Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


D.M. Ruiz

18.05.2009 15:30

Každý z nás žije ve svém vlastním snu, ve své vlastní mysli. Každý z nás se nachází v úplně jiném světě než ostatní. *****************
Budete-li ostatní vnímat takové, jací jsou, a nebudete vztahovační, nic z toho, co řeknou nebo udělají, Vás nezraní. I kdyby Vám lhali, nic se neděje. Lžou, protože se bojí, abyste nezjistili, že jsou nedokonalí.
*****************
Láska je tím, co Vás činí šťastnými, a pokud se Vy i Váš partner stanete služebníky lásky, přijde den, kdy spolu můžete být bez jakéhokoli obviňování a kritiky, bez zloby a beze smutku. 
*****************
Představte si, že bychom všichni byli sami k sobě upřímní, začali ostatním odpouštět a milovat je. Pak bychom přestali být sobečtí, byl by konec s pomluvami a už bychom jeden druhého nesoudili. Svět by se stal místem, kde bychom všichni žili v lásce. 
*****************
V každém vztahu jsou dva snílci se dvěma různými sny. Musíte přijmout rozdíly, které existují mezi dvěma snílky, musíte vzájemně respektovat své sny. 
*****************

Umění žít ve vztahu je nejvyšší mistrovství, a jediný způsob, jak jej dosáhnout, spočívá v jeho praktikování. Naučit se fungovat ve vztahu proto vyžaduje činy, nikoli vstřebávání znalostí. 
*****************
Když milujete bezpodmínečnou láskou, pak se člověk i Bůh ve Vás spojí s Duchem života, který Vámi proudí. Váš život bude vyjadřovat krásu Ducha a Váš sen se stane mistrovským uměleckým dílem. 
*****************
Jste krásní bez ohledu na to, co říká Vaše mysl. Tak to je. Pokud si svou krásu uvědomíte a přijímáte ji, mínění ostatních Vás nemůže nijak ovlivnit. 
*****************
Když jste k sobě upřímní, začnete vidět věci takové, jaké je chcete vidět. Zranění na Vašem emocionálním těle jsou zakryta tímto popíráním. Teprve když se na tato zranění podíváte očima pravdy, můžete je konečně vyléčit. 
*****************
Když milujete, děláte všechno proto, že to chcete dělat. Stává se z toho radost. Je to jako hra, která Vás baví. Když milujete, neočekáváte, že se něco stane. Ať už se stane cokoli, je to v pořádku a neexistuje skoro nic, co by Vás mohlo zklamat. 
*****************

Lidé jsou posedlí vědomostmi a zkreslenou představou o sobě samých. Proto jsme přestali být svobodní. 
*****************
K vytvoření vztahu, který Vás dovede až do nebe, musíte zcela přijmout své tělo. Musíte je milovat a umožnit mu, aby svobodně dávalo a svobodně přijímalo, bez jakéhokoli studu... neboť stud není nic jiného než strach.   

—————

Zpět