Štěstí je něco, co nemůžeme druhému dát, jen mu můžeme ukázat cestu ...


Čakry a jejich blokace

Slovo čakra pochází ze sánskrtu a znamená kolo nebo disk. Hinduistické texty, zabývající se proděním energie v lidském těle, používají tento výraz pro centra v našem těle, která mají schopnost přijímat energii, určitým způsobem ji přetvářet a opět vyzařovat. Čakry nestojí samostatně, navzájem odděleny, naopak jsou propojeny, takže kvalita fungování jedné z čaker se nutně odrazí i na ostatních.

Některé staré (indické, tibetské a další) texty uvádějí, že na lidském těle je až 88 000 čaker,
přičemž 7 je hlavních, asi 40 vedlejších a ostatní jsou menšího významu. ( Např. člověk, který se často a rád směje, postupně odblokovává tzv. čakru smíchu, které je umístěna v oblasti lokte, tam, kde je tzv. brňavka. ) Čakry většiny lidí mají obvykle průměr cca 10 cm, při duchovním rozvoji člověka se čakry rozšiřují, frekvence jejich vibrací se zvyšuje a i jejich barvy jsou jasnější a zářivější.

( obrázek převzat z: www.energytable.cz )

Tradičně se uvádí SEDM HLAVNÍCH ČAKER, umístěných nad sebou ve středu trupu.
Zobrazují se jako lotosové květy, z nichž každý rezonuje o jiných frekvencích a odpovídá určité barvě duhy. Jednotlivé čakry se otáčejí buď doleva nebo doprava

Čakry jsou v neustálém otáčivém pohybu, který způsobuje, že energie je vtahována do nitra čaker. Jednotlivé čakry se otáčejí buď doleva nebo doprava.
Pozoruhodné je, že čakry, které se u muže otáčejí doprava (ve směru hodinových ručiček), se u ženy točí doleva a naopak. Směr otáčení se také mění od čakry k čakře.
První - základní čakra muže se otáčí doprava (ženy doleva), druhá čakra muže doleva (ženy doprava), a tak dále. Pravotočivost a levotočivost čaker se střídají a tvarují muže a ženu rozdílným způsobem, což vede k doplňování energií v každé životní oblasti a k vyvážení jin a jang.

 

BLOKACE

Někdy mohou být některé, většina, vyjímečně všechny, čakry blokovány ( zpomaleny ), což způsobuje, že životní energie nemůže volně proudit (u blokovaných čaker je jejich frekvence vibrací nízká a někdy až neznatelná).
Tyto blokace mohou být nejčastěji způsobeny strachem, zklamáním, napětím, šokem, negativními vlivy na člověka z okolí a podobně. 


Když je z nějakého důvodu čakra zpomalená, nastává v oblasti kterou zásobuje energií problém.
Cítíme napětí, bolest a po nějaké době vnikne nemoc.


Tyto blokády lze uvolnit a čakry harmonizovat například tím, že čakry vystavíme vibracím energie takových frekvencí, na kterých harmonicky fungující čakra bez jakýchkoli blokád kmitá naprosto přirozeně (takovéto frekvence vibrací se nacházejí například u drahokamů, eterických olejů, čistých zářivých barev, tónů apod.) a nebo energií metodou Reiki. Existuje mnoho způsobů, jak zjistit možnou blokaci jednotlivých čaker.
Nejjednodušší, spolehlivé a "snadno" proveditelné jsou asi tyto způsoby: kyvadlo, vycítění rukama a pozorování aury, kineziologický test. Nejvhodnější a nejjednodušší je tedy použití kyvadla. Harmonická čakra způsobuje velké kruhy, opisovány ve směru otáčivého pohybu čakry, nad narušenou čakrou kyvadélko opisuje kruhy malé nebo dokonce žádné.


Co tedy víme o čakrách ?

20.05.2009 14:29

Co která čakra pro nás dělá

1. čakra – základní … muladhára … červená U ženy se otáčí doleva, u muže doprava Ovlivňuje vše pevné v těle – kosti, zuby, páteř, nehty + tlusté střevo, prostata, konečník. Prospívá jí aroma cedru a hřebíčku. Z kamenů jí kladně ovlivňuje jaspis, hematit, záhněda, rubín, český granát, červený korál.   Tato čakra nás spojuje s fyzickým světem. Dává sílu prosadit se a vytrvat. Převádí kosmické energie na tělesnou rovinu, energie země proudí touto čakrou do celéhonašeho systému. Má vliv na budouvání naší existence, zabezpečení a uchování si vlastního kruhu rodiny. Poskytuje...

—————

20.05.2009 14:30

Co s námi dělá špatná funkce čaker

1. čakra Při chybné funkci této čakry krouží vaše myšlení jen kolem materiálního vlastnictví a kolem smyslových požitků … jídla, alkoholu, sexu. To, co se vám líbí chcete také vlastnit, aniž byste přemýšleli o následcích. Zároveň vám může být být velmi zatěžko otevřeně brát i dávat. Máte tendenci se pojistit. Neschopnostněčeho se vzdát je nezřídka vyjádřena ve formě zácpy a tloušťky. V extrémních případech jednáte předrážděně a hněvivě, zuřivě až agresivně. Je patrné nesmírné prosazování vlastních přání. Při nesprávné funkci základní čakry je vaše tělesná konzistence slabá a máte málo...

—————

30.05.2009 16:28

Jak "srovnat" čakry

"Srovnat" čakry - to se říká. Je tím samozřejmě myšleno upravit rychlost toku energie v energetickém víru, který nám do těla saje energii pro činnost té které oblasti těla.  Ale je nutné podotknout, že dojde-li k tomuto srovnání, nemusí být trvalé. Pokud neodstraníte příčinu zpomalování toku energie - tzv. blokace, pak se po roztočení víru rychlost opět tou samou příčinou zpomaluje a dochází opět k omezení příjmu do této oblasti těla, kde můžou opětně nastat problémy ať s funkcí orgánů a nebo i v chování, které je tím rovněž ovlivněno. To vše je popsáno v článku "Co pro nás která...

—————

16.02.2010 13:58

Čakry leží na meridiánech

Čištění meridiánů Neprůchodná místa se projevují bolestí. Bolest může být -vystřelující ostrá -v intervalech -tupá stálá Vystřelující ostrá bolest vzniká náporem hromadící se energie v místech, která se vlivem různých okolností uzavírají a stávají se neprůchodnými pro energii. Tupá stálá bolest vzniká většinou v místech, která mají nedostatek energie. Pro zprůchodnění uzavírajících se míst můžeme použít uvolňující masáže, ale můžeme též použít následující vizualizační metodu při meditaci. Provedeme přípravu na meditaci: - očistíme sebe i svou auru ( vizualizujeme si jasné bílé světlo kolem...

—————