Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Dá se získat zpět důvěra ve vztahu, vzniklá například nevěrou?

21.05.2010 23:19

ajvy
nedá...resp. dotyčný podvedený se o to může snažit a oba se můžou upřímně snažít ten vztah dát do pořádku, ale ono to má hlavně kořeny jinde...jsem zastáncem toho, že nevěra má nějaké hlubší opodstatnění vždycky, je to nemoc vztahu a jako každá nemoc ukazuje na nějakou nerovnováhu v určité oblasti vztahu...a pokud je jeden nevěrný, druhý se to dozví a přesto se rozhodnou vztah udržovat, pak dojde dříve nebo později k rozvratu. Z jednoho prostého důvodu: jsme lidi...ono by to teoreticky šlo pokud:
- by oba byli schopní objevit ten hlavní důvod nevěry a rozpitvat si to, a oba upřímně by byli ochotni změnit nějaké staré vzorce chování, které ničily ten vztah
- kdyby byli oba tak silní, že by ustáli vedlejší lidské "negativní" projevy jako žárlivost, pochyby, nenávist,
- aby ta jejich láska byla natolik silná, že by jim to za to stálo...
Ale v opravdovým světě toto těžko funguje podle mého názoru a když ano, tak je to zřejmě jen maska, jakási hra na něco, a ten minimálně jeden v tom vztahu musí nehorázně trpět...

Player
Nedá.
Otázka však zní: Potřebuješ ji? Teda myslím právě tuhle důvěru?
Samozřejmě potřebuješ příteli důvěřovat, že když řekne, že vyzvedne holku ve tři ze školky, že to skutečně udělá a ne, že ho v jedenáct v noci najdeš v putyce pod stolem.ale o takové důvěře asi nepíšeš,či ano?
Tak si řekni:zahnul mi,zahne asi znova.Chci ho? (samozřejmě,že chceš).Je to bídák? Je. (teda v tvé ženské logice,možská je jiná).
Změň hodnoty a zakaž si žárlit.pak můžeš dál existovat,aniž skončíš ve cvokhauzu.

Henri288
Nazdar Playere,
po několika denní odlmce to na mě zase solíš..když už si mě přesvědčil,že mu mám dát šanci(což jsem udělala),tak mi jistě poradíš i tedˇ..máš zase úplnou pravdu...chci ho miluju ho,i když je to bídák...žárlivost mě ovšem sežere za živa...ach jo!

Nuna
.. a zrovna tady tuhle prolítlo,že žárlivost se nedá vyléčit..
..že je to opravdu o sebevědomí a sebedůvěře člověka..
.. narvi energii do toho,abys na sobě kapku mákla..
..bude to efektivnější než si spřádat vize o tom,kde s kým jak a proč můj milovaný byl,je a bude..

Sem.miš
Možná Ti to bude znít divně, ale pokud mám důvěru v to, že mě ten můj miluje, tak ji prostě mám. Říká mi to přece mnoho symptomů ve vztahu, v jeho chování ke mě. Když mě opravdu miluje, je to stav duše - rozumíme si téměř ve všem, nehádáme se pro kraviny, shodneme se na vydávání peněz i na výchově dětí, máme stejný názor na nevěru.
Takže jestli tohle všechno máš a vidíš, že si rve vlasy a absolutně nechápe, jak ho mohla nějaká tak zblbnout, že s ní skočil do postele, kaje se a tvrdí, že to byl úlet, tak mu to věř. Stane se to a není v tom žádný cit. Jen tělo a něco, co mu doma chybí. Takže - není to výtka ani nic proti ničemu - ale zkuste to rozpitvat do podrobna: čím ho zblbla? Je možné, že měla výstřih do V a vlasy vyčesané, že jí byl vidět krk a jeho to vzrušuje. Stačí taková maličkost a když to bude mít doma, tak se vrhne na Tebe.
Třeba nenosíš sukně a jeho to vzrušuje. Kdoví.. Může Tě opravdu milovat, ale tyhle momenty stojí za to prozkoumat, aby se mu to víckrát nestalo.
Jestli mu nebudeš věřit, že Tě miluje, bude to viset mezi vámi a on si časem najde jinou, která mu věřit bude. Tak jestli Ti za to stojí, povznes se nad to, řekni si: sice ulít, ale žít chce se mnou, to o něčem svědčí.. Chlap vycítí Tvoji nedůvěru a trpí tím. Trpí 3x - zklamal sebe, že ulít, zklamal Tebe, že ulít a ještě mu nevěříš. To, že na důvěře stojí vztah je pravda. Jakmile jeden pilíř ze dvou není pevný, celý vztah je před zborcením.
Vím, že trpíš taky. Ale jestli už mu nemůžeš věřit, je zbytečné vztah v té agonii držet a je lepší ho "rozpustit".

Janey82
nedokážu si to představit...myslím že to jde buď velmi těžko, nebo možná vůbec...protože to semínko nedůvěry, podezíravosti, to tam pořád je a bude...to jen tak nezmmizí a pořád se to bude připomínat...i když je spousta ženskejch a možná i chlapů, kteří odpustili a pokračovali ve vztahu s někým, kdo je podvedl, otázka je ovšem, jak ten vztah pak vypadal? A jak dlouho pak ještě vydržel......kdepak...tohle už se slepit nedá...
A pokud někoho miluju, jsem mu věrnej...výmluvy se nepřijímají...a hlavně od ženských...to my ženský pořád odpouštíme...ale když pak sami ulítnem, jsme kurvy...(To je jen hypoteticky...ale je to tak...ne?)

Player
Chichi. Nejlepší by bylo,kdyby nevěrník měl jednou za rok tzv. opušťák na úlet. Jednak by se to nebralo jako nevěra a jednak by to partnerka mohla taky votočit.

Sem.miš
To tedy nevím, člověče - ale mě by třeba nevadilo, kdyby šel ten můj na striptýz, kouknout se na prsa 6ky a šáhnout si třeba ( páč je nemám ). Protože vím, že tu ženskou nemiluje, jen je to něco jinýho. Ale kdyby chtěl jít do bordelu, tak to už bych se ptala, co mu schází, jestli by to byl problém zkusit to doma... Třeba - řeknu to na tvrdo - spousta žen nemá rád anal, ale muž touží to vyzkoušet. Kde, když doma nemůže, protože jeho ženě se to příčí? A najednou je tu nějaká slečna v mini s tangama, co na něj tu prdýlu sama vystrčí a on vidí příležitost - žádná láska, jen něco, co doma v životě mít nebude. Riskne to. A někdy si tím zničí krásný vztah. I přesto, že tohle některé ženy vědí, stejně to doma nevyzkouší.
Stejně orál - jsou ženy, co zvrací - a muži by to mohli pořád.
Ale jako chlap bys to měl vědět líp. Jak je to, co?

Player
Ono to je spíš o takovém restartu, než o tom, co máš rád.
Prostě takhle. Já miluju 3 žánry hudby, ale zkrátka občas si musím poslechnout něco jiného. Nebo-zbožňuju tlačenku, ale přece jí nemůžu jíst v jednom kuse. A neznamená to, že když si dám ráno vajíčka na tvrdo, že tlačenku přestanu mít rád. Ovšem stát se to samozřejmě může. V tom je život tak nejednoznačným bludištěm.
Jinak máš ve všem pravdu, jako ostatně vždy.

Janey82
A co když chlap má všechno a stejně se začne nudit? Tak to taky omluvíme? Že jsme se mu už okoukaly a tak co by si nezašel obskočit nějakou osmnáctku s blond vlasama...? Když se mi pak zase vrátí...tak to by se teda za mě už nevrátil...přede dveřma by měl kufry

Sem.miš
Jani a co říkáš na svingers párty, nebo jak se to píše? Tam jsou páry, co spolu normálně fungujou, jen chtějí vyzkoušet něco jinýho s někým jiným. Já bych tam tedy nemohla, protože pohled na mého milého s jinou by mě ničil a kdyby na mě šáhnul jinej chlap, tak bych se osypala, ale jsou tací a není jich málo....

Nuna
..swingers..
..uznávám - pro manželské a partnerské páry je to asi dost náročné..
..je to záležitost,kde se člověk musí oprostit od všech emocí a užívat si jen to fyzično..
..na to má žaludek málokdo a partnerskou krizi bych tím teda fakt neřešila..

Janey82
A já? Já si pobrečím...ale nebudu brečet proto, že ho nemám doma, ale proto, že mě oklamal, že mě nemiloval, že jsem mu uvěřila a on mou důvěru pošlapal...

Player
Miloval. Neoklamal. Jen zkrátka musel!

Sem.miš
No, taky znám pár chronickejch sukničkářů:
1/ si ji vzal, že zůstala s děckem a jemu jí bylo líto, má ji rád, ale nikdy do ní nebyl zamilovanej, a to mu schází - takže je každou chvilku zamilovanej do jiné, než to za pár měsíců pomine.
2/ s ní je proto, že se do ní zbláznil, jak byla krásná a svůdná a upíchli si děcko - pak zjistil, že ale není taková, jakou by si představoval na celý život, ale je tu dítě, tak s ní je, ale má každou chvíli milenku.
3/ je s ní proto, že sice spolu chodili dost dlouho, ale jen proto, že sem tam měli rande a vlastně se neznali. Pak se sestěhovali a on poznal, že takhle si to tedy nepředstavoval, jenže ona ho tolik miluje, že jí nechce ublížit rozchodem. Tak s ní je, ale sex s ní ho už nebaví, tak si sem tam najde nějakou milenku
4/ ona čekala mimčo a potratila. Pak se snažila otěhotnět a sex se pro něj stal jen povinností v jakékoli denní a noční hodině, už se mu spíš vyhýbá. Ale na druhou stranu mu schází, tak ho hledá jinde.

Když někdo hledá sex pravidelně jinde, tak mu vždycky něco schází a nebo něco nefunguje. Ikdyby to nebylo na první ani druhej pohled zjevné.

Nuna
Chlap,kterej se neotočí na ulici za jinou babou, nezaflirtuje s nikým jiným, nemá erotické sny o kolegyni z práce a Vilmě Cibulkové, tak není "normální". To není důkaz lásky,to je pouhá závislost na partnerce. Ještě děsivější je, když jí doma vykládá " ..já bych nikdy nemohl.." a ve skutečnosti je jí nevěrnej na každým rohu a nejen v představách a snech.
Co chcete ženský? Aby ten váš s váma seděl celý dny doma na fotelu a nyl o tom, jak jste pro něj úžasné a božské a nejlepší a jak by vás nikdy nepodvedl? Ve skutečnosti, když jde s kamarádama do hospody, co si myslíte, že probírá? Váš zadek nebo zadek té dlouhonohé blondýny, co projde okolo?

Sem.miš
Ne každá odpouští - třeba já jsem neodpustila manželovi, protože jsem cítila, že neujel, ale že se zamiloval. Tudíž nemohl milovat mě. A tak bych dál žít nemohla. To je rozdíl od nevěry tělesné.

Ziky
Povím ti to asi tak, já se o to snažím už přes rok. Manželova nevěra mi totiž nejde vypudit z hlavy a řekla jsem mu rovnou, ,že už mu nikdy bohužel nemůžu důvěřovat. Zklamání je bohužel mnohem silnější a nedá se to jen tak vymazat, i když on řekl, že už to všechno skončilo, ale to skončilo možná pro něj, ale ty rány se už nezacelý. Pro mě to prostě ani začít nemělo.
žiju s ním, milujeme se, jsem teď v celku šťastní, ale ta důvěra se nevrátila.

Player
Ano.Ale ve skutečnosti váž vztah získal novou dimenzi a pevnost.Jednou,až vám bude hodně let (pokud se nezapudíte do té doby) budete spolu sedět v parku na ůlavičce a držet se pevně za ruce (a já vám to budu závidět a přát).

Sem.miš
Tak nějak se mi chce říct:
Polovina žen je smířená s tím, že jí chlap občas zahne, ale co oči nevidí, to srdce nebolí.. a druhá polovina žen chlapy vůbec nezná a myslí si, že muži myslí jako my - ženy. Ale ty jsou na omylu.
Muži myslí jako muži - a ti, co nejvíc mluví o tom, že by v životě nezahnuli, ti právě zahýbají a nebo o tom aspoň sní. Ti, co to přiznají, že ho to párkrát napadlo a nebo i ulít, ti nelžou.
Teď jde o to, co je pro ženu lepší slyšet, že...

Janey82
Jenže tady není řeč o duševní nevěře, ale o fyzické...to že se koukáme na jiný chlapy, nebo že chlap kouká jiné babě do výstřihu, to je opravdu normální a je to neškodný...ale už není normální, když opravdu zahne...ať to tady nikdo nesvádí na to, že je to normální a geneticky daný......nebo tobě by to snad nevadilo? Kdyby si skočil na hubenou blondýnu a pak zase přišel domu a chválil tvůj zadek?

Player
Nestrkej hlavu do písku jako pštros.Jistěže je to v genech.Všimni si,že nabyla v dějinách lidstva doba,kdy by tomu bylo jinak.Vagína je prostě vagína odjaktěživ!

Janey82
No a penis je penis...a kdybych tohle říkala já za ženský, asi by ti to tak normální nepřipadalo, co?

Nuna
..ale ono to JE geneticky daný a JE to normální a přirozený..
..jen lidstvo si to přetvořilo k nějakému prapodivnému obrazu..
..člověčí přirozenost svázaná konvencema a rádoby morálkou.. fujtajbl!..
..a pokud jde o mě versus hubenou blondýnu - vzhledem k tomu,že se mi líběj oplácaný brunetky, bych mu asi vynadala, že nemá vkus a ať příště najde někoho,koho může přivést i domu..

Sem.miš
Patrně máš pravdu - a tím, že si to zakazujeme, tak se navzájem nutíme přetvařovat se a lhát si.
Samička šimpanze prý kopuluje v období páření až s 35 samci...

Ziky
Já teda zrovna nevěru moc netoleruju, ale učím se s tím žít, že se to stalo. A to že se chlap otočí po ženský, tak to je úplně normální, je to chlap a není v klášteře. Chlapům se prostě ženský líběj a nám zase chlapi, tak proč z toho dělat vědu. Otočení není nevěra a do hlavy mu nevím, abych viděla co mu v ní právě šrotuje, bohu dík, to bych se asi divila.

Sem.miš
To asi jo - ikdyž Tě bude zbožňovat a bude Ti u oltáře nasazovat prstýnek, tak se podívá na zadel té družičce, co zvedá kytku ze země a představí si, jak jí "ho" tam strká.. A to Tě miluje!! Jde o to, že si to jen představí. Určitě za ní nepůjde a nebude to chtít realizovat. Ale i my máme své představy, není-liž pravda?

Player
Ale vždyť to tak je. Kolikrát se tady diskutuje o délkách. Nebo vezmi si božstva zapomenutých civilizací, jak byla jejich pohlaví znázorňována.
Poinkviziční doba je taková, že teprve dnes se pozvolna erotice začíná znovu dávat zelená, nabízí se jako léčebná terapie na deprese, poruchy spánku a já nevím čeho všeho ještě. A to, že pohled na neustále jednu a tutéž nahotu uzavírá kohouty je prostě fakt, ale východiska existují.
Já nejsem sukničkář, spíše jsem věrná duše, ale kdybych měl s někým být déle jak 2 roky, asi bych musel...

Janey82
Tak to jsou teda vyhlídky...a jsem zase u toho...ze mě snad bude feministka...dobře...já teda uznám, že zahýbání je normální a je to příroda...a nebudu chlapa dusit kvůli nevěře...ale mám na to samé právo i já? Můžu si taky beztrestně zahnout, aniž by to budilo nějaké pohoršení? Asi ne...to už příroda není...to je kurevnictví...

Nuna
No..proto říkám,že chlapi to mají v životě jednodušší,společnost je k nim tolerantnější. Když zahne chlap,můžou za to pudy.
Plájo,co za to může,když zahne ženská?
Ale budeš li to brát tak,aby to bylo "spravedlivý",tak prosím. Proč bys nemohla být nevěrná, když to potřebuješ?

Janey82
Tak pokud bys to takhle fakt brala, tak to jsi dobrá..za sebe vím...tohle bych neuměla ani omylem...asi bych mu něco omlátila o hlavu......Asi jsem poněkud prudérní...

x.Scorpio
Playere, taky mám tu čest mít mužský tělo. Taky čumím po ženských, možná víc než je zdrávo, prostě se mi líbí od shora až dolů. A přesto musím souhlasit s Janey82. Hold každý si představujeme svůj vztah po svým.

Sem.miš
Jani, možná Ti to přijde divný, ale podle nějakýho průzkumu celosvětovýho bylo zjištěno, že víc jak 50% manželů vychovává potomky, co nejsou jejich. Co z toho vyplývá? Že víc jak 50% žen si našlo manžela, který by jim vyhovoval na celý život, ale dítě si upíchne potom s nějakým samcem, se kterým nutně musí být tomu hodnýmu manželovi nevěrná...

Player
Já to četl o Angličanech,kde je to prý 23%.Ale jinak si myslím,že tak vysoké číslo je nasmyslné.
Říká se,že se to zpravidla děje s charismatickými šéfy,ale stejnak...50%,no,nevim.

Sem.miš
Hele, když 96% mužů zahýbá, tak to nezůstane bez následků, ne? Nemysli si, že každá Ti řekne, že je vdaná a chce s Tebou dítě. Vyspí se s Tebou, Ty jsi rád, že sis užil a už jí neuvidíš, nebudou problémy, nebude Tě nutit platit alíky... Ona na to má doma manžela a "otce" toho dítěte, víš...

Player
No,faktem je, že pokud se do toho započítá celej svět, včetně Afriky a Jižní Ameriky a Oceánie, ale stejně-vem si, pak se s manželem rozejde a označí pravého otce...víš kolik by takovejch ženskejch dodatečně chtělo prachy? Vůbec v dnešní době?

Janey82
A tyhle ženský třeba nechápu...jak se tomu svýmu hodnýmu manželovi vlastně dokáží podívat do očí? Jak můžou s čistým svědomím klidně žít?...no jo...lidi jsou různé...

Sem.miš
Já si myslím, že základem vztahu je hlavně důvěra a oddanost. To, že on věří, že Tě miluje a Ty věříš, že ho miluješ a oba věříte tomu druhýmu, že se milujete a že byste se proto nikdy neopustili, přestože by nastala taková nějaká krize - ať peněžní a nebo sexuální. Protože když si to tak vezmeš - kdyby existovala věrnost na celý život, tak není tolik rozchodů a rozvodů. Vem si to: Kolik lidí má jen jeden vztah na celý život? Já snad nikoho neznám? Moji rodiče a jejich generace, i generace předtím, ti spolu byli od svatby do smrti. Ale tuším, že ne proto, že by se celý život tak milovali, takových je fakt málo, ale protože rozvod nebyl možný a nebo byl společensky neúnosný. A tenkrát taky byly nevěry a paralelní vztahy, jen se o tom tak nemluvilo, jako teď. I královny měly své ctitele a králové svoje konkubíny...
Nevím, nevím, ... věřím, že pravá láska se ochrání sama, a ta pravá není tělesná - je to stav duše. Takže zůatat si věrni duševně, v porozumění ohledně všeho, co se stane, nevyčítat si, pochopit a neopouštět... Tak bych to viděla :-)

Player
Jo.
teď tady konečně zazněla ta krásná věta. Bingo!
Oddanost. Ať mi klidně družka zahne ,pokud ji někde něco vzruší, když mi bude oddaná duševně, nepřestanu ji milovat. Pak je ještě druhá otázka, zda tajit či prozradit. Tajit!

Sem.miš
Zatloukat, zatloukat, zatloukat!!! :-)

Janey82
Generace mých rodičů věří tomu, že i když jim to neklape, musí se obětovat kvůli dětem...
A zjišťuju, že si to myslí i někteří z mojí generace...a když říkám neklape, myslím tím totální nesoulad a navíc bez lásky...jen zvyk a pohodlnost...
Opravdu přemýšlím nad tím, do jaké míry bych byla schopná odpustit tomu, koho miluju a komu věřím, že i on miluje mě...a navíc, jsme zase u té důvěry...když ji jeden poruší...naruší celý vztah...pak už zbude jen ta oddanost, jak říkáš...stačí to? Se svojí povahou nad vším přemýšlet a všechno řešit...asi bych to neustála se vztyčenou hlavou...tak můžu jen věřit, že mě to nepotká...

Player
Ale to pozor. Sám jsem zahnul za 40 let jedinkrát! To jsem dost pod průměrem. Já jen naznačuji, že věda je nanotechnologie, astrofyzika, astronomie, farmaceutika, ale nikoli nevěra. Hm.

Mihule
Takže ty vlastně nepotřebuješ zahýbat, ale potřebuješ vědět...že bys mohl?

Janey82
...hele to je dobrý...o tom to možná je...a možná, že kdyby věděl, že může, nelákalo by ho to ani...

Player
Zdání klame.J á jsem nevyléčitelný romantik vhodný na roční až dvouroční vztah.

Charissma
A můj ex byl totálně věrný...... akorát u sebe nosil kondom - na co, my ho nepotřebovali…

SimíkS
mě se bohužel stalo, že jsem přítele,,podvedla´´byl 8 měsíců v zahraničí a stalo se to. Lhát jsem mu nezvládla, protože ho neskutečně miluji. Riskovala jsem vše, tím, že jsem mu to řekla, zranila jsem ho. Jsou dvě věci, kterých v životě lituji, první že jsem to udělala a ta druhá, že jsem mu to řekla. Ví to 3 měsíce a ještě se s tím nesmířil a vím, že to ani neudělá, jen se tato nepříjemná informace možná zasune daleko do mozku,doufám v to. Toleruji, že se na mě zlobí, chápu ho, miluji ho a on miluje mě. Oba se snažíme na to zapomenout. Myslím, že mi jednou začne opět plnohodnotně důvěřovat, snaží se...mobil už mi neprohledává, stejně tam nic není, nedávám mu sebemenší důvod k žárlivosti a nic mu nezakazuji. Zvládá to podle mě perfektně, na to jaká je to rána pod pás od člověka, kterého miluješ je to hnus nedělá se to a lituji toho,vím, že bych to vživotě už neudělala, protože během chvíle ztratíš vše co miluješ,jak se zpívá, pro pár minut touhy ztratíš všechno o čem doma jsis snil...

Player
Postel není banalita. To je základ. Ale když pak máš řešit, jak uživíš děti, zaplatíš nájem...jen pro to, že zkrátka toužilas druhého "totálně vlastnit", tak většinou vaničku vyliješ i s dítětem. A přitom ten samec jenom podlehl své přirozenosti a nic tím říct nechtěl. Např.

Stačí pochopit tu naprostou odlišnost obou pohlaví a najít tu svatou trojici: Erotika-dialogy-společné zájmy. A máš šanci třeba ne na na doživotí, ale na pár let hezkýho života.

Nuna
Jani, Víš,tady jde fakt o to,jestli je to nevěra duševní nebo jen fyzická. Fyzickou nevěru dokážu tolerovat, odpustit, sama k ní mám sklony a to dokonce i v případě, kdy někoho miluju a je pro mě mým životním partnerem. Navíc moje pozice bisexuálky mi umožňuje i těžit z případné partnerovo nevěry.
Duševní nevěru odpustit ani snad asi nelze. Resp. to už je pak sebemrskačství - zůstávat ve vztahu, kde partner miluje někoho jiného.

 

—————

Zpět