Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Co s námi dělá špatná funkce čaker

20.05.2009 14:30

1. čakra

Při chybné funkci této čakry krouží vaše myšlení jen kolem materiálního vlastnictví a kolem smyslových požitků … jídla, alkoholu, sexu. To, co se vám líbí chcete také vlastnit, aniž byste přemýšleli o následcích. Zároveň vám může být být velmi zatěžko otevřeně brát i dávat. Máte tendenci se pojistit. Neschopnostněčeho se vzdát je nezřídka vyjádřena ve formě zácpy a tloušťky. V extrémních případech jednáte předrážděně a hněvivě, zuřivě až agresivně. Je patrné nesmírné prosazování vlastních přání.

Při nesprávné funkci základní čakry je vaše tělesná konzistence slabá a máte málo duševní i fyzické síly k překonání čehokoliv. Mnoho věcí vám dělá starosti. Možná máte také pocit, že ztrácíte půdu pod nohama. Život vám připadá spíš jako břímě.

Nemoci: zácpa, hemeroidy, zánět tlustého střeva, průjem, chladné neprokrvené prsty u nohou a rukou, frekvence močení, bolesti močového měchýře, osteoartróza kyčelního kloubu, ledvinové kameny, hypertenze, hypotenze, impotence, vrozené deformace chodidel.
 

2. čakra
Nedostatečná funkce vzniká ve většině případů již v dětství. Možná vám chyběly dotyky, mazlení a něžnosti. V pubertě jste deroucí se sexualitu zablokovali, potlačili. Možná to zapříčinila malá sebedůvěra. Toto potlačení má za následek nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost.

Nemoci: dráždivý tračník, menstruační cyklus, premenstruační syndrom, cysty na vaječníkách, nemoci varlat, nemoci prostaty.

 

3. čakra
Při chybné funkci třetí čakry všechno má být podle vašeho názoru, chcete ovládat partnera, prosazovat svou moc a dobývat. Avšak cítíte, že jste k tomu hnáni vnitřním neklidem a nespokojeností. Pravděpodobně jste zažili málo uznání a potvrzení sebe sama, proto jste si nemohli vyvinout skutečnou sebeúctu, kterou teď hledáte ve vnějším světě. Chybí tu vnitřní uvolněnost, připadá vám těžké vypřahnout a uvonit se. Také vybuchnete, ve vaší podrážděnosti se projevuje mnoho hněvu, které jste během času spolykali bez dalšího zpracování. Cítíte se často bez odvahy a poraženi. Všude vidíte překážky, které se vám staví do cesty. V dtství ze strachu, abyste neztratili uznání vychovatelů, rodičů, učitelů… jste potlačili a spolkli víc, než jste dokázali zvládnout. V obtížných situacích máte houpavý strach v žaludku nebo jste nervózní. Neobvyklé zážitky vám přinášejí strach a neklid.

Nemoci: cukrocvka, slinivka břišní, nemoci jater, žlučové kameny, dvanácterníkový vřed, kýla, střevo, slezina.

 

4. čakra
Chybná funkce čakry se může projevovat různým způsobem, např. rádi byste dávali a byli byste tu vždycky pro druhé, nejste však spokojeni se zdrojem lásky. Nebo se cítíte mocní a silní a dáváte tuto sílu jiným, ale nejste schopni přijmout lásku, otevřít se, abyste ji mohli pojmout. Říkáte si možná, že lásku druhých nepotřebujete. Nedostatečná funkce srdce vás dělá lehce zranitelnými a závislými na lásce a náklonnsti ostatních. Když jste mítnuti, cítíte se hluboce zasaženi, obzvláště pokud jste se jednou otevřeli. Pak se uzavřete do ulity a jste smutní.

 

5. čakra
Jsou-li zpomaleny energie krční čakry, je rušeno porozumění mezi hlavou a tělem. Bude vám zatěžko reflektovat na vlastní pocity aprojevujete své zadržované emce často v nepromyšleném chování, anebo se uzavřete. Vše se pokoušíte zakrýt gesty a mnohými slovy, za kterými skutečně skrýváte svou skutečnou podstatu. Nesnesete, abyste působili dojmem slabocha a pokoušíte se stát za každou cenu silnými. Tak se dostáváte pod velký tlak. Výsledek je ten, ž se schováváte do krunýře, vystrčíte ramena a schováváte se mezi ně, abyste se tak ochránili před další možnou zátěží nebo novým útokem. Disharmonická čakra je také u lidí zneužívající svá slova k manipulaci druhými lidmi. Vaše vnitřní poznání se neodvažujete nikomu ukázat a projevovat ho. Při nedostatečné funkci páté čakry upadáte do těžkostí, jak se projevit, vyjádřit, představit. Když se musíte projevit, máte jakoby knedlík v krku, váš hlas je stísněný. Jste vůči ostatním lidem nejistí a obáváte se jejich soudu. Nemáte důvěru ve své intuitivní síly.

Nemoci: astma, zvýšená činnost štítné žlázy, bolesti v krku, záněty krčních mandlí, sluchové potíže, ušní šelesty, horní cesty dýchací, soustavy, afty, zuby, mentální anorexie.
 

6. čakra
Nejčastější projev projev málo energie protékající touto čakrou je zatížení hlavy. Jste člověk, který žije výlučně svým intelektem a rozumem. Tím, že se pokoušíte řídit rozumem, platí pro vás jen takové pravdy, které zprostředkovává vaše racionální myšlení. Jedinou opravdovou skutečností je pro vás vnější svět. Vnitřní zaručuje materiální přání, tělesné potřeby a neovladatelné emoce. Duchovní diskuze jsou pro vás namáhavé a neuvřitelné. Duchovní pravdy odmítáte pouze jako domněnky anebo nesmysly bez praktického významu.

Nemoci: tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy s viděním, krátkozrakost, dalekozrakost, zelený zákal, zánět horních cest dýchacích a potíže s dutinami, výtok z nosu, záněty vedlejších nosních dutin.

 

7. čakra

Bez otevření sedmé čakry budete mít stále pocit oddělenosti od plnosti bytí, stále nebudete zcela zbaveni pocitu strachu. Tímto strachem se bude udržovat poslední zbytek „blokád“ ve vašich čakrách. Nemohou se rozvinout do celé své šíře všech možností, jednotlivé energie nevibrují v plném souladu a tím ani v harmonii se sebou navzájem.

Nemoci: deprese, parkinsovonova nemoc, schizofrenie, epilepsie, senilní demence.

—————

Zpět