Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Hlazením proti stresu

12.05.2009 15:41

 

Erotogenní zóny jsou tajemná místa na těle. Pokud se jich dotknete, reagují velmi citlivě. Příčinou jsou miliony nervových zakončení v kůži, která hlásí mozku každý jemný dotyk. Kousek kůže o velikosti desetníku obsahuje okolo 50 takových receptorů. Na rtech, jazyku, genitáliích, prsních bradavkách a špičkách prstů se jich nalézá ještě více.

 

Když pohladíme či políbíme kůži, stimuluje tím tyto nervová zakončení. Každý člověk má na svém těle skrytá místa, při jejichž dotyku pociťuje velmi příjemný pocit šířící se od konečků prstů na noze až po hlavu. Je krásné, pokud tyto tajemná místa odhalí váš partner, avšak je možné se sám vydat na průzkumnou cestu po svém těle.

Jaký způsob dotyků na těle je nejvzrušivější se liší člověk od člověka. Jednomu se libí velmi lehké dotyky, druhý potřebuje trochu "přitlačit". Obecně platí, že ženy jsou citlivější a mají rády pomalé, něžné a smyslné dotyky. Je to dáno i tím, že jejich kůže je jemnější.

Mezi velmi příjemné až elektrizující dotyky patří jemné přejíždění konečků prstů po zádech. V linie mezi krkem a kostrčí probíhají důležité nervové dráhy, což činí oblast nad páteří velmi citlivou erotogenní zónou.

Ženy též velmi často ocení jemné přejíždění špiček prstů po tvářích, ušních lalůčcích, očních víčkách a rtech. Hlazení obličeje patří ke známkám velké něžnosti. Na ušních lalůčcích se nachází mnoho nervových zakončení a významných akupunkturních bodů. Jemné laskání jazykem proto bývá většině žen velmi příjemné. Mezi další erotogenní zóny žen patří například vnitřní strana paže či podpažní jamky. Nejcitlivějším místem však u žen bývají prsa a prsní bradavky.

Avšak i muži mají prsní bradavku velmi citlivou a ženy by na tuto oblast při milostných hrách neměly zapomínat. K dalším mužským erotogenním zónám patří například ramena, šíje a ušní lalůčky. Největší erotogenní zónou ovšem bývá oblast mezi pupíkem a genitáliemi. Je třeba však mít na paměti, že muži většinou mají méně trpělivosti a místo hodiny dlouhého hlazení a mazlení raději přejdou "k akci".

 

Tělesné reakce u mužů ve fázi vzrušení, plató, orgasmu, ústupu a refrakterní fázi.

Fáze vzrušení
Známky počínajícího vzrušení, zvýšení frekvence tepu, krevního tlaku, frekvence dechu a jeho prohloubení. Erekce penisu, elevace varlat, otevření ústí močové trubice, ev. vztyčení prsních bradavek a zarudnutí kůže (sex-flush).

Fáze plató
Známky vzrůstajícího vzrušení, zvýšený svalový tonus, ubývá sebekontrola. Zvětšení a zarudnutí žaludu, sekrece z Cowperových žláz, zvětšení a rotace varlat, rozšíření prostatické části močové trubice.

Orgasmus
Vrchol vzrušení, generalizované svalové stahy, různě se projevující poruchy vědomí. Ejakulace s rytmickými stahy pánevní svaloviny.

Fáze ústupu
Pokles tepové frekvence, krevního tlaku, dechové frekvence a svalového napětí, mizí zarudnutí kůže. Ústup erekce, zmenšení a pokles varlat.

Refrakterní fáze
Snížená citlivost na sexuální dráždění, individuálně různě dlouhá.

 

 

—————

Zpět