Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Co nás čeká a nemine..

12.05.2009 15:51

 Porozchodové fáze čekají každého, ať na ně věří nebo ne. Většina lidí nečeká, až dozní a najdou si dalšího partnera. Proto se tak mnoho lidí nemůže vyznat v tom, co cítí, když je znovu zamilován a zároveň prochází porozchodovými fázemi. Když se prolínají kladné a záporné city, je to mnohem složitější a pro partnera náročnější, protože vám někdy nemusí tak docela rozumnět. Vaše reakce mohou být neadekvátní situacím, které s novým partnerem prožíváte. Stále totiž žijete napůl v minulém vztahu. Nechcete si to přiznat, popíráte to sobě i všem okolo, ale je to ve vás. Tomu neujde nikdo. Je lepší zůstat nějaký čas "singl" a pokusit se vyznat sám v sobě, pak teprve přemýšlet o dalším vztahu. Nechtít po dalším partnerovi, aby vám zaplnil tu díru po předchozím. To není fér vůči němu a není to nejlepší řešení ani pro vás. Protože tím většinou načínáte další nefunkčí vztah, který se vám za nějaký čas rozpadne a vy budete prožívat to samé znovu. Nespěchejte do nového vztahu. Všechno má svůj čas. I ovoce musí uzrát, než je jedlé. I vy musíte uzrát, než budete znovu "použitelní".

 

VERZE – ROZEŠEL JSEM SE JÁ S NÍ:

1. fáze - Zhruba týden až dva měsíce - poměrně osvobozující pocit a užívání si pocitu svobody.

2. fáze - Pocit prázdnoty, sem tam se vloudí i myšlenka na návrat, ale soudně uvažující člověk ji rychle zavrhne. Asi tak měsíc. Pak začne přemýšlet o něčem novém.

VERZE – ROZEŠLA SE ONA SE MNOU:

1. fáze - Cítíte šok, smutek, odmítáte si připustit, že vztah definitivně skončil, máte tendenci kontaktovat expartnera a věříte, že se znovu dáte dohromady. Tato první fáze nepřijetí skutečnosti je přirozenou ochranou těla a mysli proti bolesti a utrpení.

2. fáze - Ovládnou vás negativní emoce, strach, zlost a deprese. Přestáváte si věřit, obviňujete nejdřív expartnerku, pak sebe, pak zase jí.

DÁL JE TO PRO OBĚ VERZE STEJNÉ:

3. fáze - Ve snaze někoho sehnat, člověk začne psát inzeráty do seznamek, většinou do rubrik „vážná seznámení“, všemožně chatovat a ti odvážnější, možná i oslovovat na ulici. Po několika nezdarech začne mírně propadat depresi.

4. fáze - Začnou převládat i jisté fyzické potřeby a člověk začíná hledat i v kategorii „na sex“. Navíc postupně dochází k názoru, že nový vážný vztah ani vlastně nechce a že takhle je mu lépe. Ale není-li jedinec stavěný na „sex na jednu noc“, tak má trošku problém, protože se dostává do stavu, kdy sám neví, co chce.

5. fáze - V páté fázi si nejčastěji řeknete: „A dost, teď si s vámi, holky, budu hrát JÁ! Se mnou NIKDO zametat nebude!“ a vrhnete se hledat si partnerku. Jenže vám to jde hůř, než byste čekali, protože jsou pro vás holky potvory a hledáte na každé chybu. Když se s nějakou holkou seznámíte, bráníte se zamilování a celé to odnáší vaše nová partnerka, protože se k ní chováte nevhodně, nevěříte jí a bojuje s ní. Ale v podstatě vám jde jen o sex a o to, pomstít se expartnerce. Čím dříve si tohle uvědomíte, tím to bude lepší. Právě tahle porozchodová nenávist vás stále poutá k bývalé a tak nejste schopni si nikoho najít.

6. fáze - V této chvíli se obnovuje vaše důvěra k ženám. O bývalé už nemluvíte, přestáváte ji nenávidět a začíná vám být lhostejná. Díky tomu máte zase šanci si najít skvělý vztah. Jste klidnější, chováte se bez napětí, holkám se nemstíte a berete je jako rovnocenné partnery.

 

—————

Zpět