Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Jak "srovnat" čakry

30.05.2009 16:28

"Srovnat" čakry - to se říká. Je tím samozřejmě myšleno upravit rychlost toku energie v energetickém víru, který nám do těla saje energii pro činnost té které oblasti těla.  Ale je nutné podotknout, že dojde-li k tomuto srovnání, nemusí být trvalé. Pokud neodstraníte příčinu zpomalování toku energie - tzv. blokace, pak se po roztočení víru rychlost opět tou samou příčinou zpomaluje a dochází opět k omezení příjmu do této oblasti těla, kde můžou opětně nastat problémy ať s funkcí orgánů a nebo i v chování, které je tím rovněž ovlivněno. To vše je popsáno v článku "Co pro nás která čakra dělá." Jak nesklouznout opět do "starých kolejí" a chovat se tak, abyste si čakry nezpomalovali a neškodili si? Na to je třeba osobního odhodlání, sílu vůle a změnit své vzorce chování. Vše je v myšlení člověka, myšlenka je mocná. A pokud máme v myšlení "zakódované" špatné myšlenkové rovnice, pak je to složité. Ne však nemožné. Každý se může změnit - když chce. Když sám chce. Když si uvědomí, že je zvláštní, že někteří lidé dokážou být šťastni a přímo to z nich září, přitom proto ( v našich očích ) zjevně nic nedělají a my, ať se snažíme, jak chceme, tak jsme stále nespokojeni, stále se nám nedaří a ani s lidmi třeba nevycházíme tak, jak bychom si představovali. Jenže Ti lidé prostě jinak myslí - tím jsou i jejich čakry stále velmi aktivní, jejich zdraví je pevnější a kde je zdraví, tam je veselejší pohled na svět, lepší myšlenky a tak stále dokola.

V tomto směru je perfektní Reiki. Je fakt, že jsem se dostatečně přesvědčila o tom, že k ní přijdou lidé, kteří si již v životě něčím prošli, kteří pochopili, že všechno není samo sebou, že v životě na Zemi existují různé zákonitosti, které když se snažíme obejít, jsou nám pak hozeny jako klacek pod nohy a mnohdy ještě zveličené, že každá akce vyvolá reakci a všechno špatné, co jsme kdy komu učinili se nám jednou spočte a přičte na vrub našeho života. Takováto poznání přivedou člověka k Reiki. Že existuje něco mezi "nebem a zemí" a člověk hledá, co... Co je to "něco" - je to energie. I myšlenka je energie - všimněte si někdy, když vůbec nic neděláte, ale usilovně nad něčím přemýšlíte, máte problém a v myšlenkách jej řešíte - tak jste pak mnohdy vyšťaveni víc, než kdybyste manuálně pracovali. A Reiki je taky energie. Energie vyskytující se všude kolem nás a existuje způsob, jak ji dostat do sebe. Nechat se zasvětit Mistrem Reiki. Pak každý jeden z nás může sám sebe plnit energií a tato energie mu nadále pomáhá nejen "srovnávat čakry", ale dá mu sílu a vůli překonat špatné návyky myšlení a nastolit nové. Takové, které budou ladit s přírodními zákony a tudíž mu nebudou v jeho zdraví a životě škodit a dopomůžou mu k tomu vysněnému štěstí. Ale nic není hned, všechno chce svůj čas. Proto i zde platí krásné přísloví: Trpělivost růže přináší :-)

 

První čakra je ohnivě červená, tedy i ohnivě červená barva jí udělá samozřejmě dobře - červené kalhotky, trenky, červený kámen a vokál "u" zpívaný v tóně hluboké C, poslouchání archaické monoténní hudby.

Druhá čakra je oranžová, takže oranžový bederní pás, oranžový kámen a vokál "o" v tóně D, poslouchání lidových písní.

Třetí čakra je žlutá, tedy jí dopřejme žlutou barvu třeba trička, žlutý kámen při relaxaci, vokál "o" v tóně E a poslouchání "ohnivých" rytmů. 

Čtvrtá čakra je zelená i růžová, nabízí se tedy spodní prádlo ( košilka, tílko, podprsenka ) v těchto barvách, zelený a růžový kámen, zpívaný vokál "a" v tóně F a poslech sakrální hudby.

Pátá čakra je světle modrá zelenavě modrá a stříbrná, takže možná stříbrný náhrdelník, modrá ztužka kolem krku či šátky, modrý rolák, kámen v týchž barvách, vokál "e" ( otevřenéa až do i přes e ) v tóně G.

Šestá čakra je tmavě modrá, žlutá a fialová, zde si tedy můžeme vybrat nošení čelenky v těchto barvách, při relaxaci kameny v těchto barvách za zpívání vokálu "í" v tóně H a poslouchání Bacha.

Sedmá čakra je fialová, také bílá a zlatá, tudíž pokrývka hlavy v těchto barvách je žádoucí především při relaxaci, stejně jako kameny v těchto barvách a ticho. Základem sedmé čakry je čiré bytí, ticho navozuje situaci, kdy člověk jen je. Je dobré se naučit v tóně H jen takové "bzučení" či "mručení" na "m", čímž se dostane člověk do stavu nemyšlení na nic a pak jen tak je v tichu. Srovnává se tak sám se sebou a přes sedmou čakru s Universem. Někteří lidé to nedokážou hned, chce to cvik, někteří lidé to nedokážou nikdy, protože nedospěli do stadia, kdy věří, že mu tohle nějak pomůže. Někteří lidé jsou ještě tak materialističtí, že ani chvíli nedokážou přestat myslet na práci... každý má něco a každý je jinak daleko. Ale za zkoušku to stojí, no ne?

:-) 

—————

Zpět