Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Jak funguje Podvědomí

21.05.2010 23:31

Proč existuje zákon schválnosti? Co ho zapříčiní? ( Elizabet )

Sem.miš:
Zákon schválnosti funguje proto, že lidi neumí pracovat se svým podvědomím. Jak dlouho už Murfy říká, že pozitivní myšlení je základem všeho dobrého…? Hooodně dlouho...
A jak to funguje? Jednoduše..
Jde máma s holčičkou v bílých šatičkách kolem hnusné černé louže na návštěvu a máma si pomyslí: Hlavně ať ta holka nešlápne do té louže! Co slyší podvědomí, které nevnímá "ne"? Hlavně ať ta holka šlápne do té louže... A ještě jí to řekne, takže i ta holčička si reje do podvědomí tutéž negativní myšlenku. A co se stane? Holce se zvrtne noha, nebo zakopne nebo cokoli... a je v louži. A matka zvolá: No to je přesně to, co jsem nechtěla. To je snad zákon schválnosti !!
Už víte? Měla si pěkně pozitivně myslet a holčičce říct: "Tu louži hezky bez problémů obejdeme." a bylo by vystaráno...

Nuna:

..kéž by to vždycky bylo takhle jednoduché..
..bohužel mám vyzkoušeno,že ač si myslím co chci pozitivního, stejně do tý louže spadnu..
..nemluvě o případech,kdy mě tam prostě někdo strčí..

Sem.miš:

Ono nestačí jen si myslet pozitivní věci, ale věřit tomu. Když něčemu nevěříš, tak tu pozitivní myšlenku zrušíš.. Proto říkám, že s tím lidi neumějí zacházet. Ono to je jednoduché, ale víra v dobro mezi lidma není.. Možná taky už předem počítají s tím, že je do té louže někdo strčí. To je taky v podvědomí.

 

 

Jak posílím sílu vůle? ( Brujo )
Občas se setkávám s věcmi, které mě při nejmenším vyděsí. Potom mě dokáží skrze můj strach sát energii. Nechci užívat rituálů, rád bych se naučil, aby to bylo pouze a jen na mě. Je možné systematicky posilovat vůli? A jak vůle souvisí s egem?

Sem.miš:

Vůle je víra v dobrý konec. Jakmile nevěříš, že to dokážeš a že vše dobře skončí, tak to dobro v současnosti i budoucnosti zpochybňuješ a tudíž nuluješ. Tvoje podvědomí to registruje a nedává ti dostatek vůle k vytrvání v akci, protože už předem ví, že to nevyjde, tak je snaha zbytečná. Každý, kdo je takto daleko, ví, že budoucnost si sám zvolíš v současnosti. A když v současnosti pochybuješ - znamená to, že nevěříš. Důležité pro každého člověka, ať je Mistr Reiki a nebo chigongu ( a nemusí být ani mistr ) je skoro dětsky naivní víra, že je toho schopen a že to funguje. Je to v podvědomí. 
Mistr ti dokáže vypudit z těla démona, protože on o svém umění a schopnostech nepochybuje. Věří jim. A ta víra je svoboda - dokáže, oč požádá. Ale Ty svým schopnostem dostatečně nevěříš, takže za chvíli je "zloduch" zase u tebe. Vycítí to, že může. Mistrovi se vyhne. Chápeš už princip vůle? Věř v dobrý konec a představuj si ho, jako by se to už stalo. Nejlepší pro Tebe je stav, kdy se naučíš v duchu přímo prožít pocit, který máš, když se ti uleví, že jsou pryč. Když to dokážeš, zaženeš je sám, protože toho pocitu - tvého silného podvědomého pocitu, že jsou pryč a ty jsi šťastný se leknou. Ta věta, co jsem ti napsala je jen podpůrný materiál, jen jako berla, kterou můžeš odložit, až se naučíš to, co jsem ti poradila.

 

Něco je špatně... Celý svůj život, a v poslední době opět, ve mně zrají pochyby, vzdor všemu co vím, co jsem se naučila a co jsem pochopila. Svět je spravedlivý, každý má co má mít a co si zaslouží. Opravdu? ( Lostris )

Sem.miš:
Jsem jedna z těch, co se mají právě proto dobře, protože jsou poctiví, opravdoví, upřímní a rozdávají lásku třeba jen očima kam se podívají. Je to v člověku a je to v myšlení. Je to v podvědomí.
Pochopila jsem to, když jsem se dočetla něco o "emocionálních rovnicích", které máme v sobě zakotvené, které nám "nasadili" rodiče či vychovatelé, či kdokoli, kdo pro nás v životě něco znamenal a my jsme si jeho slova "vytesali do kamene naší skály v mozku". Mnohé z těch rovnic nejsou správné a jsou v rozporu s tím, co si vědomě myslíme a snažíme se podle toho chovat. A proto to nevychází.
Život je o tom, že když už víš, jak na to, tak můžeš i "nastavit druhou tvář", ale nikdo si netroufne dát druhou facku, protože ze tvého pohledu a chování vycítí, že by se mu to sakra vymstilo jinde a jindy.... Matrix... vidělas to? Přesně na tom principu to funguje. Mít pozitivní myšlení a správné vryté základní vzorce. Pak ti život neublíží a vše se děje ve tvůj prospěch.

Lostris:
Hele, jak dlouho už takto funguješ? Jsi si jistá, že se ti nemůže do cesty něco postavit? Je možné, že jednoho dne zjistíš, že tvá radost a sebedůvěra byla předčasná?
Vlastně mi šlo hlavně o to, že ne vždy v tomto systému narazíme jen na dobré... Matrix je krásně zpracovaný nástin skutečnosti, jenže ona je ještě malinko jiná... a já chci vědět jaká

Sem.miš:
Touhle otázkou jsi mi řekla toto:
Už jsem pochopila, jak to chodí jiným. Ale nevěřím tomu, protože mě to tak nechodí...
Víš, proč ti to tak nechodí? Protože ty tomu nevěříš!!
Ano, já už vím, že jsem „chráněná osoba“ a Universum už nedovolí, aby mi někdo ubližoval. Protože já už jsem se bránila a ubránila, já už jsem to pochopila a vím, že jsem jaksi napojená na ten Universální vesmírnej internet, kterej má svůj velmi výkonnej antivirák.
Ty ten antivirák ještě nemáš nainstalovanej, protože mu nevěříš.

 

Funguje to přibližně takhle:
Ty se ptáš: "Zasloužím si za to, jaká jsem, to co si přeju?"
Já se neptám, já si přeju: "Tohle si přeju, protože si to zasloužím."
Když vyjádříš pochybnost - zrušíš přání. A pochybnost je i to, že tomu systému nevěříš. Ty víš jak ta loď funguje, ale zatím do ní pro jistotu nenastoupíš... jen se koukáš ze břehu. Tak to funguje.

 

—————

Zpět