proti pýše. Mysli na to a taky si uvědom, že být na sebe hrdý není vždy špatné. Záleží na té míře. Třeba jednou dojdeš až tam, kde si řekneš: Je to super, že to tak někdo vidí, ale pro mě je to normální.. a nepocítíš nic jako pýchu. Ale zase naopak pochopíš, že ten někdo má potřebu vyjádřit radost nad tím, že není v tom objevování lásky v životě sám, že je nás víc a ... nebudeme se bát vlka nic... :-)

 

—————

Zpět