
Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...
Denní očista těla "zabíječskými" buňkami
14.05.2009 20:22V každém zdravém organizmu se nalézají davy zvrhlých buněk, které bloudí tělem a zkoušejí "založit" nádor. Jedinou účinnou možností zničit tyto nebezpečné proměněné buňky dříve, než mohou natropit toto zlo, nabízí náš imunitní systém: pouze zabíječské buňky putují kdem i nocí všemi našimi orgány a mohou pochytat a zničit rakovinové buňky v době, kdokud jsou ještě neškodné. Zabíječské buňky to však mohou dělat jenom tehdy, jsou -li samy fit a aktivní. Proto se o ně musíme pečlivě starat a proto náš imunitní systém potřebuje něco málo naší podpory.
MED
Med obsahuje celou řadu cenných vitamínů - obzvláště vitamíny skupiny B.
Med má v sobě vysoký podíl hroznového cukru - té cukrové formy, kterou organizmus umí bez obtíží a v co nejdratším čase přeměnit v dodavatele energie číslo jedna - totiž v molekuly glukózy.
Medu samozřejmě nechybějí minerální látky a stopové prvky: obsahuje vápník, hořčík a sodík, ze stopových prvků především železo, měď, fosfor a nangan.
Nadto obsahuje včelí med ještě další hodnotné substance, které pomáhají objasnit jeho zázračné účinky: četné enzymy, různé hormonální látky a celou řadu cenných organických sloučenin, které může naše tělo dobře zužitkovat.
Med stabilizuje imunitní systém. Med zvyšuje tvorbu protilátek. Med má smrtící účinek na bakterie.
PROPOLIS
... má antibiotické účinky a obsahuje minerály a vitaminy. Propolisové přípravky jsou k dostání v lékárnách a dobře zásobovaných drogeriích. Vložíte-li si propolis do hrdla, můžete si touto ochrannou substanci impregnovat svoje "předměstí" - ústní dutinu - a zřetelně si zvýšit odolnost svého prvního obranného valu.
ŠÍPEK
Šípky jsou ceněny a oblíneny nejenom pro svoji krásu. Obsahují řadu účinných látek, které jsou mimořádně důležité pro zvy šování obranných sil. Je to především vysoký obsah vitamínů ( vitamín C, ale také A, B1 a B2 ) a různé minerální látky.
Nejlepším obdobím pro svběr šípků je pozdní podzim, když nastanou první mrazivé noci.
LÍPA SRDČITÁ
Při horečce a prochlazení je jedním z nejlepších doporučení potní kůra s lipovým čajem. Účinné substance jsou: éterické oleje, flavonoiy, třísloviny, slizy. Ke zvýšení imunitní síly můžete pít lipový čaj - jako domácí nápoj - kdykoliv. Obzvláště tehdy, je-li venku vlhko a zima a nad zemí táhnou mraky, je šálek lipového čaje, eventuálně oslazený lžičkou medu.
ČERNÝ BEZ
Látky obsažené v květech černého bezu - obzvláště =terické oleje a flavonoidy, ale také mnoho vitamínů a minerálů - jsou vysoce účinnými složkami při zvyšování vlastní tělesné obrany a jako prevece nachlazení a chřipky. Kromě toho usnadňuje odkašlávání hlenů a zmírňuje také potíže pří rýmě a horčce.
Stříhejte zcela rozkvetlé okolíky a nechte je rozprostřené na papíru dobře uschnout.
Lipové květy sklízíme tehdy, když jsou v plném květu a nádherně voní. Trháme je do papírových sáčků, aby se květy nepomačkaly a byly stále provzdušněny.
—————