Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Enzymy jsou všeumělci

14.05.2009 21:54

Bylo prokázáno, že enzymy jsou mnohostrannými všeumělci. Obzvláště mohou být vysoce účinným pomocníkem při zvyšování imunitní obrany, dále při léčení různých nemocí - od otoku po sportovních úrazech nebo po trhání zubů, přes zánět mandlí nebo měchýře, až po sklerózu multiplex či dokonce v prevenci rakoviny a vzniku metastázy při nádorovém onemocnění.

Široké možnosti enzymů lze snadno vysvětlit: enzymy působí přímo na imunitní systém - je-li oslaben, umějí ho posílit a znovu vybudovat. Mohou dát také do pořádku porušenou imunitní rovnováhu. V organizmu se nalézají asi tři tisíce různých enzymů. Zúčastňují se například trávení ( trávicí enzymy ), štěpení bílkovin a polypeptidů za vzniku peptidů a aminokyselin ( proteolytické enzymy ) a mnoha dalších reakcí v těle.

Enzymy posilují makrofágy.

Jelikož makrofágy - všežrouti obranného systému - pilně odstraňují veškeré smetí a antigeny, nemají původci nemoci vůbec žádnou šanci, aby vážně poškodily tělo. Makrofágy se vyskytují všude ve tkáních a také v nejdůležitějších vstupních branách do těla - např. v dýchacích cestách nebo v plicní tkáni - a jednoduše vetřelce spolknou.

—————

Zpět